Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат: Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування

Загрузка...

Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування / сторінка 2

Назва:
Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Попова, П. Сорокін, О. Цвєтнов, С. Кравченко, П. Бергер, П. Лукман та ін.). В них досліджуються нормативні макродиспозиції структурування простору смислотворення в соціальних системах.
2. Монографії з етносоціології, присвячені особливостям вияву етнічних чинників у функціонуванні та розвитку соціальних систем (Г. Гарфінкель, М. Мід, А. Кардинер та ін.). Вони стосуються передусім нормативно-мікросоціальних чинників смислопродукування як важливої функції вибору сценарія становлення модальної особи в культурі соціальної системи.
3. Праці з соціального психоаналізу К. Г. Юнга, Д. Хіллмана, Д. Шарпа; праці з проблематики етносоціології та психології трансперсональних конструктів, соціальної психології мас та соціології політики (Г. Тард, Г. Лебон, С. Московічі, П. Бурд’є та ін.). Ця група досліджень має (з точки зору історії і теорії соціології) допоміжний характер. Вона присвячена аналізові позасвідомих соціальних диспозицій в смислопродукуванні соціальної системи.
4. Монографії з проблематики фрактальної детермінації соцієтальної психіки (О. Донченко, Ю. Романенко, А. Фурман та ін.). Основною ідеєю цієї групи праць є ідея про існування зв’язку між механізмами смислопродукування фракталу та створенням замовлення на нормативний соціотип або ж „модальну особу” (М. Мід) як мікроізоморф соціальної системи .
Метою дослідження є побудова аналітичної моделі інтерпретації чинників смислопродукування із визначенням етно-регіональних специфікацій метапрограм.
Висуваються такі завдання:
· визначення факторів смислопродукування в соціальних системах та специфіки їх прояву в соціальному житті;
· обґрунтування типології моделей смислопродукування на основі етно-регіонального критерію;
· теоретичний аналіз механізмів смислопродукування як метапрограмуючих чинників функціонування і розвитку соціальних систем.
Основною ідеєю дослідження є теза про зв’язок між механізмами смислопродукування фракталу та створенням замовлення на нормативний соціотип або ж „модальну особу” (М. Мід) як мікроізоморф соціальної системи.
Невирішені проблеми, яким присвячено статтю
Вся історія соціологічної думки є історією пошуку наукових підходів та методів побудови теорії суспільства, яка б більш-менш адекватно відображала реальне соціальне життя. Відтворення і розвиток його має системний характер, тобто відбувається в мікро- і макроконтинуумі соціальних відносин і взаємодій, найважливішою конституентою яких є смислові структури. Суспільство зцементовується, інтегрується, інституціоналізується та легітимується завдяки іманентній йому системі смислопродукування. Робоча дефініція смислопродукування, що вводиться в дослідження, підлягатиме подальшому уточненню в контексті різних теорій.
Вводячи дослідження проблеми смислопродукування в русло парадигмальної специфікації, можна вважати цілком слушною думку представника символічного інтеракціонізму Т. Уїлсона, який обґрунтував позицію співвідношення особистого та соціонормативного смислопродукування співіснуванням в історії соціології двох парадигм: нормативної та інтерпретативної.
Виклад основного матеріалу дослідження та обґрунтування результатів
В рамках нормативної парадигми смислопродукування розглядається як механізм соціальної системи, обумовлений існуванням надособових патернів (символів, значень та цінностей), що лише відтворюються в якості примусових соціальних фактів і підлягають інтеріоризації індивідом. Такої думки, дотримувався, зокрема, Т. Парсонс. Він виводив смислопродукування із системи колективних символів, наперед заданих індивідній інтеракції: „Соціальна система складається з множини індивідуальних акторів, що взаємодіють одне з одним в ситуації, що має, щонайменше, фізичний аспект і аспект зовнішнього середовища; акторів, мотивованих згідно з тенденцією до оптимізації задоволення і чиє ставлення до обставин (і одне до одного в тому числі) визначається та здійснюється відповідно до системи структурованих культурою колективних символів” (підкресл. моє – Ю. Р.) [1, с. 5 – 6].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок