Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Підготовка юнаків та дівчат до вступу у сімю

Підготовка юнаків та дівчат до вступу у сімю

Назва:
Підготовка юнаків та дівчат до вступу у сімю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,99 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Підготовка юнаків та дівчат до вступу у сімю
 
ПЛАН
ВСТУП
1.Подолання негативних тенденцій при підготовці до створення сім’ї.
2.Традиції дошлюбного спілкування.
3.Шляхи виховання майбутнього сім’янина.
4.Морально-психологічне становлення сім’янина.
ВИСНОВОК
Список рекомендованої літератури.


Вступ
Серед важливих проблем зміцнення Української держави важливе місце займає формування сім’янина. Як найбільш чисельний динамічний первинний осередок суспільних відносин сім’я постійно розвивалася зі всією складністю своїх багатогранних взаємозв’язків, взаємо залежностей. Звернення до прогресивних народно-педагогічних ідей минулого, уроків історії дозволяє не тільки об’єктивно і правдиво висвітлювати становлення шлюбно-сімейних відносин з найдавніших часів і до сьогодення, найбільш прогресивною формою яких стала сучасна моногамна сім’я, але й творити інформаційну базу прогнозування і розвитку наступних сімейних процесів.
Сучасна родина (з її нуклеаризацією, малодітністю, відривом батьків і дітей від спільної життєдіяльності, негативним впливом розлучень та інших асоціальних явищ) перестала служити монополістом у передачі досвіду старших поколінь. Нинішні юнаки і дівчата поняття не мають про ту складну культуру взаємовідносин, якої вимагає шлюбне життя: “Їм ніхто не говорив, і вони не знають, що жити в шлюбі, жити день у день разом в одній кімнаті, не в щасливі години побачень, а все життя - це не стільки черпати воду з криниці щастя, скільки відкривати нові джерела - це великий ні з чим не порівнянний труд, напруження... Для цього потрібна величезна культура, моральна підготовка, школа мудрості”.
Виділення зазначених інтегральних аспектів форму-вання сім’янина здійснено нами умовно. Підготовка підроста-ючого покоління до сімейного життя повинна здійснюватися повсякденно і систематично, цілісно і гармонійно на всіх вікових етапах розвитку особи. Не можна
“частинками”, готувати окремо до виробничої, трудової, педагогічної чи будь-якої іншої діяльності. Але кожна окрема сфера людського життя має свою специфіку, усвідомлення якої допоможе не тільки інтенсифікувати зусилля педагогічної громадськості у зазначеному напрямі, але й значно поліпшити їх результативність. Важлива роль відводиться не тільки сім’ї ,родині ,школі, вищим навчальним закладам, а й середовищу в якому зростають діти.
1.Подолання негативних тенденцій при підготовці до створення сім’ї.
Національне відродження і дальший розвиток духовної культури українського народу зумовили гостру потребу актуалізації проблеми форму-вання особи українця з багатогранними знаннями, глибокою національною свідомістю, високими інтелектуально-творчими, духовно-моральними й естетичними якостями, патріотичними почуттями та працьовитістю. Провідну роль у цьому відіграє цілеспрямована підготовка підростаючого покоління до сімейного життя, до засвоєння родинних, економічних, духовно-культурних й історичних традицій своєї сім’ї, народу, нації.
Від моральної підготовки молоді до майбутнього сімейного життя, від культури відносин між юнаками і дівчатами залежить культура нашого су-спільства, щастя й благополуччя майбутніх сімей. Емоційне безкультур’я у людських стосунках породжує егоїзм, що виступає головною причиною бай-дужості, аморальних вчинків, злочинів. Цинізм, бездуховність, неробст-во, підліткова наркоманія, проституція, що все більше проявляються у на-шому суспільстві, мають згубний вплив на суспільство взагалі і на окремі особи та
відносини між ними зокрема. Відійшли назад народні традиції природного засвоєння та передачі наступним поколінням соціально-правової, громадянської, морально-психологічної, господарсько-економічної, емоційно-інтимної, педагогічної, дозвільно-оздоровчої культури сім`янина.
Сім`я виступає для людини першим і найбільш довго тривало діючим прикладом між особових стосунків, закладає основи виконання у майбутньому всіх її сімейних ролей. У зв`язку з цим за глибиною, безперервністю, силою впливу безпосередній досвід життя у батьківській сім`ї набуває особливо важливого значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Підготовка юнаків та дівчат до вступу у сімю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок