Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування

Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування

Назва:
Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Пошукова робота:
Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування


Соціологія та соціальна психологія ХХ століття представлені широкою палітрою інтегральних міждисциплінарних концепцій, кожна з яких так чи інакше розв’язує проблему інтерпретації і практичного забезпечення холодинаміки та інваріантності в процесі еволюції соціальних систем. Наш час позначений двома протилежними тенденціями: а) кристалізацією соціальних систем при синхронному зростанні рівня їх внутрішньої нестабільності, що корелює із міжцивілізаційною конфліктністю в загальносвітовому масштабі, та б) породженням нових соціальних протиріч постінформаційного суспільства, що стосуються сфери соціального смислопродукування.
Соціальне смислопродукування відбувається на тлі множини як автономних, так і екзогенно-гетерономних чинників економічного, політичного, фізико-географічного, духовного та соціально-психологічного походження. Для стабільного соціального зростання кожне суспільство прагне зберегти автентичність власної версії смислопродукування при спробах інтегрувати в неї різні фрагменти (блоки) досвіду інших суспільств. Внаслідок цього виникають аберації при забезпеченні основних функцій соціальної системи за Т. Парсонсом: адаптації, латентності (інтеграції), ціледосягнення та соціалізації. Особливо це стосується перехідних суспільств, смислопродукуючі чинники яких часто мають імпортне походження. Якщо, наприклад, українське суспільство переймається європейськими моделями соціалізації, поєднуючи їх з американським економічним досвідом, то такі спроби включення цих практик в українську соціальну систему з іманентною їй соцієтальною психікою неминуче порушують холодинаміку, а, отже, й інтеграційні процеси та стабільне самозростання. Відтак актуальність теми дослідження обумовлюється теоретико-методологічним та соціально-практичним вимірами.
В теоретико-методологічному аспекті актуальним можна вважати створення системної моделі побудови соціальних метапрограм з урахуванням глобалізаційного чинника ХХІ століття. Ця теза стосується передусім виникнення шокових соціальних ситуацій у перехідних суспільствах, які в процесах інформаційного обміну із соціальними системами розвинених країн (а це країни-лідери у сфері соціального смислопродукування) переходять у перманентний хаотичний стан з усіма похідними негативними наслідками.
В соціально-практичному аспекті актуальність вбачається в подоланні мегатенденцій руйнування автентичного соціального смислопродукування під впливом американізації та вестернізації перехідних соціальних спільнот. Першочергового значення ця обставина набуває для України з її багатовекторною стратагемою соціального розвитку та мозаїчною соціальною системою,
Об’єктом дослідження є соціальна система як інституціалізований вияв, об’єктивація та актуалізація певних смислопродукуючих констант в їх етно-регіональному вимірі. Тобто як інформаційна модель репрезентації психічного досвіду в культурі соціальної системи чи ізоморфного їй нормативного соціотипу, що являє собою закріплений, завдяки домінуючій психічній функції, аттрактор (метасенс), відносно ізольований як привілейоване психічне ядро та відповідний йому інституціалізований соціальний досвід, у поєднанні з набором маргінальних (придушених, архаїчних) психічних функцій, що репрезентують потенційний психічний досвід із комплементарними йому потенційними стратагемами соціального функціонування та розвитку у вигляді архетипів – форм комбінації нереалізованих периферійних сенсів і матриць смислопродукування соціальних систем.
Предметом дослідження є механізми актуального смислопродукування фракталу як метапрограмуючі чинники функціонування та розвитку соціальних систем різного етно-регіонального походження.
Джерельна база дослідження представлена працями міждисциплінарної тематики, які можна поділити на такі групи:
1. Праці з теорії та історії соціології узагальнююче-методологічної спрямованості (М. Вебер, Т. Парсонс, Г. Мід, Г. Блумер, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Історико- та теоретико-соціологічні засади дослідження проблеми смислопродукування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок