Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Охарактеризуйте метод самооцінки та особливості його застосування

Охарактеризуйте метод самооцінки та особливості його застосування

Назва:
Охарактеризуйте метод самооцінки та особливості його застосування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,14 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
на тему:
Охарактеризуйте метод самооцінки та особливості його застосування


ПЛАН
ВСТУП
1. САМООЦІНКА І РІВЕНЬ ЗАПИТІВ
2. РОЛЬ САМООЦІНКИ В САМОВИХОВАННІ
3. ФОРМУВАННЯ І КОРЕКЦІЯ САМООЦІНКИ
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ВСТУП
Внутрішній світ особистості, її самосвідомість завжди знаходилися в центрі уваги не тільки філософів, учених, але і письменників і художників. Інтерес людини до себе, до свого внутрішнього світу здавна був предметом особливої уваги. Спочатку питання про «Я» співвідносився головним чином з пізнанням людиною самого себе як істоти мислячого — у цьому значенні і треба розуміти слова Декарта «Я мислю, отже, існую». Але потім стало очевидно, що людське «Я» набагато глибше і не вичерпується тільки розумовими властивостями. До складу «Я» входить усі те найдорожче для людини, розстаючись з який він як би втрачає частку самого себе. Можливо, з цього інтересу і виникла сама психологія як наука.
«Є тільки одна і тільки одна річ у всесвіті, про яку ми знаємо більше, ніж могли б довідатися в результаті спостереження ззовні, — сказав К.С.Льюіс. — Ця річ — ми самі. У нас є, так сказати, внутрішня інформація; ми в курсі справи». Поведінка людини завжди так чи інакше сполучається з її представленням про себе («образ «Я») і з тим, яким він хотів би бути. Вивчення властивостей самосвідомості, адекватності самооцінок, структури і функцій «образа «Я» представляє не тільки теоретичний, але і практичний інтерес у зв'язку з формуванням життєвої позиції особистості.
Великий вплив на всі аспекти життєдіяльності та поведінку людини ,має така якість особистості як самооцінка .
Самооцінка – оцінка себе, своєї діяльності, свого становища в певній групі чи організації та в колі друзів, а також ставлення до оточуючих і не менш важливим є критичне ставлення до своїх здібностей і можливостей. Термін „самооцінка” прирівнюють до терміну „самоповага”. Самооцінка показує, як людина оцінює себе щодо окремої властивості, а самоповага – загальна оцінка.
Самооцінка формується з дитинства у процесі спілкування за такими етапами: увага збоку дорослих, співробітництво з ними, відчуття поваги з їхнього боку, взаєморозуміння.
Взаємостосунки дитини з батьками на кожному з етапів самооцінки, залежатимуть від її ставлення до себе.
Якщо батьки невиправдано підкреслюватимуть реальні та вигадані досягнення дитини, то це стане причиною формування в неї завищеної самооцінки та рівня домагань. І навпаки, недовіра батьків до можливостей дитини категорично придушить норму дитячого негативізму, можуть призвести до виникнення у дитини відчуття своєї слабкості, неповноцінності і заниженої самооцінки.
Формування самооцінки триває в шкільні роки: конкретні оцінки вчителів і оточення, успіхи в навчанні, мають сприяти формуванню адекватної самооцінки.
1. САМООЦІНКА І РІВЕНЬ ЗАПИТІВ
Що таке самосвідомість? У психологічній науці прийняте наступне визначення: «Сукупність психічних процесів, за допомогою яких індивід усвідомлює себе як суб'єкт діяльності, називається самосвідомістю, а його уявлення про самого себе складаються у визначений «образ «Я» (Кон І.С. Відкриття «Я». — М., 1987).
«Образ «Я» — це не просто уявлення чи поняття особистості про саму себе, а соціальна установка, відношення особистості до себе. Тому в образі «Я» можна виділити три компоненти:
1) пізнавальний (когнітивний) — знання себе, самосвідомість;
2) емоційно – оцінювальний — ціннісне відношення до себе;
3) поведінковий — особливості регуляції поведінки.
Образ «Я» може виникати як уявлення про себе в момент самого переживання, позначається звичайно в психології як реальне «Я». Це «Я» увесь час змінюється, наприклад «Я» до змагання і після змагання, «Я» до іспиту і після іспиту будуть різні. Одночасно образ «Я» є ідеальним «Я» суб'єкта, тобто яким він би повинний стати, щоб відповідати соціальним нормам і чеканням навколишніх. Це те, до чого прагне людина, ким він хоче зробитися в майбутньому. Можливо ще існування і фантастичного «Я».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Охарактеризуйте метод самооцінки та особливості його застосування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок