Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Пам'ять

Пам'ять

Назва:
Пам'ять
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,95 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 
КОНСПЕКТ УРОКУ
На тему:
 


Мета уроку: дати поняття про при-роду, типи, якість пам'яті, визна-чити її роль у формуванні індиві-дуальності; на практиці ознайо-митися з методами визначення пам'яті; розвивати вміння трену-вати й зміцнювати пам'ять; вихо-вувати прагнення до розвитку певного виду пам'яті.
Обладнання: таблиці. Хід уроку
I. Організація класу. Повідомлення теми й мети уроку
У процесі еволюції тваринного сві-ту утворилися три пристосувальні механізми, що забезпечують біоло-гічно доцільні реакції людини на вплив навколишнього середовища. Це розумова діяльність, до якої нале-жить пам'ять, а також умовні й без-умовні рефлекси, які ми зараз зга-даємо.
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Робота біля дошки
а) Замалювати рефлекторну дугу колінного рефлексу. Доповнити запитання. Назвати види умовних рефлексів.
б) Замалювати рефлекторну дугу ахіллова рефлексу. Доповнити за-питання. Назвати види умовних рефлексів (натуральні, штучні).
2. Фронтальне опитування
1. Що таке рефлекс?
2. Назвіть види рефлексів.
3. Дайте характеристику безумов-ним рефлексам.
4. Дайте характеристику умовним рефлексам.
5. В який спосіб можна виробити умовний рефлекс?
Учитель. Ми з вами повторили вив-чений матеріал. А яка якість вашої свідомості, на вашу думку, зараз ви-явилася? Пам'ять. Ви запам'ятали вивчений матеріал. Але для того,
щоб вивчити новий матеріал, ви повинні були на уроці сприйняти мою лекцію.*
Що ж таке сприйняття? (Відбит-тя в мозку людини цілісного образу предмета)*
Але для того, щоб сприймати, ви повинні були виявити... що? — увагу. Що таке увага? (Процес, у результаті якого інформація одержує доступ до механізмів пам'яті, до свідомості)
Отже, ми знову повторили, дали визначення уваги й сприйняття, тобто знову показали, що у вас є... що? Пам'ять.
III. Мотивація навчальної діяльності учнів
Людина часто задає собі запитання: «Що таке "Я"? Чому я знаю, що я — це саме той, хто у віці трьох років жив у селі, бігав на річку годувати качок, хворів на коклюш, а одного разу, катаючись на лижах, звалився з гори, потім у такому-то році пі-шов до школи, тоді-то одержав пер-шу двійку». А тепер от усе це згадує. Запитувач перелічував те, що згадав про себе. Він міг би розповісти значно більше, але не в змозі роби-ти це нескінченно, навіть просто довго. Усього про себе він не пам'я-тає. Спробуйте викликати у своїй пам'яті уявлення, образи, що безпо-середньо запам'яталися з часу ва-шого раннього дитинства, їх буде не так уже й багато. Щось ви пам'ятає-те, а щось забули. Людина в резуль-таті струсу мозку може забути свою рідну мову, минуле. Хворий на ам-незією говорить: «Я розумію, що я живий, я вмію робити те й те, я сприймаю навколишній світ, але я не знаю, хто я такий». Його «Я» вже не таке, як у здорових людей. У людини «Я» — це наступник її свідомості, в основі якої лежить пам'ять. А пам'ять — це відбиття свідомістю того, що сталося в ми-нулому досвіді, шляхом запам'ято-вування, відтворення та здатності впізнавати, основою чого є утворення досить міцних тимчасових зв'язків у корі головного мозку. Дав-ні греки вважали, що богиня пам'яті Мнемозина була матір'ю дев'яти муз науки й мистецтва. Есхіл, найбіль-ший грецький драматург, вклав у вус-та свого героя, Прометея, слова:
Послушайте, что смертным сделал я:
Число им изобрел
И буквы научил соединять,
Им память дал, мать муз —
всего причина.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Отже, яке визначення ви дали б па-м'яті?
(Пам'ять — це здатність нервової системи запам'ятовувати, збері-гати та відтворювати інформацію без зміни її характеру й змісту)
2. Навіщо нам потрібна пам'ять?
(Без здатності накопичувати й збе-рігати інформацію неможливим було б одержання знань, необхідних у всіх сферах життя, планування та здійснення доцільних дій)
3. А чи вся інформація, що надхо-дить у мозок, запам'ятовується?
4. Доведіть біологічну доцільність забування.
(Можливість відходу від емоцій-них і душевних переживань, охоро-на мозку від перевантажень)
Повідомлення
Повідомлялося про людину, яка ні-чого не забувала.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Пам'ять

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок