Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Результат педагогічної діяльності.Корекція в педагогічній діяльності.Педагогічна дія як структурний компонент діяльності

Результат педагогічної діяльності.Корекція в педагогічній діяльності.Педагогічна дія як структурний компонент діяльності

Назва:
Результат педагогічної діяльності.Корекція в педагогічній діяльності.Педагогічна дія як структурний компонент діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,68 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Результат педагогічної діяльності.
Корекція в педагогічній діяльності.
Педагогічна дія як структурний компонент діяльності”


Результат педагогічної діяльності
Якщо розглядати результат у формально-логічній послідовності роз-мірковувань, то все нібито зрозуміло. Результат - це втілена мета, яка більше чи менше збігається з відповідним взірцем. Якщо ж цього втілен-ня не досягнуто, немає й результату. А тому всю послідовність дій слід відтворити заново.
Однак на психологічному рівні подекуди буває інакше. Не так уже й важливо - досягнуто мети чи ні, чи отримав втілення в реальному об'єкті взірець. Будь-який продукт активності людини, вдалий чи невда-лий, є результатом. Більш того, в педагогічній діяльності він може не повністю збігатися з вихідними намірами вчителя. Адже в будь-якій педагогічній ситуації крім самого вчителя беруть участь інші люди (колеги, учні), які привносять у взаємодію свої цілі, взірці, готовність підкорятись або опиратися зовнішньому тискові. Важко повністю враху-вати й усі умови, підібрати з ювелірною точністю потрібні засоби.
І ще один важливий момент. Отримавши в результаті своєї діяль-ності певний «продукт праці», людина може ставитись до нього по-різному, залежно від рівня своїх домагань. Один задовольняється будь-якою якістю цього «продукту», другий вважатиме результат невдалим, якщо не вдалося досягти цілковитого втілення задуму.
Наведімо приклад.
Учителька третього класу запланувала виховну годину, присвячену значен-ню листів у житті людини. її мета була цілком доречна: привернути увагу дітей до цього виду людської взаємодії, зацікавити листуванням, допомогти зрозуміти, наскільки важливим може бути вплив листів на життя людини тощо. Вчителька провела ретельну попередню підготовку: відібрала найцікавіші лис-ти О. С. Пушкіна до друзів, підготувала одного хлопчика до виконання ролі поета і навіть знайшла йому спеціальний костюм (циліндр та плащ). Дітям було запропоновано принести листи, які відіграли значну роль у житті їхньої родини. Здавалося б, усе гарантувало успіх.
Проте ось як проходив урок з позиції спостерігача. Маленький «Олек-сандр Сергійович» провів двадцять хвилин у коридорі, поки вчителька вела свою розповідь. Коли він увійшов, діти почали розглядати його циліндр і майже не слухали, що він читає. Не все було гаразд і з розподілом уваги між учнями. Листи принесли майже всі, проте вчителька зверталася лише до тих, хто сидів за першими партами. Сама вона була надто схвильована, на очах блищали сльози, її хвилювання передавалось учням. Що глибше було реагу-вання, то більше прагнули діти «підключитися до обговорення», зачитати свої листи і то більше обійденими відчували вони себе, коли вчителька ігнорувала їх. Дівчинка, що сиділа за останньою партою, майже весь урок тягнула руку. Вона принесла останній лист від дідуся, який загинув на війні, і дуже хотіла його зачитати, проте на це не вистачило часу. Коли пролунав дзвінок, вона з відчаєм штурхнула стільця. Добре, що хоч тут учителька відреагувала адек-ватно, не стала соромити «порушницю» за черствість, за те, що її не схвилюва-ли листи, які вони щойно почули.
Отже, незважаючи на ретельну підготовку, вчителька не досягла очі-куваного результату, адже більшість дітей замість подальшого розвитку отримали незадоволення або навіть психічні травми. Однак учителька цього навіть не помітила, вважаючи, що провела зразкову виховну го-дину, повністю досягла поставленої мети.
Загалом можна виділити три рівні готовності вчителя до реалізації такого структурного елемента діяльності, як результат.
1. Його сутність можна умовно відобразити у такому девізі: «Досяг-ти того, що намічено, ціною найменших зусиль або втрат (сил, часу, емоцій)». Якщо це не вдається, спрацьовує система психологічних за-хистів, які або обґрунтовують результат, що явно не відповідає первин-ному задуму, як такий, що «цілковито відповідає», або на основі раціо-налізації підводять учителя до висновку, що «отриманий результат значно кращий, ніж те, що передбачалося».
2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Результат педагогічної діяльності.Корекція в педагогічній діяльності.Педагогічна дія як структурний компонент діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок