Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологічні джерела, світоглядні та чуттєво-вольові механізми дії партійних ідеологій

Психологічні джерела, світоглядні та чуттєво-вольові механізми дії партійних ідеологій

Назва:
Психологічні джерела, світоглядні та чуттєво-вольові механізми дії партійних ідеологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,84 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Психологічні джерела, світоглядні та чуттєво-вольові механізми дії партійних ідеологій

  
Політична партія є однією із соціальних груп. І як кожну соціальну групу її слід сприймати у вигляді системи взаємодії особистостей, об'єднаних, по-перше, певною оцінкою своєї ролі в управлінні суспільством, по-друге, спільними духовними, світоглядними цінностями, по-третє, близькістю психотипу, по-четверте, відчуттям, як підсвідомим, так і усвідомленим, внутрішньої спільності, почуттям свого "Ми".   
Метою політичних партій у всі часи було і є здобуття, збереження за собою та використання здобутої державної влади. Глобальні зрушення в планетарній свідомості в бік мирного, а не насильницького розв'язання будь-яких проблем істотно змінюють і методи, способи досягнення мети політичними партіями. Дедалі виразніше відкидається здобуття влади шляхом збройного перевороту в процесі соціального вибуху, відкидається екстремізм як вид політичної поведінки. Людство визнає цивілізовані методи парламентської боротьби, інтуїтивно обирає центризм як спосіб збереження суспільної рівноваги.   
Така суттєва переорієнтація засобів досягнення мети зумовлює значне посилення ідеологічної діяльності партій, але із суттєвою зміною акцентів у її змісті та формах. Світовий досвід підтверджує: перемагають партії, здатні ґенерувати ідеї, що є важливі для існування країни, народу. А точніше, народ має сприйняти дану ідею як рятувальний круг, завдяки чому побачити в партії ту інтелектуальну силу, котра єдино може вивести країну з кризи. Коли немає такої діяльності — ґенерування суспільно значущих ідей та роботи з їх роз'яснення, їх пропаґанди, партія втрачає рештки електорату, без якого годі й думати про конкуренцію чи перемогу в парламентській боротьбі.   
Історична практика свідчить: партія досягає влади тільки спираючись на енерґійну підтримку народу, який прийняв вироблену нею теоретичну модель суспільства. Але який психологічний механізм цього явища? Як зазначає В.Одайник, соціальні та політичні ідеї наділено важливим формотворчим впливом на характер людського існування, вони дають ті основні поняття, які й визначають конкретний спосіб улаштування людського життя — настанови, взаємини людей, цілі, які ставляться, тощо. Тобто ідеологія дає людям відчуття і розуміння найкращої форми правління, природи і меж свободи, справедливості, рівності та іншого, що все разом пов'язує людську психологію з політичними та суспільними проблемами [38].  
Функції партійної ідеології. Ідеологія як духовне явище не випадкова в історії цивілізації. Вона має свої соціальні функції: формувати типи мислення і поведінки, скеровувати соціальні дії особистостей, малих і великих груп (тобто політику, економічні відносини та інші сфери суспільного життя) відповідно до (та й на задоволення) інтересів і потреб окремої групи суспільства (класу, партії, мафії, клану і т.ін.). Оскільки таких груп чимало, то й існують різні типи ідеологій та, з урахуванням особливостей конкретної країни і конкретного історичного відтинка, велика кількість їх різновидів.   
Конкретність ідеології вказує на її окремість: кожна окрема ідеологія ніколи не була і не може бути цілісним науковим світобаченням, це лише одна з течій у суспільній думці, бо виражає позицію тільки окремих соціальних груп, а не всього суспільства. Адекватне знання про соціальну реальність може дати лише наука, але вона має свої, інакші функції та методи.   
Ідеологія є відображенням духовних, моральних шукань, адже ідея — це єдність тверезого аналізу і поривання в майбутнє, наукового передбачення і мрій, прагматичного прогнозу і палкого заклику до дії. Саме тому вона така надзвичайно приваблива, як жодна інша форма систематизації ідей, у тому числі й наука. Бо лише ідеологія виробляє суб'єктивні образи бажаного суспільного устрою завдяки унікальній, лише їй властивій єдності реального та ілюзорного, раціонального та емоційного, свідомого і підсвідомого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Психологічні джерела, світоглядні та чуттєво-вольові механізми дії партійних ідеологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок