Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Диференціація соціально-психологічних основ страху дорослої людини

Загрузка...

Диференціація соціально-психологічних основ страху дорослої людини

Назва:
Диференціація соціально-психологічних основ страху дорослої людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,81 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Диференціація соціально-психологічних основ страху дорослої людини 


Страх нестерпно негативне, важке переживання знайоме майже кожній людині, надзвичайно сильне неприємне відчуття, що може змусити людину змінювати звичне життя. Американські психологи стверджують, що 15% населення США уражено фобіями [1,28]. У нашій країні ще недостатньо досліджено це питання, щоб з певністю говорити про все населення, що уже само по собі підсилює актуальність даної проблеми На часі проблема соціально-психологічних основ страху дорослої особистості на різних етапах онтогенезу, зокрема у зрілому віці.
У науковому світі ще не склалося одностайності щодо визначення вікових меж зрілого віку, є спроба окремих авторів по – різному подавати періодизацію зрілого віку для чоловіків і для жінок. Тому з огляду на наявні у світовій психологічній науці різноманітні періодизації віку зрілості ми схильні відносити зрілість до відрізка життя від 16 до 60 років (Р.Гаулд, Д.Левінсон, Д.Вейлант), ґрунтуючись на тому, що кожну фазу зрілості завершує нормативна криза розвитку (18, 30, 40,50,60років) календарні межі якої можуть варіювати залежно від перебігу періоду, індивідуальних особливостей особистості і характеру життя в цілому.
Вивченню проблеми страху ще не приділила достатньої уваги психологія зрілого віку (акмеопсихологія). Зокрема, соціально - психологічні основи страху особистості зрілого віку потребують емпіричного вивчення, а саме: види страху особистості набуті під час її дорослого життя, визначення та диференціація закономірностей та психічних механізмів страхів особистості на різних етапах онтогенезу; теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити зміст, форми, види, детермінанти, механізми як психологічні основи страхів, визначити оптимальні умови поєднання корекції та профілактики страхів у контексті акмеопсихології для становлення психологічної культури особистості та психологічної компетенції в умовах сучасного суспільства самостійної незалежної держави. Пошук шляхів виявлення психологічних основ страху та підвищення ефективності його подолання особистостями на різних етапах онтогенезу, привів до необхідності глибокого і систематичного вивчення проблеми страхів у осіб активного працездатного віку з метою покращення творчої самореалізації особистості. З одного боку, страхи охороняють від можливих нещасть, але з іншого – вони обмежують свободу, не дають особистості досягти тих вершин до яких вона здатна, а почасти навіть блокують можливість спробувати зробити це.
Наголошуємо, що так як новий соціально-історичний етап розвитку світової наукової думки змінив статус національної науки, визначивши її, зокрема у нашій країні як „українську психологію”, психологи повинні проаналізувати психогенний спадок сучасного суспільства, і зокрема, стосовно страху. Механізми страху дорослої людини майже століття експлуатувалися тоталітарною владою і, на жаль, експлуатуються у багатьох країнах і до нині. Над психікою дорослої людини з часів закінчення НЕПу велись невпинні експерименти по навіюванню страху, паралельно із запевненнями, що справжній радянській людині не властивий страх, а тільки притаманна безстрашність, як гідна її риса. Єдине чого радянська людина не повинна була боятися, так це доносити на своїх близьких, рідних, сусідів і просто не знайомих людей, у яких вона (знову ж таки зі страху за своє життя!) повинна перш за все бачити «ворогів народу». Мільйони радянських людей усе це пережили безпосередньо чи опосередковано, досвід багаторічних негативних переживань увійшов у суспільну свідомість, тому маємо спільну генетичну пам’ять, перш за все у підсвідомості, яка, як з’ясувалося, більше керує особистістю ніж свідомість. Розмірковуючи про широту впливу свідомого і несвідомого у нашій психіці, уявіть айсберг і зрозумійте, що надводна видима частина його – це наша психіка керована свідомістю, а все, що під водою, невидима частина, яка значно більша і не доступна погляду, то наша психіка, що керується несвідомим і підсвідомим (тобто генетичним досвідом попередніх поколінь, і генетичною пам’яттю).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Диференціація соціально-психологічних основ страху дорослої людини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок