Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Культура злагоди

Культура злагоди

Назва:
Культура злагоди
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,01 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Культура злагоди


Нинішнє відродження України як суспільства, як держави неможливе без духовного оновлення її народу. Потрібне формування нових духовно-ціннісних орієнтирів, культурне відтворення нації, перехід до культури злагоди. Будь-яка нація цікава тільки культурою, проблеми якої в усі часи мали першочергове, провідне значення. Історичні приклади свідчать, що коли нації, етноси втрачають культуру, деградують, то вони опиняються поза історією.
Відповідальна роль культури в умовах незалежної України. Культура формує стиль життя, спосіб поведінки, творить демократичні, гуманістичні ідеали. Без культурної людини Українська держава не може бути ні незалежною, ні демократичною. Духовно бідні люди ніколи не зроблять Україну багатою і щасливою.
Важлива роль культури як стабілізуючого фактора в суспільстві. Процес його консолідації може статись лише на основі розвитку української культури, відродження духовності. Культура людей об’єднує. Вона - посол миру. В театрі чужих не буває. Танець, пісню, гарне слово люблять усі: ліві, праві, центристи. В стабільності зацікавлена передусім людина середнього класу, дрібний власник. Вона повинна стати опорою держави.
Культура - не пасинок, а душа народу його генетичний код. Культура - паспорт нації. Культура завжди була цементом, який укріплював націю. «Нація без культури, - писав Расул Гамзатов, - централізована заготконтора».
Як гімн культурі звучать слова російського живописця, археолога, мандрівника, громадського діяча Миколи Реріха (1874-1947 рр.). Він писав: «Культура є шанування Світла. Культура є любов до людини. Культура є пахощі, поєднання життя й краси. Культура є синтез високих і витончених досягнень. Культура є зброя Світла. Культура є спасіння».
Культура, на думку М.Реріха, - це якісність у всьому, це накопичення найвищої якісності в усіх людських діяннях, піднесення і освітлення духовності. Культура є універсальним засобом самоудосконалення і самоутвердження людини та людяності. Головне в змісті культури - не речі, а людина, суспільство.
В культурі заключена пам’ять народу. Через культуру кожне нове покоління, вступаючи в життя, відчуває себе частиною цього народу. Культура виступає єдиним механізмом передачі соціального досвіду від покоління до покоління, від епохи до епохи, від однієї країни до іншої. Культура попередніх поколінь - це фундамент, на якому будується сьогоднішня культуру і на якому виростає культура завтрішня. Культура - це завжди спадщина, яка залишається на майбутнє.
Свята істина полягає в тому, щоб нічого не відкидати від досягнутого, а лише додавати. Культура є там, де є спадковість, пам’ять про минулі покоління. Без знання минулого - немає майбутнього. Знання минулого - ключ до розуміння і сучасного, і майбутнього. Людина, яка не знає і не любить минулого, не має і майбутнього. Потрібно оглядатись назад, щоб краще бачити вперед.
Для кожного народу знання історії - це щось більше, ніж просто знання. Людина, яка знає історію країни, рідного краю, власної родини, є патріотом. Атрофія, втрата історичної пам’яті перетворює націю у населення. Народ, який не цікавиться власним минулим, стає об’єктом, а не суб’єктом історичного процесу.
Один з шляхів ло культури - це формування національної свідомості. В ній один з могутніх коренів любові до Батьківщини, отже й патріотизму, самовідданих діянь і звершень в ім’я своєї країни і свого народу. Національна свідомість у великій мірі залежить від існування держави. Незалежна Українська держава - найвища форма утвердження національної свідомості.
Про пробудження національної свідомості свідчить підвищення інтересу людей до історичного минулого України. Відновлюється історична пам’ять українського народу, повертається його багатюща культурна спадщина, вилучені раніше сторінки історії, імена українських культурних діячів.
Повертається те, що зв’язане з Україною, козацтвом, Запорізькою Січчю. Ці слова скасовувались і виганялись ще при царизмі. Царизм добре розумів, що народ без історичної пам’яті, без своїх коренів - то вже не народ, а просто населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Культура злагоди

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок