Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Ігрова діяльність як засіб психічного розвитку у дошкільному віці.

Ігрова діяльність як засіб психічного розвитку у дошкільному віці.

Назва:
Ігрова діяльність як засіб психічного розвитку у дошкільному віці.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,00 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Ігрова діяльність як засіб психічного розвитку у дошкільному віці.


Гра – явище соціальне за своїм походженням та змістом, вона є історичним утворенням зумовлена розвитком суспільства, його культури. Це особлива форма життя дитини в суспільстві, у яких діти в ігрових умовах виконують роль дорослих, відтворюючи їхнє життя, працю та стосунки. Характеризуючи гру дошкільнят звернуло увагу на її роль і характер.
Якщо в ранньому дитинстві центральним моментом гри був предмет та способи дії з ним, то тепер виходить а перший план людина. Мотиви гри закладені в самому її змісті. Дитину цікавить не стільки результат, скільки сам процес. Також є і прагнення до певної мети, розмови, стосунки з іншими людьми. Усе це зумовлює результативність гри, яке виражається не в матеріальних, а у пізнавальних, емоційних надбаннях, що накопичується дитиною в ході ігрової діяльності. Гра є засобом відображення навколишньої дійсності, способом освіти діяльність та взаємини дорослих у доступній для дитини формі. Зміст ігрових дій визначається тими практичними завданнями, що їх розв’язують дорослі для досягнення певної мети. При цьому прашки та інші різноманітні предмети зміняють об’єкти.
Гра завжди будується згідно з певними правилами. Гра на цьому етапі смисловобічна за своєю суттю, що істотно впливає на розвиток дитячої психіки. Досвід використання символів, заміна одних об’єктів іншими допомагає в майбутньому оволодівати соціальними знаками. Розвиток символічної функції формує класифікаційне сприймання, суттєво розвиває змістовну сторону інтелекту та інші суто людські якості. Гра сприяє розвитку довільної уваги та пам’яті дитини. В умовах гри діти краще зосереджуються та більше запам’ятовують. Вона позитивно сприяє на розвиток інтелекту; у грі дитина вчиться узагальнювати предмети та дії, добирають потрібні слова. Цікаво, що діти цього віку цілком заплюються грою, водночас не ототожнюючи її з дійсністю. Гра поступово змінюється й наприкінці дошкільного періоду сягає високого рівня розвитку. Існує 2 фази розвитку гри. Для 1 (3-5 років) характерне відтворення логіки реальних дій людей, і змістом гри є предметні дії. На 2 (5-7 р.) моделюються взаємини між людьми. Суттєву роль у психічному розвитку дошкільнят відіграють також різні види продуктивної діяльності (малювання, ліплення і т.д.).
В.П.69. Любов і дружба в юнацькому віці.
Рання юність від 14-15 до 18 р. – це період завершення фізичного дозрівання організму завершальний етап початкової соціалізації особистості.
У період ранньої юності продовжується процес переорієнтації спілкування з дорослих на ровесників. В його основі лежить суперчлива взаємодія двох потреб – у відособленні та в належності до певної групи. Якщо перша реалізується передусім через прагнення до емпенсипації від вод дорослих, то друга – у взаєминах з однолітками. Юнацькі мрії про кохання відображають насамперед потребу в емоційному темпі, душевній близькості, розуміння. Як правило. Вони не співпадають із чуттєвістю, зумовленою статевим дозріванням. Різко посилається потреба в індивідуальній інтенсивній дружбі. Помітно активізується міжстатеві взаємини розширюється ефера дружніх стосунків розвивається нагальна потреба в коханні, з’являються серйозні захоплення, багато-хто розпочинає статеве життя. Заохочуючись, юнаки досить вірно називають почуття, що виникає, дружбою; водночас вони відчувають сильний, позбавлений тонкого психологічного змісту, еротизм як вираження біологічної сексуальної потреби. Юнаки часто перебільшують фізичні аспекти сексуальності, а деякі намагаються відсторонитися від них.
У таких випадках , зазвичай, психологічним захистом слугує аскетизм чи інтелектуалізм. Замість того, щоб навчитися контролювати прояви своєї чуттєвості, вони прагнуть цілком відмовитися від них: аспекти – тому, що чуттєвість «Брудня» - нецікава.
Юнаки, як і підлітки, іноді схильні наслідувати один одного і самоутверджуватися в очах однолітків за допомогою дійсних чи уявних «перемог».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ігрова діяльність як засіб психічного розвитку у дошкільному віці.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок