Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологічний феномен материнської амбівалентності

Психологічний феномен материнської амбівалентності

Назва:
Психологічний феномен материнської амбівалентності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,67 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Психологічний феномен материнської амбівалентності
Психологічний феномен материнської амбівалентності.
ПЛАН.
Вступ.
І. Поняття амбівалентності, як психологічного феномену:
Суть амбівалентності почуттів, як психологічного феномену .
Складові амбівалентності почуттів.
Види амбівалентності особистості.
Типи особистісної дисгармонії за Ф.Ріманом.
Поняття амбівалентності особистості у психоаналітичній теорії особистості З.Фрейда.
ІІ. Психологія материнської амбівалентності:
Напрямки психологічного дослідження амбівалентності, в т.ч.
материнської.
Дослідження психології материнської амбівалентності у проблематиці фемінізму.
Психологічні (позитивні та негативні) аспекти відносин у системі “мати – дитина”.
Стандарт материнства – не усвідомлення суперечливості образа матері.
Провина – основа амбівалентності почуттів матері до своєї дитини.
Дискордантні прояви материнської амбівалентності: шизоїдний, депресивний, нав’язливий та істеричний типи.
Приклади взаємозв’язку поведінки матері з поведінкою дитини.
Сучасна переоцінка ролі жіноцтва, зміни у розумінні материнського покликання.
Висновок.
Вступ.
Суспільна проблема, її актуальність:
Нові економіко – суспільні умови обумовили збільшення інтересу до проблеми поєднання жінкою материнських, подружніх, професійних обов’язків. Такий психологічний феномен, як амбівалентність переживається у соціальному контексті, особливо під час становлення гендерної ролі матері. Материнство – це передусім зв’язок поколінь, тому материнська амбівалентність – проблема завжди актуальна, а сім’я виявляється однією з найголовніших людських цінностей, де формуються між особистісні взаємини “мати – дитина” та “жінка – чоловік”.
Мета дослідження:
Метою дослідження психології материнської амбівалентності є обґрунтування актуальності проблеми та розкриття її психологічних проявів, що сприятиме зміцненню сучасної української сім’ї за умов поглиблення наявної демографічної кризи. Материнська амбівалентність трактується як психологічний феномен особистості у проблемному контексті сучасних гендерних досліджень; аналізуються її формовияви у мотиваційній, афективній та поведінковій сферах особистості жінки.
Предмет дослідження:
Предметом дослідження є розкриття феномену амбівалентності як провідного механізму трансформації особистості упродовж її життєвого шляху та обґрунтування особливостей функціонування цього механізму. Усвідомлення та вільний формовияв суперечностей у сфері мотиваційної, афективної та поведінкової амбівалентності дає змогу особистості реалізувати потребу – прагнення близько приймати світ і позбутися страху знехтування фрустраційної толерантності, утвердити конструктивну, доброзичливу поведінку. Таке внутрішнє збалансування психологічного світу притаманне конкордатній, гармонійній особистості, у якої відповідні психічні складові врівноважуються та взаємо збалансуються завдяки посередній інтенсивності амбівалентності.
Об’єкт дослідження:
Об’єктом дослідження є розкриття феномену материнської амбівалентності. Амбівалентність як інтрапсихічний феномен високої інтенсивності високої інтенсивності є внутрішнім конфліктом, який переживається у соціальному контексті. Проблема материнської амбівалентності виявляється в усвідомленні і вільному прояві протилежностей, які дозволяють реалізувати: а) в мотиваційній сфері – потребу у прагненні до близькості з дитиною та позбавитись почуття провини, страху бути поганою мамою; б) в афективній – досягти реального переживання фрустраційної толерантності, утвердити бажання розмірковувати про свої відносини з дитиною; в) комативній сфері – прийняти конструктивну, доброзичливу поведінку та позбавитись імпульсивності, непослідовності агресивності. Така конкордантність (гармонійність, збалансованість) материнської амбівалентності сприяє жінці у переживанні материнського щастя, базується на особистісному зростання як матері так і дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Психологічний феномен материнської амбівалентності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок