Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат: Диференціація соціально-психологічних основ страху дорослої людини

Диференціація соціально-психологічних основ страху дорослої людини / сторінка 2

Назва:
Диференціація соціально-психологічних основ страху дорослої людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,81 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Страх у психіці дорослих радянських громадян довго і вірно служив параноїчному керівництву і продовжує служити і зараз обмеженим, не добросовісним, агресивним керівникам будь-якого рівня, та вже тепер служить свою чорну службу по інерції. Запущений у нашу суспільну свідомість страх, спеціально навіюваний майже ціле століття, активно стимульований голодоморами «22-го», «33-го», «47-го» років та репресіями від 37-го до 54-го років, замовчуванням долі 60 мільйонів представників різних націй і національностей замучених в ГУЛАГах. Через впливи на механізм страху перш за все дорослу людину можна позбавити соціального здоров’я у найбільш довготривалий період онтогенезу – зрілість, де особистість реалізує репродуктивну функцію та активно включається в трудову діяльність, що особливо значимо для суспільства.
Ґрунтуючись на психологічних основах страхів, біологічній та соціальній ролі періоду зрілості, профілактика і корекція страху в умовах незалежного суспільства відповідатиме вимогам сучасності тоді, коли зміст, форми і методи психологічної допомоги будуть диференційовані та ідентифіковані з віковими закономірностями протікання страху, орієнтовані на формування психологічної компетентності та психологічної культури і психогігієни особистості, що спрямовується на реалізацію завдань сучасної психології. Страх досить потайний і підступний ворог: він діє тоді, коли людина найменше захищена і часто не усвідомлюється особистістю. За висловлюванням Бернарда Шоу: « У цьому світі завжди є небезпека для тих, хто боїться » [1,28].
Вивчення страхів дорослих буде сприяти забезпеченню формування психологічно - компетентної особистості, здатної до творчого саморозвитку в умовах динамічних змін соціокультурного середовища. Психологічна компетентність у питаннях профілактики страхів та психогігієни розглядається як структура, що проявляється у багатофункціональній діяльності, характеризується системністю, відносною цілісністю, гнучкістю, мобільністю, залежить від потреб практичної діяльності людини, від історико-суспільних умов, соціально-психологічних і культурних характеристик даного суспільства.
Завдання подальших розвідок у роботі над проблемою виробити концептуальний підхід, модель прояву страхів особистості на різних етапах онтогенезу, зокрема на різних фазах зрілого віку; виявити та розробити психодіагностичні засоби дослідження страху в дорослої людини; запропонувати модель психологічної компетенції особистості як основ психогігієни страхів, розробити модель системи психологічної їх корекції в контексті акмеопсихології та експериментально перевірити вплив реабілітаційних заходів на процес особистісного зростання людини.
Враховуючи вимоги сучасного динамічного суспільства вважаємо за необхідне ще раз звернутися до розробки теоретичних і методичних засад вивчення страхів у зрілому віці; проаналізувати та систематизувати теоретичні наукові підходи до дослідження страхів; зокрема необхідно відкрити історико-суспільні основи детермінант страху у національному менталітеті особистості зрілого віку; піддати глибокому психологічному аналізу психогенний спадок сучасного суспільства стосовно страху; охарактеризувати соціально - психологічні засади насаджування, навіювання, культивування страху, використання владою механізмів страху для впливу на людську самосвідомість, що закарбовано у соціальний досвід попередніх поколінь на теренах сучасного пострадянського простору.
Необхідно вивчити соціально - психологічні основи страху осіб зрілого віку: закономірності, генетичні корені, особливості проявів, механізми (внутрішні, латентні та інші) необхідно створити концептуальну схему перебігу страхів локальну, цілісну для кожної фази віку зрілості; подальшого розвитку повинні набути глибинні наукові розвідки генезису прояву страху.
Практична значущість дослідження спрямована на розробку методичних засад діагностики страху зрілого віку та конкретних критеріїв і рівнів для кожної фази зрілості (від 16 до 60 років), у виявленні та розробці психодіагностичних засобів для дорослої людини; подальшого розвитку набудуть принципи профілактики та корекції страху.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Диференціація соціально-психологічних основ страху дорослої людини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок