Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Концепція особистості за Е. Фроммом

Концепція особистості за Е. Фроммом

Назва:
Концепція особистості за Е. Фроммом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,39 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Вступ
Поняття особистості за Фроммом
Динамічна концепція характеру
рецептивна орієнтація
експлуататорська орієнтація
накопичувальна орієнтація
ринкова орієнтація
продуктивна орієнтація.
Сенс існування в структурі характеру особистості.
Інші дослідження соціального характеру.
Висновки.
Список використаної літератури.


Вступ
Неповторне, індивідуальне поєднання психологічних рис особистості складає її характер. Популярність вивчення характеру зумовлена тим важливим значенням, яке він має в житті людей.
Характер постійно привертав увагу моралістів, художників, медиків. Характер – це стрижневе поняття в літературознавстві. Значне місце проблема характеру займає у вітчизняній психології, зокрема у працях ???, Ушинського, Левітові, Авраменка. Характер – це не проста сукупність рис, аналітичне утворення, а він є цілісний, індивідуально неповторний.
Основою становлення характеру є інтеграція переживань, впливів, вражень індивіда, що одержані ним від соціального середовища, і стають стійкими його ставленнями. Характер складається з певних компонентів. Серед них провідними є: світогляд, переконання, система ставлень до життя, до людей, поведінка яких обовязково розвязується моральні проблеми. Багатогранність характеру визначається домінуючими, стрижневими, найбільш активними і стійкими якостями.
У 20 столітті під “характером” стали розуміти не особливості окремих властивостей, а особливості цілісної особистості.
Отже, характер – це цілісне утворення особистості, що визначає особливості діяльності, поведінки і спілкування людини, та проявляється у типових ситуаціях, в її стійких ставленнях до різних сторін діяльності (матеріальних цінностей, інших людей, самої себе).
Про характер людини судять і за тим, як вона мислить і поводить себе в різних обставинах, якої думки вона про інших та про саму себе, які манери її властиві.
Знати характер людини дуже важливо. Це дає можливість передбачати, як людина проводитиме себе за певних умов, чого від неї можна чекати. Художня література дає прекрасні описи поведінки людей з різними характерами.
Деякі дослідники, які вивчали соціальний характер, подають різноманітні типології.
Один із таких дослідників Е.Ф. Декор дано. У своїй праці “Характер з точки зору тіла і генеалогії” пише: “Існує два характери, які відрізняється один від одного (з третім проміжним): у одного типу тенденція і активність сильні, а тенденція до рефлексії має перевагу тоді, як потяг до діяльності виявляється більш слабким.
Інший дослідник А.Ф. Лазурськи пише: “Найближчою метою систематичного вивчення індивідуальних характерів є створення природної і загальноприйнятої класифікації, яка з однієї строни давала б можливість добавити будь-який вид до певної групи, а з іншої сторони являла б собою вихідний пункт для подальшого вивчення людських різновидів.
Класифікація Ф. Полана виявила собою не тільки згуртованість важливих характерів, а й перелік важливих якостей й особливостей відносин до психічного життя і змісту відчуттів. Його праця “Психологія характеру” перша дала класифікацію характерів. На його думку, наше життя складається із ряду прагнень, які комбінуються одні з одними і діють один на одного, та являють всю складність людської особистості. Ці прагнення комбінуються між собо по строгих законах і визначають будову нашого характеру. Цих законів є декілька. Закон систематичної затримки полягає у здатності одних прагнень подолати інші. Закон систематичної асоціації полягає в тому, що окремі елементи психічного життя володіють здатністю викликати до діяльності інші елементи, які знаходяться з ними в залежності.
А класифікація Лоського близька до Полановської, але тут основною властивістю психічної діяльності Н.Лоський вважав волю характерну особливим типам активності, завдяки якій все пережите нами забарвлюється почуттями нашого “Я”.
О.Штерн вважав, що вся психологія індивідуальних відмінностей (так називав характерологію) зводиться тільки до аналізу окремих сторін особистості.
У Росії була видана типологія дитячих характерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Концепція особистості за Е. Фроммом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок