Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Розлади мислення

Розлади мислення

Назва:
Розлади мислення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,45 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Розлади мислення


Мислення - вища форма відбиття й пізнання об'єктивної реальності людиною, установлення внутрішніх зв'язків між предметами і явищами навколишні нас миру.
Інтелект - розум людини, рівень розумової діяльності, здатність людини на базі знань і життєвого досвіду користуватися розумовими операціями.
Розладу мислення (асоціативного процесу) мають місце при будь-яких психічних хворобах.
Збільшення кількості асоціацій, що утворяться в кожний даний проміжок часу, полегшення їхнього настання звуться прискорення асоціативного процесу. У виражених випадках прискорення мислення доходить до скачки ідей, при якій спостерігається безперервна зміна однієї незакінченої думки іншої. Мислення при цьому характеризується крайньої отвлекаемостью, перевагою образних подань над відверненими ідеями.
Уповільнення мислення - виникнення асоціацій украй уповільнюється, число асоціацій зменшується, вони виникають із працею, їх мало, зміст їх одноманітно й бідно. Хворі скаржаться на втрату здатності до мислення, ослаблення розумових здатностей, інтелектуальне отупіння.
Незв'язність мислення - втрата здатності до утворення асоціацій, до з'єднання сприйняттів, подань, понять, до відбиття дійсності в її зв'язках і відносинах. Це втрата здатності до самих елементарних узагальнень, до здійснення аналізу й синтезу. Мова хворих при цьому представляє набір не зв'язаних змістом слів.
Докладність мислення - розлад асоціативного процесу, коли утворення нових асоціацій украй уповільнюється внаслідок тривалого домінування попередніх. Виражається у в'язкості, тугоподвижности мислення, зниженні його продуктивності. При цьому наступає втрата здатності виділення головного із другорядного, істотного з несуттєвого.
Персеверация мислення - тривале домінування при загальному різко вираженому утрудненні асоціативного процесу однієї якої-небудь думки, одного якогось подання. При цьому на різні питання дається той самий відповідь за рахунок домінування у свідомості обмеженого числа думок і подань.
Резонерство - великі й марні міркування.
Шперрунги - мимовільні обриви думок.
Марення - помилковий умовивід, що, по-перше, не відповідає дійсності, перекручено неї відбиває, по-друге, повністю опановує свідомістю хворого, залишається, незважаючи на явне протиріччя з дійсністю, недоступним корекції. Визначальними властивостями марення є непохитне переконання, помилкове обґрунтування, порушення логіки судження, тобто поява «кривої логіки», коли висновки не випливають із передумов («божевілля зі змістом»).
Виділяють первинне марення, що часто є єдиною ознакою розладу психічної діяльності у хворого. У цьому випадку порушується в основному раціональне, логічне пізнання - відбиття внутрішніх зв'язків дійсності. Порушено логіку міркувань, перекручені помилкові судження підкріплюються ланцюгом доказів, що мають суб'єктивну, криву логікові, свою систему. При цьому патологічному тлумаченню піддаються всі події навколишнього, у зв'язку із чим первинне марення часто називають маренням тлумачення, інтелектуальним маренням. Почуттєве пізнання при цьому не страждає. По змісту первинне марення ділиться на марення винахідництва, реформаторства, ревнощів, а також любовний, еротичний і ін.
Марення образний (почуттєвий) на відміну від первинного інтелектуального марення виражається в порушенні не тільки раціонального, але й почуттєвого пізнання. Він переважно носить наочний характер з перевагою уяви, фантазій, мрій. Маячні ідеї фрагментарні, у них багато неясного, непослідовного. Вони виникають без системи, на відміну від первинного марення вони не доводяться, приймаються як даність. Неактивна робота над змістом марення, перевага інтелектуальної пасивності, властивої що марить, характерні для цього виду марення. При напливі маревних подань у свідомості калейдоскопически проноситься рій образів. Почуттєве марення нерідко супроводжується розгубленістю, напруженою тривогою. У вчинках хворих при цьому нерідко переважають раптовість і мимовільність. Він займає як би перехідне місце між первинним маренням і станом потьмарення свідомості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Розлади мислення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок