Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Роджерс Карл Ренсон (1902-1987)

Роджерс Карл Ренсон (1902-1987)

Назва:
Роджерс Карл Ренсон (1902-1987)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,88 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Роджерс Карл Ренсон (1902-1987)


Карл Ренсон Роджерс народився у 1902 р. в Оук-парку (передмістя Чикаго), штатіллінойс.
У юнацтві Роджерс виявив цікавість до природи і посів наукову позицію в за-няттях сільським господарством, роблячи докладні записи своїх спостере-жень за рослинами і тваринами.
У 1919 р. він вступив до Вісконсинського університету, сімейної alma mater, і як предмет вивчення вибрав наукове землеробство. Однак на дру-гому курсі він активно зайнявся релігійною діяльністю і відвідував студент-ську релігійну конференцію. Потім він вирішив готуватися до пасторської діяльності. 1922 р. з-посеред десяти американських студентів коледжу його обрали для поїздки на конференцію Всесвітньої студентської федерації в Пекіні.
Однак його погляди в результаті поїздки на Схід зазнали змін. Усе більше його увагу привертала психологія. Він почав розуміти, що його головної мети — допомагати людям, які потребують духовної підтрим-ки, — можна досягти й поза церквою. Він також переконався, що робота психолога — цілком пристойне заняття, що може забезпечити гідне існу-вання.
Роджерс захотів заочно пройти курс психології у Вісконсинському університеті. Цей курс ґрунтувався переважно на роботах Вільяма Джем-са, які Роджерс, за його словами, вважав нуднуватими. Однак це не посла-било його інтересу до психології і він закінчив своє навчання в Педагогіч-ному коледжі Колумбійського університету.
Після закінчення університету Роджерс влаштувався на роботу клінічного психолога в Центр допомоги дітям у м. Рочестері (штат Нью-Йорк). Тут він працював 12 років. Його практична діяльність була імпро-візаційною. Роджерс не входив до жодної психологічної школи.
Від традиційного підходу, прийнятого в офіційній психотерапії, він перейшов до іншого, який згодом назвав терапією, центрованою на клієнті.


Якщо інші психотерапевти працювали з хворими, з пацієнтами, то Ро-джерс навмисно ввів термін «клієнту) у свої психологічні роботи. Причо-му це було не просто грою слів: зі зміною термінів був пов'язаний гло-бальний перегляд усієї структури психотерапії, адже пацієнт — це хвора людина, яка потребує професійної допомоги лікаря-психіатра, а клієнта, хоча йому необхідно вирішити свої проблеми, розглядають як людину, яка потребує допомоги, яка мала б сама позбутися своїх проблем, але хоче звернутися по допомогу до психолога.
Завданням психолога Карл вважав допомогу людині у вирішенні її проблеми з мінімальною кількістю інструкцій з боку лікаря. Тобто тера-пія, на думку Роджерса, — це «вивільнення вже наявної здатності в конкретному індивідуумі, а не кваліфікована маніпуляція більш-менш пасивною особистістю». На його думку, будь-яка людина може усвідо-мити ті фактори, що заважають їй жити, і подолати їх, змінивши себе і своє життя.
Карл Роджерс вважав найголовнішим у структурі особистості «Я»-концепцію, що утворюється в процесі контакту суб'єкта з навко-лишнім середовищем (насамперед соціальним). Отже, розроблена ним система психотерапії мала усунути дисонанс між реальним досвідом і «Я»-концепцією та сприяти досягненню їхньої відповідності один одному. Він припускав, що довірча бесіда, емпатія, щирий вияв дружнього став-лення до клієнта зменшують, а згодом і цілком знищують ті захисні меха-нізми, що відгороджують особистість від реальності. За допомогою цього в клієнта формується «внутрішній локус оцінки», який сприяє осмислен-ню і зміні ним самим своєї «Я»-концепції відповідно до реального життє-вого досвіду.
У 1939 p., працюючи в Рочестері, К.Роджерс написав книгу «Клінічна робота з важкою дитиною». її появу зустріли досить схвально, і авторові запропонували посаду професора в університеті Огайо. Згодом він випу-стив книгу «Консультування і психотерапія», у якій докладно розглянув проблеми психотерапії.
У 1945 р. Роджерс заснував на базі Чикагського університету власний консультативний центр. Працюючи в ньому, К.Роджерс мав змогу спілку-ватися з багатьма людьми, які зверталися до нього по допомогу з приводу своїх проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Роджерс Карл Ренсон (1902-1987)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок