Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Проблеми управління людиною в стресових ситуаціях, у тому числі в умовах натовпу

Проблеми управління людиною в стресових ситуаціях, у тому числі в умовах натовпу

Назва:
Проблеми управління людиною в стресових ситуаціях, у тому числі в умовах натовпу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,04 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
“Проблеми управління людиною
в стресових ситуаціях, у тому числі
в умовах натовпу”


ПЛАН
1. Поняття стресу та основних причин виникнення стресових ситуацій
2. Управління людиною в стресовій ситуації
3. Психологія натовпу, поведінка людини в натовпі
Висновок
Список використаної літератури
1. Поняття стресу та основних причин
виникнення стресових ситуацій
Стрес - стан психічної напруги, що виникає в процесі діяльності в найбільш складних і важких умовах. Життя часом стає суворою і безжалісною школою для людини. Виникаючі на нашому шляху труднощів (від дрібної проблеми до трагічної ситуації) викликають у нас емоційні реакції негативного типу, що супроводжуються цілою гамою фізіологічних і психологічних зрушень.
Стресові ситуації у більшості випадків пов’язані з наявністю різного типу конфліктів. Міжособовий конфлікт найбільш розповсюджений. Він виникає при встановленні цілей, розподілі ресурсів, обов’язків, а також під впливом відмінностей у характері, знаннях, системі цінностей, сприйнятті тощо. В основі такого конфлікту може бути персональна недовіра і неприязнь між людьми, породжена різною мотивацією, відмінностями у сприйнятті або надмірною конкуренцією (наприклад, за посаду чи статус у групі). Зустрічаються і такі співробітники, що постійно проявляють агресивність та ворожість, критикують будь-яку думку і створюють навколо себе конфліктні ситуації.
Конфлікт між особою та групою породжується внаслідок порушення індивідом групових норм, своїх обов'язків, загальних "правил гри", етики поведінки, культури взаємин тощо. Зокрема, досить часто причиною конфлікту може бути взаємозалежність робіт – невдалі результати роботи групи можуть пояснюватися неякісним виконанням її частини окремим індивідом. Не менш розповсюдженими є конфлікти внаслідок незадовільних комунікацій, що заважає працівникам своєчасно отримати повну і точну інформацію щодо ситуації (наприклад, керівник не довів до відома підлеглих точний перелік їх посадових обов'язків та повноважень).
Міжгруповий конфлікт виникає між лінійним і штабним персоналом фірми, комітетом профспілки і адміністрацією, формальними і неформальними групами тощо. Причини цих конфліктів криються не у особистій незгоді, а у зв'язку з недостатньою координацією дій чи цілей всередині організації.
Таким чином, конфлікти здебільшого виникають з таких основних причин:*
розподіл ресурсів;*
взаємозалежність завдань;*
несхожість цілей;*
різне розуміння ситуації і цінностей;*
відмінності в манері поведінки і життєвому досвіді;*
незадовільні комунікації.
Якщо з тієї чи іншої причини у соціальній групі (колективі) суперечності загострюються, це свідчить про виникнення конфліктної ситуації. Певна управлінська реакція на конфліктну ситуацію може дати такі наслідки:
· конфлікт не відбудеться;
· конфлікт відбудеться і матиме позитивні наслідки, які сприятимуть досягненню певної мети;
· конфлікт відбудеться і матиме негативні наслідки, які заважатимуть досягненню мети.
Конфлікт може розвиватися явно чи приховано. Явно – коли обидві сторони заявили про свої суперечності. Приховано – коли сторони про них не заявили, але через дії чи невербальну поведінку здогадуються або точно знають, що перебувають у стані конфлікту. Прихований період може тривати досить довго, однак рано чи пізно переходить у явний, якщо ситуацію не “розрядити”. Втручання “третьої сторони” дає можливість скерувати розвиток конфлікту у позитивну сторону (якщо таке втручання є ефективним) і не допустити дисфункціональних наслідків. Дія третьої сторони реалізується через певні управлінські прийоми.
2. Управління людиною в стресовій ситуації
Для ефективного вирішення конфлікту необхідно встановити причини, що призвели до його виникнення, дослідити мотиви та цілі його учасників, визначити, наскільки далеко зайшли обидві сторони у своєму протистоянні. Це дасть змогу правильно підібрати метод управління конфліктною ситуацією.
Методи управління конфліктними ситуаціями діляться на дві групи: структурні та міжособові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Проблеми управління людиною в стресових ситуаціях, у тому числі в умовах натовпу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок