Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологічні умови формування вміння вчитися у школярів

Психологічні умови формування вміння вчитися у школярів

Назва:
Психологічні умови формування вміння вчитися у школярів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,18 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Психологічні умови формування вміння вчитися у школярів


“Знання це скарб, а вміння вчитись - ключ до нього".
 
Знання є перевірений практикою результат пізнання дійсності, правильне відображення її в мисленні людини. Знання є основою для різнобічного розвитку особистості, вони повинні мати розвиваючий, культуротворчий характер, сприяти вихованню відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, вміє використовувати набуті знання і вміння для творчого розв’язання проблем , критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію.
У Законі України "Про загальну середню освіту" шкільна освіта визначається як цілеспрямований процес оволодіння систематизованими знаннями про природу, людину, суспільство, культуру та виробництво засобами пізнавальної діяльності. Результатом цього процесу має бути "інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток особистості, що є основою для подальшої освіти і трудової діяльності".
"Знання - сила!" - ці слова, сказані видатним вченим Ф.Беконом більш ніж 360 років тому, сьогодні звучать ще переконливіше. У наш час сила знань, які накопичені людством, беззаперечна - на наших очах відбувається стрімкий розвиток комп'ютерної техніки. Комп'ютеризація усіх сфер діяльності людини призвела до прогресивних змін у науці, техніці, виробництві, освіті, культурі тощо. Прискорює темп нашого життя інтенсивний розвиток інтернету, мобільного, факсимільного та інших видів зв'язку. Використання високоякісних комп'ютерних технологій нового покоління на виробництві та в побуті вимагає від сучасної людини досить високого рівня освіченості.
Освічена людина - це людина, яка прагне подальшої освіти і володіє навичками самоосвіти.
У Концепції 12-річної середньої загальноосвітньої школи зазначено, що одним з основних завдань сучасної шкільної освіти є '' формування в учнів уміння і бажання вчитися, виховання потреби і здатності до навчання протягом усього життя, вироблення вмінь практично і творчо застосовувати здобуті знання”.
Що значить "вміти вчитися”?. Оскільки це уміння є загальнонавчальним, воно носить інтегрований характер. Па початковому рівні сформованості воно включає і вміння висидіти за партою 30-45 хвилин, і вміння концентрувати увагу на словах вчителя, розуміти і запам'ятовувати сказане, виконувати вказівки вчителя, наслідувати зразкам його дій. Проте, зрозуміло, що подальший розвиток вміння вчитися передбачає здатність не тільки повторювати за вчителем, а й обходитись без нього, вчити себе самого, самостійно набувати нові знання, що, безперечно, вимагає вміння самостійно працювати з книгою та іншими джерелами навчальної інформації. В зв'язку з цим, у початковій школі перший урок краще присвятити питанням раціональної організації навчання учнів в школі та вдома (ознайомити з основами раціонального використання прийомів навчальної роботи). Цікаво провести гру "Як можна краще і швидше зробити уроки", провести бесіду на теми: "Як тобі легше вчитися - самому чи з товаришем?", "Як ти розумієш різницю між словами "я вчив" і "я вивчив"?" та ін.
Вміння вчитися передбачає самостійне виконання основних етапів навчальної діяльності: постановка цілі (цілепокладання), пошук засобів і способів її здійснення, розв'язання завдання (виконавча частина навчальної діяльності), контроль і оцінка ходу і результатів роботи. Оскільки в ланці виконавчих дій учень раніше набуває самостійності через поетапність і поступовість співпраці з вчителем більше уваги доцільно приділити роз'ясненню важливості ланок цілепокладання, контролю і оцінки, які є найбільш залежними від вчителя. Це пов'язано з тим, що вони є найбільш рефлексивними компонентами навчальної роботи і вимагають урахування рівня своїх знань і вмінь. Зазначеним особливостям доречно приділити увагу під час проведення першого уроку в основній школі, при цьому вмотивувати важливість створення власної техніки пізнавальної діяльності. Для цього можна провести обговорення з учнями наступних питань: Чи завжди я достатньо уважний? Яка пам'ять у мене розвинена краще: зорова чи слухова? та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Психологічні умови формування вміння вчитися у школярів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок