Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Причини девіантної поведінки у дітей

Причини девіантної поведінки у дітей

Назва:
Причини девіантної поведінки у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,13 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Індивідуальне науково-дослідне завдання
з дисципліни „Психологія та педагогіка”
на тему: „Причини девіантної поведінки у дітей”


ЗМІСТ
Вступ.
1. Питання термінології
2. Порушення поведінки
3. Типологія агресивної поведінки сучасних підлітків.
3. Причини і специфіка прояву агресивності дітей на різних стадіях підліткового віку.
Висновок.
Список використаної літератури.


Вступ
Дестабілізація економіки, спад виробництва, зниження життєвого рівня в країні, руйнування старої системи цінностей і стереотипів, що регулювали відносини особи з суспільством - все це хворобливо переживається населенням, відображаючись на його соціальному самопочутті.
Соціальні кризові процеси, що відбуваються в сучасному суспільстві, негативно впливають на психологію людей, породжувати тривожність і напруженість, озлобленість, жорстокість і насильство. Важкий економічний стан країни привів наше суспільство до серйозних труднощів і внутрішніх конфліктів, до значного збільшення рівня поширеності і різноманіття форм аморальних вчинків, злочинності і інших видів поведінки, що відхиляється. Статистика свідчить про зростання поведінки, що відхиляється, серед осіб різних соціальних і демографічних груп.
Особливо важко в цей період виявилося підліткам. Тривожним симптомом є зростання числа неповнолітніх з девіантною поведінкою, виявляються в асоціальних діях (алкоголізм, наркоманія, порушення громадського порядку, хуліганство, вандалізм і ін.). Посилилося демонстративне і викликає по відношенню до дорослих, поведінка. У крайніх формах стали виявлятися жорстокість і агресивність. Різко зросла злочинність серед молоді. З'являються всі нові види поведінки, що відхиляється: підлітки беруть участь у воєнізованих формуваннях політичних організацій екстремістів, в рекеті, співробітничають з мафією, займаються проституцією і сутенерством.
В порівнянні з недавнім минулим, зросло число тяжких злочинів, буденна свідомість фіксує збільшення конфліктів і фактів агресивної поведінки людей. Ми є свідками зміни всієї соціальної структури суспільства, інтенсивних процесів розшарування населення по майновій ознаці, по відношенню до різних форм власності. На грунті соціальних суперечностей виникають міжгрупові і міжособові конфлікти.
Зростання агресивних тенденцій в підлітковому середовищі відображає одну з щонайгостріших соціальних проблем нашого суспільства, де за останні роки різко зросла молодіжна злочинність, особливо злочинність підлітків. При цьому турбує факт збільшення числа злочинів проти особи, спричиняючих за собою тяжкі тілесні пошкодження. Почастішали випадки групових бійок підлітків, що носять запеклий характер.
Поведінка дітей і підлітків, що відхиляється, має складну природу багаточинника, його вивчення вимагає, по-перше, реалізації системного підходу, що виявляє ієрархію і взаємозв'язок несприятливих чинників, по-друге, – застосування порівняльного аналізу, що зіставляє умови сприятливого соціального розвитку з процесом соціогенезу, по-третє, реалізації міждисциплінарного підходу, який не дозволяє замикатися в рамках однієї спеціалізації, а навпроти, припускає використовування досягнень таких галузей психології, як вікова, соціальна, педагогічна, медична.


1. Питання термінології
Підлітковому віку властиві різні типи порушеної поведінки. Порушена поведінка – це поняття неоднозначне ні в термінології, ні в змісті самого терміну, ні в його відношенні до так званої нормальної поведінки. У термінологічному відношенні "порушена поведінка" часто розглядається як синонім словосполучень "важка дитина", "ненормальна поведінка", "дитина з порушеннями в афектній сфері", "девіантна поведінка", поведінка", що "відхиляється, "делінквентна поведінка", "протиправна, злочинна, кримінальна поведінка" і ін. Але названі терміни несуть односторонню інформацію: побутову (важка дитина), юридичну (злочинна поведінка) і т.д.
Поведінкою, що відхиляється, називають поведінку, в якому стійко виявляються відхилення від соціальних норм, як відхилення агресивної або корисливої орієнтації, так і соціально-пасивного типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Причини девіантної поведінки у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок