Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> ОРГАНІЗАЦІЯ ПАМ'ЯТІ

ОРГАНІЗАЦІЯ ПАМ'ЯТІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ПАМ'ЯТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,51 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ОРГАНІЗАЦІЯ ПАМ'ЯТІ
Приблизно сорок років тому Карл Лешлі, який є піо-нером в області експериментального дослідження мозку й поводження, спробував розв'язати питання про просторову організацію пам'яті в мозку. Учений привчав тварин вирішу-вати певні завдання, а потім видаляв одну за одною різні ділянки кори головного мозку в пошуках місць збереження слідів пам'яті. Однак Лешлі, незважаючи на всі спроби, так і не вдалося знайти те місце, де, на його думку, повинні були знаходитися сліди пам'яті - енграми. Надалі вчені знайшли причину невдачі Лешлі. Вони дійшли висновку, що для навчання й пам'яті важливими є не тільки кора мозку, але й багато ділянок і структур мозку окрім неї. Також з'ясувало-ся, що сліди пам'яті в корі широко розкидані й кілька разів дублюються. Один з учнів Лешлі, Дональд Хебб, продовжив справу свого вчителя і запропонував теорію процесів, що відбуваються в пам'яті, яка визначила хід подальших дослі-джень більше ніж на три десятиліття вперед. Саме Хебб увів поняття довгострокової й короткочасної пам'яті. Він дійшов висновку, що короткочасна пам'ять — це активний процес обмеженої тривалості, який не зберігає ніяких слідів, а до-вгострокова пам'ять визначена структурними змінами в не-рвовій системі. Хебб вважав, що ці структурні зміни могли бути породжені повторною активацією замкнутих нейронних ланцюгів, наприклад, шляхів від кори до таламуса або гіпокампа і назад до кори. Повторне збудження нейронів, що утворюють такий ланцюг, призводить до того, що синапси, які їх з'єднують, стають функціонально ефективними.
Після визначення таких зв'язків ці нейрони створюють клітинний ансамбль, і будь-яке порушення пов'язаних із ним нейронів активуватиме весь ансамбль. У такий спосіб може здійснюватися збереження інформації і її повторне діставання під впливом яких-небудь відчуттів, думок або емоцій, що збу-джують деякі з нейронів клітинного ансамблю. Структурні зміни, на думку Хебба, виникають, очевидно, у синапсах у ре-зультаті яких-небудь процесів росту або метаболічних змін, що збільшують вплив кожного нейрона на наступний нейрон.
Особлива увага в теорії клітинних ансамблів приділяла-ся тому фактові, що слід пам'яті — це статичний «запис», а не просто продукт видозмін у будові однієї нервової клітини або молекули мозку. Психологи зробили висновок, що пам'ять — це особливий процес, який містить у собі взаємодію багатьох
ЛЮДСЬКА ПАМ'ЯТЬ
з Людина може успішно користуватися своєю пам'яттю. з Але для цього необхідно знати про існування трьох процесів. у Вона повинна засвоїти інформацію, зберегти її у своєму мозку, з а потім при необхідності відтворити. Таким чином, якщо людині не вдається згадати що-небудь, то причина одна: поруше-ний один із трьох процесів. Однак не слід гадати, що пам'ять, настільки проста. Людина може засвоювати й запам'ятовувати не просто окремі елементи інформації. Вона моделює власну систему знань, яка здатна допомогти їй накопичувати, зберігати й використовувати величезний запас необхідних відомостей. До того ж пам'ять є активним процесом, у результаті якого отримані знання постійно реконструюються, аналізуються і переосмислюються нашим мозком; з цієї причини виявити вла-стивості пам'яті дуже важко. Цілком ймовірно, існує кілька фаз пам'яті. Одна з них, названа безпосередньою пам'яттю, три-чає протягом зовсім короткого часу. Під час цієї фази інформація зберігається всього кілька секунд. Коли людина проїжджає на машині повз привабливі пейзажі, то в пам'яті вона зберігає отримане враження лише протягом однієї-двох се-кунд. Але якщо їй дуже сподобалися деякі об'єкти, яким було приділено більше уваги, то з безпосередньої пам'яті інформа-ція переводиться на короткочасну. Вже в короткочасній па-і м'яті інформація зберігається протягом декількох хвилин. Можна тільки уявити, що відбуватиметься в той період, коли необхідно запам'ятати щойно названий номер телефону. Щоб пам'ятати номер, людина намагається повторити його подумки кілька разів, якщо в неї немає із собою ручки або олівця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ПАМ'ЯТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок