Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Роль антропологічних факторів у формуванні моральних властивостей особистості

Роль антропологічних факторів у формуванні моральних властивостей особистості

Назва:
Роль антропологічних факторів у формуванні моральних властивостей особистості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,45 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Роль антропологічних факторів у формуванні моральних властивостей особистості


Одним з найважливіших завдань, від яких безпосередньо залежить подальший економічний розвиток нашої країни, є моральне виховання підростаючого покоління.
Ця проблема потребує комплексного розв’язання не тільки силами школи, сім’ї і громадкості, а й рядом наук антропології: психологією, педагогікою, етикою, соціологією, правознавством тощо.
За грецьким визначенням “антропологія” – це (за словником В. Даля) давня грецька наука про людину; людинознавство; знання про стан душі та тіла. Психологія, педагогіка, соціологія, етика, анатомія, фізіологія та інші – складові антропологічної науки.
На сьогодні в розробці проблеми морального виховання і розвитку особистості зроблено немало, та все ж її актуальність не зменшується.
Практичні працівники роблять справедливий запит науковцям, що в їх численних дослідженнях мова переважно йде про те, що треба робити, які соціальні фактори успішної організації виховного процесу, а як їх використовувати, враховуючи всі антропологічні фактори відносно кожної дитини, говориться або замало, або неконкретно.
Інтеграція основних досліджень психолого-педагогічних дисциплін з поєднанням природних особливостей особистості дає змогу глибше вивчити особистість, сприяти розвитку моральних властивостей дитини.
Особлива роль у цьому зв’язку належить психології особистості, яка повинна розкрити закономірності морального розвитку людини як наукової основи для перебудови конкретної методики морального виховання.
У зв’язку із змінами, що відбуваються у нашому суспільстві, проблема керування розвитком всебічно і гармонійно розвиненої особистості набуває особливого значення.
Формування такої особистості – тривалий процес, який проходить ряд суворо детермінованих і специфічних етапів. Усі вони опосередковані рівнем соціально-економічного розвитку суспільства; наявністю соціальної основи у життєдіяльності людини, усуненням розриву між свідомістю і поведінкою забезпечує цілісність становлення особи.
Останнє має системний характер. Взаємозв’язок і єдність виявляються у різноманітності якостей особистості, тому конкретні форми і види діяльності особистості, взаємини в суспільстві – це основа, головна детермінова сукупність її соціально-психологічних якостей.
Спеціальними дослідженнями доведено, що розвиток розумових потреб відображає своєрідні індивідуальні запити особистості і способи їх задоволення. Всебічний розвиток таких потреб у кінцевому результаті є високою метою соціального прогресу. При цьому йдеться про відповідність їх можливостям суспільства, гармонійне поєднання суспільних і особистих запитів. Інакше кажучи, критерії розумності потреб і способів їх задоволення виражаються такою мірою, якою вони сприяють всебічному розвитку окремого індивіда і прогресу суспільства в цілому. Тому під час виховання слід прагнути до того, щоб система знань і орієнтацій підростаючої особистості відповідала соціально апробованим цінностям. Випадки ж невідповідності виникають тоді, коли останні розкриваються на фоні соціально незначущих об’єктів, коли гіперболізується роль неістотних сторін діяльності і поведінки людини, формується псевдопрестижність.
Але людина не стане особистістю, якщо метод виховання не передбачатиме керування способами дій, поведінкою, принциповість тощо. Необхідно, щоб вона володіла антропологічними засобами реалізації своїх орієнтацій, до яких, поряд із знаннями і вміннями, навичками, способами дій, можуть бути піднесені і характерологічні, в тому числі емоційні та вольові якості, формування мотиваційного компонента.
Також необхідно керувати розвитком дитини. Так, учень повинен знати, чому наявність певних якостей в особистості робить її вихованою, а відсутність - неповноцінною. Оскільки особистість формується у певному мікро середовищі, у процесі залучення її в той чи інший вид діяльності, то й сама діяльність може мати в собі виховний фактор (скажімо, процес навчання).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Роль антропологічних факторів у формуванні моральних властивостей особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок