Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> ПСИХОГЕОМЕТРІЯ АРХЕТИПУ

ПСИХОГЕОМЕТРІЯ АРХЕТИПУ

Назва:
ПСИХОГЕОМЕТРІЯ АРХЕТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,00 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
ПСИХОГЕОМЕТРІЯ АРХЕТИПУ


На Західній Україні існує цікаве повір’я: не можна переходити (хоча це і швидше) перехрестя по діагоналі, щоб не було біди. Пояснення поширюється далі: відьми скидають свої злі чари і “запускають” ворожбу саме на перехресті, наприклад промовляючи прокльони чи напускаючи “напасть” виливають при цьому воду якою обмивали мерця, чи спалюють волосся та пір’я саме на перехресті. І щоб не забрати, або підчепити цю злу енергію, слід іти по колу (якщо уявити перехрестя то це рух навколо по двох - трьох вулицях). В цьому випадку абсолютна протилежність – пряма (точніше – діагональ) виступає психологічною альтернативою матричному захисту кругу. І прочеркування круга є потенційно небезпечним для реалізації всього того, що закладено в порушенні даного геометричного архетипу.
Один з засновників психогеометрії, як тесту для визначення потенціальних можливостей керівника, Сюзен Деллінгер в психогеометричному тесті закладає в ототожнення обстежуваного себе з кругом – абсолютний психологічний гомеостаз у вигляді максимальної комунікабельності, неконфліктності, фактору стабілізації групи. Що в принципі на думку автора відповідає міфологічному символу гармонії. Ще одна цікава деталь: для “круга” характерне мислення не по лінійному, а по мозаїчному типу пропуском певних послідовних ланок.(Алексеева А.А., Громова Л.И., 1992).
Ритуал - глибоко захисний комплекс від загрози деструкції межі "Я" і "втрати" особистості, його особи перед зовнішньою неминучою (особиста оцінка) загрозою. Ритуал являється не тільки психофізичним актом "загроза-дія", він має ще і свою просторову орієнтацію або геометрію. Чим же зумовлюється ця геометрія?
Для цього розглянемо ще один з атрибутів простору пряму лінію. Психологічно пряма сприймається як поділ чого-небудь, визначення частини території в т.ч. території або межі "Я". Варто згадати дуже популярний і явно захисний ритуал - не протягувати руку через поріг кому-небудь (наприклад для рукостискання, привітання, прощання). Чому це відбувається? Поріг - пряма лінія, лінія "передової", лінія "вогню" і конфронтації з зовнішнім агресивним (первинне відчуття) світом. Ми потискуємо руку, тобто. згоджуємось на контакт, створивши хитрості комфорту (позицію захисту) перейшовши за поріг (варіант 1 - "Я приймаю зовнішній світ і його умови гри"), або запросивши до себе за поріг в дім (варіант 2- " Я згідний на контакт з Вами, якщо Ви приймете умови мого світу, мою гру", тобто "якщо моє "Я" залишиться в межах гомеостазу і його "спокій" не порушиться Вашим приходом".
Герой твору Гоголя "Вій" в критичний для життя момент окреслює навколо себе коло, рятуюче його від нечистої сили. Більш наочного прикладу не знайти. Отже - коло - захист. Випадковість? Ні. Згадайте дію в ситуації цейтноту в якій за короткий час він повинен створити захист (від умовного до реального) від зовнішньої вітальної загрози. Найбільш "швидка" за часом крива - коло, де людина виступає в ролі штангенциркуля.
Найбільше і головне рівномірне відокремлювання від межі кола - центр. Отже, раптове створення захисту "Я" не тільки від видимої загрози любого напрямку, але і від невидимої, але можливої ззакритої" сторони, до якої відноситься і "Над Я".
Захист - як явище автоматичних безсвідомих механізмів забезпечуючих психічну стабільність явище неоднорідне і дуже невизначене, якщо включає в себе і сублімацію, і заміщення, і витіснення, і регресію, і проекцію, і раціоналізаot;Я" створює ілюзію вирішення конфлікту або невідповідності запиту методом відстрочки вироку "дурень".
Тепер поглянемо на ще більш тотальний архетипальний випадок захисту, який до цих пір являється найбільш потужним життєвим пластом моралі світоуявлення, самооцінки і свого прогнозу більшості людства - велику історію Ісуса Христа.
З словами homo!" Понтій Пілат (Іоанн, XIX, 5) завершив напівколо життя Христа. Воскресіння і з’явлення його завершило коло його подвійного з’явлення народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ПСИХОГЕОМЕТРІЯ АРХЕТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок