Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Релігія первісного суспільства

Релігія первісного суспільства

Назва:
Релігія первісного суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,15 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
План
Вступ
1. Проблема походження релігії .
2. Особливості “міфологічного мислення”.
3. Основні форми первісних культів: Анімізм,
фетишизм, магія.
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
На світанку зародження суспільства людина відо-бражала дійсність у міфах — оповіданнях про богів, героїв, демонів, духів тощо. В цих творах, які переда-валися з покоління у покоління, відбивалися фантас-тичні уявлення людей докласового і ранньокласового суспільства про світ, природу, буття. Міфи, фольклор, загальновизнані звичаї та норми поведінки людей стали головними джерелами, з яких почалася релігія.
Важливим є питання: коли і як виникла релігія?
Богослови стверджують, що релігія має надприро-дне, божественне походження, існує споконвічне і що історія суспільства зобов'язана релігії.
Сучасною наукою доведено, що становлення лю-дини і суспільства охоплює величезний історичний період, який тривав понад 2,5 млн років (за новими Даними — 3,5 млн років). Деякі археологи та антро-пологи засвідчують, що в історії людства існував три-валий безрелігійний період, а перші релігійні уявлен-ня в сучасному розумінні склалися у верхньому палео-літі приблизно 40—20 тис. років до н. е., коли жили люди сучасного антропологічного типу (кроманьйонці).
1. Проблема походження релігії
Слово “релігія” походить від латинського "religio" і означає "зв'язок". У тлумаченні богословів релігія — це все те, що зв'язує, з'єднує людину з бо-жественністю ("Святе Письмо", культ тощо). Отже, богословське визначення релігії виходить з віри в іс-нування Бога. Але воно, так би мовити, конфесійне, однобічне.
Релігія – одна з найдревніших форм суспільної свідомості ,це одна з форм своєрідного відображення світу. Час виникнення і становлення релігійних вірувань охоплює величезний період в сотні тисяч років.
Датування – виникнення тих , чи інших форм релігії ускладнюється також і нерівномірністю розвитку матеріальної і духовної культури в різних областях ойкумени. Тому датування виникнення релігії не може бути витримане в єдиній часовій системі .
Релігія - є однією з найбільш давніх форм духовного освоєння світу, яка випливає з властивостей процесу пізнання.
У свідомості первісної людини панували міфологічні та магічні уявлення.
З часом магію змінює релігія , як нова панівна форма суспільної свідомості.
Дані археології та антропології засвідчують , що в історії людства існував тривалий безрелігійний період , а перші релігійні уявлення в сучасному розумінні склалися у верхньому палеоліті приблизно 40-20 тис. років до н.е., коли жили кроманьйонці - це люди сучасного антропологічного типу.
Джерела та корені релігії :
- умови суспільного буття ,
- труднощі пізнавального процесу,
- емоційне відношення людини до дійсності.
Міфи , фольклор , загальновизнані звичаї та норми поведінки людей стали головними джерелами , з яких почалася релігія.
Теологи стверджують , що релігія має надприродне , божественне походження , існує споконвічно і що історія суспільства зобов’язана релігії.
І міфологія, і релігія відіграли важливу роль в історії людства. Це були перші форми людської свідомості, які передували філософії (науковому мисленні).
Виникнення світових релігій – повторний пункт в історії релігії. Вони сприяли поширенню релігійних вірувань по всій планеті.
2. Особливості “міфологічного мислення”.
В історії первісних вірувань якнайрізніших племен і народів, можна виділити три історичні типи уявлень про надприродне – “чуттєво-надчуттєвий”, демоністичний і теїстичний. Перший з цих типів репрезентує найдавніші вірування, що складалися ще в епоху ранньородового суспільства й відомі у формах фетишизму, тотемізму, анімізму, первісної магії.
Для них характерними були уявлення про зрощеність надприродного з тілесним, його індивідуальність, зооморфність, обмеженість сфери впливу на довкілля та притаманність йому орудної функції (здатності не творити, а лише орудувати готовим).
Продуктом подальшого релігієтворення став другий тип вірувань в надприродне – демоністичний, які полягали у вірі в духів (від грецьк.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Релігія первісного суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок