Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психосоціальний розвиток дорослих

Психосоціальний розвиток дорослих

Назва:
Психосоціальний розвиток дорослих
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,39 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Психосоціальний розвиток дорослих
План
1. Психосоціальний розвиток дорослих
2. Кризи віку дорослості

На думку 3. Фройда шастя людини у дорослому житті визначається її здатністю кохати і працювати.
Психосоціальний розвиток дорослої людини можна розглядати в трьох аспектах: Я — як індивідуум, Я —-як член сім'ї, Я — як працівник.
Згідно Е. Еріксону важливим завданням в період ранньої дорослості (20—40 років) є встановлення своєї ідентичності в близьких стосунках з іншими людьми і в трудовій діяльності. Формування ідентичності — процес, який ніколи не припиняється. В міру того, як змінюється внутрішній І ЗОВНІШНІЙ СВІТ дорослого відбувається переструктуруванням особистісної, професійної і сімейної ідентичності.
Е. Еріксон вважав, що з формуванням ідентичності пов'язаний розвиток близькості з товаришами, а далі з чоловіком і дружиною. Близькість є вирішальним фактором у встановленні любовних стосунків. Близькість є важливим досягненням ранньої дорослості. Люди, які не змогли сформувати близькі стосунки в ранній дорослості, надалі можуть страждати від почуття самотності, мати труднощі в соціальній адаптації.
На думку Е. Еріксона головним досягненням дорослості є генеративність. Під генеративністю він розуміє намагання кожної людини увічнити себе, внести свій значущий внесок у розвиток суспільства.
Одні люди намагаються досягти генеративності у своїй сім'ї, виховуючи дітей, інші — шляхом високої продуктивності на роботі.
Людина у віці ранньої дорослості відкрита для спілкування, заводить нові знайомства, дружні зв'язки, закохується, створює сім'ю.
Р. Стернберг вважає, що кохання має три складові: інтимність, або почуття близькості, яке проявляється в любовних стосунках.
Пристрасть або стан збудженості, що пов'язаний з фізичним потягом і сексуальною поведінкою. Третьою складовою є рішення-зобов'язання любити людину і зберігати тривалі стосунки з нею.
Створення сім'ї в період ранньої дорослості є важливим кроком для молодих людей, у них з'являються нові ролі чоловіка і дружини (згодом батьків), іншого значення набувають обов'язки, спілкування. Молоде подружжя повинно пристосовуватися до потребі один одного, розумно розподілити між собою обов'язки, навчитися поважати індивідуальність кожного, знаходити вихід із конфліктних ситуацій.
Нового соціального статусу набувають чоловік і жінка, коли у них народжується дитина. Як визначає М. Комаровські поява третього члена сім'ї вимагає з боку матері і батька нових ролей і обов'язків, підвищує їх відповідальність, змінює їх поведінку, дисциплінує їх. Збільшується фізичне і емоційне навантаження подружжя. Поява дитини змінює спілкування і зв'язок між чоловіком і жінкою, дитина стає центром уваги батьків.
Провідною діяльністю періоду ранньої дорослості є професійне навчання, або ж трудова діяльність. Деякі молоді люди поєднують навчання та працю. Рання дорослість є сприятливим періодом для засвоєння ділових норм і стосунків між людьми, оволодіння професійно-трудовими навичками. Засвоєні в цей період знання, вміння, навички надалі розвиваються і удосконалюються в професійній діяльності. Класична модель професійного циклу передбачає, що молодий працівник повинен адаптуватися до вимог своєї професії і поступово просуватися вгору по службі, досягнувши певного рангу він зберігає своє досягнення і займає міцне професійне становище. Але є молоді люди, які змінюють свою роботу кілька разів і не досягають високого професійного рівня.
Професійне становлення чоловіків і жінок має певні відмінності. Жінки більше орієнтовані на сім'ю і виховання дітей і тому починають свою професійну кар'єру пізніше і досягають високого статусу уже у віці середньої дорослості. Але більшість молодих жінок поєднують роботу і сімейні обов'язки, це звичайно проблематично і вимагає великих фізичних і моральних витрат, та професійне становлення у них відбувається швидше.
Середня дорослість (від 40 до 60 років) має свої специфічні психологічні особливості. Е. Еріксон визначив основне завдання цього періоду як вибір між генеративністю (цілеспрямованістю, продуктивністю) і захопленням собою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Психосоціальний розвиток дорослих

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок