Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> А.МАСЛОУ

А.МАСЛОУ

Назва:
А.МАСЛОУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“А.МАСЛОУ”


Одним із представників школи поведінкового напрямку був талановитий американський психолог російського походження А.Маслов (Маслоу, 1908-1970), що запропонував класичну теорію мотивації, яка стала основою "ієрархії потреб".
Абрахам Маслоу (Abraham Maslow) виокремив п’ять груп основних потреб індивіда: фізіологічні, у гарантуванні безпеки, у спілкуванні й контактах з іншими людьми, у суспільному визнанні своєї значущості (отриманні високого соціального статусу), у самореалізації. Знаючи цей науково встановлений факт, можна передбачити, що, створивши на підприємстві умови для задоволення працівниками потреб у реалізації їхніх здібностей і потенціалу, у суспільному визнанні значущості їхніх успіхів, можна створити сприятливий соціально-психологічний клімат, знизити плинність кадрів, сформувати «фірмовий патріотизм».
Суть його теорії полягає в тому, що людина по своїй природі має широкий спектр потреб, які вона прагне задовольнити, це є мотивом її поведінки.
Ієрархію потреб він вибудував у виді піраміди, що складається з п'яти шарів. У самої основи піраміди розташувалася група найнеобхідніших фізіологічних потреб; потім шар потреб, що забезпечують соціальні і страхові гарантії; далі йдуть соціальні потреби (приналежність до спільноти, підтримка, визнання); далі – потреби в самоствердженні, статусі і репутації; на самій вершині – потреби в самовираженні і самореалізації.
Основна маса людей керується в житті потребами першого і другого рівнів; значно менше – потребами третього і четвертого рівнів; на самому верху – одиниці.
Вдоволена потреба перестає бути мотивом поведінки, але при цьому може стати імпульсом до формування потреб більш високого рівня. У цьому зв'язку керівник повинен так вибудовувати систему мотивації і стимулювання, щоб людина не втрачала інтересу до роботи і максимально виявляла свої творчі здібності.
Маслоу займався з різними психотерапевтами, включаючи Альфреда Адлера, Еріха Фромма і Карен Хорні.
Сильний вплив зробив на нього Макс Вертхаймер, один із засновників гештальт-психології, і Рут Бенедикт, блискучий культуро-антрополог.
Інтерес Маслоу до практичного застосування психології витікає з самого початку його кар'єри. Його дисертація стосується відносини між домінуванням і сексуальною поведінкою у приматів.
Після Вісконсіна Маслоу почав широкі дослідження людської сексуальної поведінки.
Його дослідження в цьому напрямку підтримувалися психоаналітичними представленнями про важливість сексу для людської поведінки.
Маслоу думав, що краще розуміння сексуального функціонування в значній мірі удосконалить пристосованість людини.
Під час другої світової війни, коли Маслоу побачив. як мало значить психологія в рішенні основних світових проблем, його інтереси змістилися від експериментальної психології до соціальної психології і психології особистості. Він хотів присвятити себе "перебуванню психології для справ миру" .
Під час тривалої хвороби Маслоу виявився втягненим у справи сімейного бізнесу, і його досвід застосування психології зрештою проявився в "Еупсихічному менеджменті" – зборах думок і статей, зв'язаних з менеджментом і індустріальною психологією, написаних протягом літа, коли Маслоу працював спостерігачем на маленькому підприємстві в Каліфорнії.
У 1951 р. Маслоу перейшов у тільки що організований Бреідеїський університет, прийнявши посаду голови психологічного відділення; там він залишався майже до самої своєї смерті в 1970 році.
У 1967-1968 р. він був президентом Американської Психологічної Асоціації, у 1968- 1970 р. – Членом ради Лафліновського благодійного фонду в Каліфорнії.
Маслоу написав більше 100 наукових статей. За його другою книгою “До психології буття” (Towards A Psychology of Being), яка вийшла в 1962, пішли інші – “Релігії, цінності і граничні переживання” (Religions, Values, and Peak Experiences, 1964), “Евпсихічне управління” (Eupsychian Management, 1965) і “Психологія науки” (The Psychology of Science, 1966).
У 1943 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: А.МАСЛОУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок