Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> З. Фрейд: життя для нашого часу.П. Гай

З. Фрейд: життя для нашого часу.П. Гай

Назва:
З. Фрейд: життя для нашого часу.П. Гай
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,37 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
На тему:
З. Фрейд: життя для нашого часу.
П. Гай


Відкрити книгу Пітера Гая, присвячену життю і творчим пошукам однієї з найпопулярніших особистостей XX століття, означає увійти в світ Зиґмунда Фрейда як ніколи до цього часу. В оповіді постають його сім'я, його місто, його професійні перипетії, його тривале, надзвичайно плідне і сповнене боротьби життя. Читач бачить Фрейда за роботою в часи проголошення лібералізму, спустошливої війни, стійкого миру, сходження Гітлера і падіння Австрії. Ми спостерігаємо становлення і перебудову його епохальних теорій — аж до того часу, коли вони від маленького кола при-хильників у Відні опанували думку Європи, а за тим сягнули через океан до Сполучених Штатів Америки — до цілого світу.
Долаючи інструктивні перепони щодо неопублікованих документів. Гай досліджує фрейдівську творчість, приховані почуття автора, його дивну кар'єру. Він пильнує Фрейда як пацієнта у психоаналізі, який шукає підтримки для своїх суперечливих знахідок. Він показує ставлення Фрейда до дочки Анни та його незвичайний аналіз її психіки, відносини з такими його послідовниками, як К.Г.Юнг і Ш.Ференці. Гай ретельно висвітлює суперечливі ситуації у стосунках Фрейда з друзями, його любов до життя, його теоретичні відкриття, які, за словами самого Фрейда, розбудили спляче людство. Видавці цієї книжки розраховували на її успіх серед студентів, лікарів, психологів, закоханих чоловіків, батьків, друзів, переможених і переможців. Мова в цій книзі йде навіть не про особистість, а про цілий особливий світ думки.
Як визначний історик культури, який закінчив Західний інститут психо-аналізу в Новій Англії, Гай є унікальним авторитетом у цьому питанні. Перший том його двотомового дослідження з історії культури "Просвітництво. Спроба тлумачення" здобув премію Національної книги в 1967 р. Численна кількість інших його книг широко відома у світі “Політика Вольтера", "Партія гуманістів", "Стиль в історії", "Мис-тецтво і дія"). Книжка, про яку йдеться, є кількатомовим дослідженням під назвою "Громадянський експеримент: Перемога для Фрейда".
У передмові до своєї капітальної праці Гай пише: "У квітні 1885 р. у ба-гаторазово цитованому листі Фрейд звернувся до своєї нареченої і проголо-сив, що він майже готовий взяти на себе зобов'язання, яке значне число лю-дей, ще не народжених, але приречених на нещастя, буде сприймати й оцінювати особливо. Він звернувся до своїх біографів: "Я знищив усі мої записи за останні чотирнадцять років, як і всі листи, наукові виписки і руко-писи моїх праць. Серед листів тільки трохи сімейних було збережено". З усім матеріалом, написаним ним про нього самого, він почував себе схожим на Сфінкса, який занурився в сипучі піски, і тільки його ніздрі стирчали над купами паперу". Фрейд був безжалісний до тих, хто прагнув висвітлити його життя, адже він часто бачив, як неправильно писали про нього. Згодом він не раз заявляв про це, а вже весною 1938 p., готуючись до переїзду з Австрії до Англії, він викинув матеріали, які практично чудом були врято-вані.
Фрейд знайшов ще й інші шляхи, щоб збентежити своїх майбутніх біографів. Кілька його коментарів мали стримати всіх, хто збирався писати про його життя. "Біографи, — зауважив він у 1910 році, — у своїх творах про Леонардо да Вінчі відзначили у свого героя зовсім часткові речі, адже відчували перед ним сильний афект. А їхні праці внаслідок цього мали риси ідеалізації, далекі від реальності". Чверть століття згодом, під впливом ста-рості, хвороби, загрози нацизму, Фрейд став ще більш саркастичним. "Хто з біографів, — писав він Арнольду Цвейгу, — дозволяє собі брехати, ли-цемірити, прикрашати і навіть приховувати свої власні недоліки розуміння, для того не є важливою біографічна правда". Коротко кажучи, Фрейд мав мало довір'я до біографічних спроб.
Досліджуючи нерозкриті сфери психіки, Фрейд був готовий використати себе в якості піддослідного. Його метафора про Сфінкса вказує на це, але завжди він бачив себе більш як Едипа — героя, який сам складав містерійну і смертельну креатуру свого життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: З. Фрейд: життя для нашого часу.П. Гай

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок