Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат безкоштовно: Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування

Загрузка...

Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування / сторінка 6

Назва:
Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
В контексті цього твердження дещо безпідставними видаються міркування деяких українських політиків і публіцистів, які постійно нагадують про необхідність рецепції іноземного досвіду та насадження відповідних соціальних інституцій без чіткого пріоритування в межах метапрограми відповідних макросенсів спільноти, яка переживає справжню аномію.
2. Автопоезійні системи самоорганізуються в двох аспектах: вони організують власні кордони та внутрішні структури. Власні межі вони організують, розрізняючи те, що складає систему, і те, що належить до зовнішнього середовища. Що перебуває всередині, а що поза автопоезійною системою, визначається самоорганізацією системи, а не функціональними її потребами.
Інші сили можуть спробувати обмежити розміри автопоезійних систем. Наприклад, капіталістичні економічні системи завжди розширювали свої межі, аби включити сексуальні послуги і заборонені наркотики. Це відбувається навіть всупереч виробленню політичною системою законів, спрямованих на те, щоб вони не ставали економічним товаром. Замість того, щоб утримувати їх поза економічною системою, такі закони скоріш впливають на ціну сексу і заборонених наркотиків у межах цієї системи. Їхня незаконність підвищує ціну, в такий спосіб звужуючи коло покупців. Але в економічній системі високі ціни, що перешкоджають покупкам, також сприяють продажам. Якщо, продаючи сексуальні послуги і наркотики, можна дістати великий прибуток, то вони залишаться в економічній системі. Отже, закони, покликані утримувати будь-який товар поза економічною системою, просто впливають на ціну, встановлювану економічною системою.
У своїх межах автопоезійна система створює власні структури. Наприклад, якби економіка грунтувалась на товарообміні, а не на грошових відносинах, то банків би не існувало, а відтак і таких понять, як відсоток. Ринок, де купуються і продаються товари, був би структурований зовсім інакше.
3. Автопоезійні системи мають самоспрямований характер. Наприклад, економічна система використовує ціни як спосіб звертання до себе. Приписуючи акціям компанії мінливу грошову цінність, фондовий ринок демонструє приклад такої самоспрямованості в межах економічної системи. Ціни на фондовому ринку визначають не індивіди, а сама економіка. Так само законодавча система має закони, що відсилають до законодавчої системи: закони про те, як можна вводити в дію, застосовувати, тлумачити і т. п. закони.
4. Автопоезійна система — система замкнена. Це означає, що між нею та її зовнішнім середовищем немає прямого зв’язку. Замість цього система має справу з уявленнями про зовнішнє середовище. Наприклад, економічна система приблизно реагує на матеріальні потреби і бажання людей; однак ці потреби і бажання впливають на економічну систему тільки в тій мірі, в якій вони можуть бути представлені мовою грошей. Отже, економічна система адекватно реагує на матеріальні потреби і бажання багатих людей, але дуже слабко – на потреби і бажання бідних.
Іншим прикладом може бути бюрократична структура, така, скажімо, як внутрішня служба доходів (ВСД). ВСД у реальності ніколи не має справи зі своїми клієнтами; вона взаємодіє тільки з уявленнями про клієнтів. Платники податків представлені формами, які вони заповнюють і які потім реєструються. Реальний платник податків впливає на бюрократичну структуру, тільки порушуючи бюрократичні уявлення. З особами, що викликають порушення (неправильно складені форми, форми із суперечливими даними, форми з помилковою інформацією), найчастіше поводяться суворо, оскільки вони загрожують системі. Навіть попри на те, що автопоезійна система замкнена і не має прямого зв’язку із зовнішнім середовищем, зовнішньому середовищу має бути дозволено порушувати внутрішні уявлення системи. Без таких порушень систему б зруйнували зовнішні сили – вони її придушили б.
Наприклад, ціни акцій на фондовому ринку коливаються щоденно. Різниця в їх ціні мало пов’язана з реальною вартістю компанії, тобто з її активами чи прибутками, і цілком зв’язана зі станом фондового ринку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок