Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Скачати реферат: ПІСЛЯВОЄННА ПСИХОЛОГІЧНА ДУМКА

ПІСЛЯВОЄННА ПСИХОЛОГІЧНА ДУМКА / сторінка 4

Назва:
ПІСЛЯВОЄННА ПСИХОЛОГІЧНА ДУМКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,88 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
З позицій кібернетичного підходу ним розвивається теорія фізіології активності, у якій розглядається специфіка людських форм активності, психомоторних рухів, обумовлених цілеспрямованим плануванням і моделюванням майбутніх результатів (Бернштейн Н.А., 1966).
Фундаментальним внеском у розробку проблем генезису психічних явищ і їхньої історичної еволюції з'явилася праця А.Н. Леонтьева "Проблеми розвитку психіки" (Леонтьев А.Н., 1959). За видання цієї книги А.Н. Леонтьев у 1963 р. визнаний гідним Ленінської Премії.
У рамках діяльнісного підходу складається представлення про те, що формування образа сприйняття виступає як результат здійснюваних суб'єктом "активних, що змінюють один одного перцептивних дій і операцій ("стратегій")" (Леонтьев А.Н., 1976. С. 25). З цих позицій сприйняття розглядається як "система перцептивних дій", спрямованих на рішення перцептивних задач (Л.А. Венгер, Н.Ю. Вергилес, В.П. Зинченко й ін.).
Продовжувалися дослідження розвитку і співвідношення сенсорних систем: зору і рухи, сприйняття предметів зором і дотиком, впливу слухових відчуттів на розвиток моторних функцій (А.В. Запорожець, В.П. Зинченко, В.Ю. Вергілес, Е.А. Андрєєва, А. Гучас і ін). Процес сприйняття досліджується із системних позицій як цілісний перцептивний акт, що виникає в результаті взаємодії суб'єкта й об'єкта (В.А. Барабанщиків).
Дослідження мнемічних процесів виходить за рамки вивчення "механічної" і "логічної" пам'яті. Предметом дослідження стають короткочасний, довгостроковий і оперативний види пам'яті. У ряді робіт, виконаних під керівництвом Зінченко, різні аспекти пам'яті розглядаються в руслі теорії інформації: досліджується співвідношення обсягу пам'яті і кількості інформації, залежність оперативної пам'яті від характеру обробки матеріалу, від перекодування одиниць інформації в більш великі оперативні одиниці, вплив на короткочасну пам'ять характеру задач, а також способів діяльності (Г.К. Середа, С. Бочарова, П.Б. Невельський, Н.И. Рижов, Г.В. Рєпкіна й ін.). У роботах Зінченко розробляється проблема вивчення обсягу короткочасної пам'яті в умовах підпорогового нагромадження інформації. За допомогою мікроструктурного методу їм і його співробітникам були отримані кількісні характеристики функціональних блоків, що беруть участь у переробці інформації. У ряді робіт досліджується зв'язок пам'яті з особистістю і діяльність; мнімічних процес розглядається як послідовність здійснення мнімічних дій (А.А. Смирнов, Т.П. Зінченко, С. Бочарова, В.Я. Ляудіс і ін.).
В області психології мислення значне місце займають роботи, присвячені питанням проблемного і творчого мислення, інтуїції й інтелекту (Я.А.Пономарьов, В.Н. Пушкін, К.А. Славська, А.Н. Соколов, О.К. Тихомиров, А.В. Брушлинський та ін.).
Поряд із традиційними напрямками, починаючи з 60-х рр. у психологічній науці в СРСР одержують розвиток нові галузі психологічної науки, що зробили істотний вплив як на розробку загально-психологічних проблем, так і на рішення практичних задач.
Особливо бурхливо розвивається в ці роки інженерна психологія (див. Відео). Освоєння космосу, розвиток нової техніки, автоматизація виробництва ставили нові задачі перед людиною і висували нові проблеми перед психологією. Розробка питань взаємодії людини з технікою нового покоління склала головний зміст інженерної психології. Проблема "людин і техніка" стає однієї з найбільше інтенсивно і всебічне розроблювальної як на методологічному, так і на практичному рівнях.


Список літератури
Ананьєв Б.Г. Нариси психології. - Л., 1995.
Ананьєв Б.Г. Людина як предмет пізнання. - БРЕШУ, 1998.
Божович Л.И. Психологічні закономірності формування особистості в онтогенезі // Питання психології. – 1996. - № 6. - С. 45-53.
Леонтьєв А.Н. Діяльність. Свідомість. Особистість. - М., 1985.
Ярошевський М.Г. Психологія в XX сторіччі. - М., 1994.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ПІСЛЯВОЄННА ПСИХОЛОГІЧНА ДУМКА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок