Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологічні аспекти впливу релігійності на молодь

Психологічні аспекти впливу релігійності на молодь

Назва:
Психологічні аспекти впливу релігійності на молодь
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Психологічні аспекти впливу релігійності на молодь


Різноманітні релігійні рухи – це релігійно-цивілізаційний виклик сьогодення. Можна їх розглядати як вияв релігійної втечі від проблем сучасного життя. Мотиви пошуку секти та приєднання до неї бувають різноманітні. Тут поєднуються основні людські потреби, деякі індивідуальні вади та недоліки оточення, а також занедбання церкви.
Найперше слід відзначити, що секрет розвитку релігійних рухів зводиться до того, що вони виходять людям назустріч, шукають їх там, де вони є, індивідуально, безпосередньо виводять їх з анонімності, підтримують їхні прагнення співучасті, спонтанності, взаємної відповідальності. Здійснюють над ними інтенсивну опіку через особисті контакти, відвідини вдома, безперервні підтримку і допомогу. Допомагають зрозуміти особистий досвід, утвердитися у власній значимості, визначитися в остаточних проблемах у рамках всеохоплюючої системи [2;19].
Релігійні рухи можуть принести непоправну шкоду розвитку особистості або й психічному здоров’ю людини, вияви релігійного фанатизму та конфесійної зацикленості, а друга крайність – зростання бездуховності, аморальності, схильності до самогубства в середовищі невіруючих чи людей з незрілою або спотвореною релігійністю. Вони розвиваються в різних середовищах, але найбільшу загрозу вони становлять для молоді, яка так чи інакше виявляє свою приналежність до релігійних культів. Сприяють цьому наступні умови її буття:
сучасний суспільно-моральний хаос;
занепад родинних зв’язків;
недостатній (або відсутній) досвід участі в парафіяльному житті;
світське оточення в місцях праці і навчання;
недостатня кількість духовних осіб, які вміють працювати з молоддю.
Молодість є часом доленосних рішень, та окрім шансу для сформування істинної віри виникає загроза відходу від релігії, який може бути тривалим, особливо, коли він -– результат дій оборонних механізмів або породжений примітивними релігійними поглядами. Дехто утверджується навіть у скептичних або й цинічних поглядах, які найперше стосуються особистої й суспільної моральності.
Період молодості – це складність психічних і релігійних почуттів, які виникають з цілого ряду причин, але найперше – з нової суспільної ролі, яку молодь має виконувати. Одні стають до праці, інші продовжують навчання. Таке розмежування суспільних ролей відбивається також і на характері релігійних почуттів, особливостях проблем з вірою, наприклад, у студентів можуть виникати складнощі з узгодженням релігійних догм і набутих знань.
Але період навчання або професійної діяльності пов’язаний з певною стабілізацією, спробою зінтегрувати різнорідні досвід і знання про людину й світ, щоби побудувати досить цілісний світогляд. У порівнянні з періодом середньої школи, тепер у молодих людей менше емоційної поспішності й розхитаності, а більше роздумів і поважності у ставленні до духовної дійсності. Але така респектабельність не пов’язана з пасивністю, навпаки, вона підштовхує до динамічності й ідеалу. Про цю фазу релігійного розвитку людини можемо говорити, як про період релігійної автентичності. Виникає прагнення до чистої релігії, яка б відкривала сенс життя. З’являється бажання самовдосконалюватися через цілковиту довіру до Бога як основи життя. Релігія стає джерелом сили, безкомпромісності, надихає до суспільних і патріотичних ідей.
Розвиток релігійного життя в цьому періоді слід підтримувати використовуючи основні козирі молодості (автентичність, ідеалізм, відкритість, безкомпромісність, солідарність).
Описаний час – це не лише конфлікти й кризи, які багато в чому природні і належать до правил розвитку. Трапляється в цьому віці ряд парадоксів релігійного життя. Вирішуючи проблему власної ідентичності, приймаючи багато рішень стосовно життєвих цінностей, молоді люди стараються розв’язати іноді через нервозні й незрілі контакти з лідером групи, друзями або сексуальними партнерами. Вони ще непевні в собі, можуть попасти під вплив найодіозніших доктрин (наприклад сатанізму).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Психологічні аспекти впливу релігійності на молодь

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок