Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Енцефаліти

Енцефаліти

Назва:
Енцефаліти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,84 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Енцефаліти


Це збірна група захворювань, що характеризуються запальною поразкою головного мозку внаслідок первинної інфекційної поразки речовини мозку (епідемічний, літній-літній-весняно-літній, японський і інший енцефаліти) і енцефаліти, що розвиваються як ускладнення різних інфекційних (кір, епідемічний паротит, скарлатина, грип, тиф і ін.) і загальних (ревматизм) захворювань.
Серед психічних розладів при енцефалітах виділяють гострі психози з потьмаренням свідомості (делириозные й сутінкові потьмарення свідомості, оглушення), психоорганический синдром і так звані перехідні синдроми (Whiek) у вигляді афективних, галлюцинаторных, маревних і кататоноподобных порушень. Розвиток тих або інших психічних розладів визначається стадією розвитку захворювання, що звичайно починається раптово або після нетривалого продромального періоду неспецифічних розладів, основним з яких є лихоманка. У плині енцефалітів виділяють гостру й хронічну стадії. Гостра стадія характеризується патологічною сонливістю (летаргією). На цьому тлі розвиваються різноманітні психотические стану: делириозные розладу, можливий розвиток онейроида, аментивной сплутаності, слуховых галюцинацій, маячних ідей переслідування, тактильного галлюциноза. Характерні гіперкінетичні розлади або, навпаки, апатико-адинамические стану з емоційним притупленням. Після гострої стадії захворювання можливо повне видужання, але частіше виявляються симптоми, що свідчать про розвиток його хронічної стадії.
Хронічна стадія характеризується явищами паркінсонізму (амиостатический, акинетически-гипертонический синдроми) і гіперкінетичними розладами. Психічні зміни не є обов'язковими. При їхньому розвитку вони проявляються слабістю спонукань, сповільненістю психічних процесів, зниженням ініціативи й спонтанності, байдужістю й байдужністю, зниженням настрою й легенями дисмнестическими розладами, що в цілому позначається терміном «брадифрения» (Mayer-Gross W., Steiner R., 1921). Як правило, зберігається критичне відношення до своєї психічної неспроможності. Розвиток деменції не характерно.
Після інфекційних енцефалітів, перенесених у ранньому дитячому віці, часто відзначається слабоумство, патологія в сфері потягів (розгальмування й перекручення сексуального потяга, булимия).
Епідемічний енцефаліт (летаргічний енцефаліт) є вірусною інфекцією, викликається фільтрівним вірусом, передається повітряно^-краплинним шляхом, у зв'язку із чим можливі розповсюджені епідемії. Остання епідемія спостерігалася в 1916-1920 р. і охопила більшість країн Європи, у тому числі й Росію. У наступні роки спостерігалися лише спорадические випадки даного інфекційного захворювання.
Гостра стадія поряд з розвитком делірію, онейроида, маніакальних і депресивних станів, гіперкінетичного синдрому характеризується патологічною сонливістю (летаргією), коли хворі сплять і вдень і вночі, але для прийому їжі їх, хоча й із працею, але можна розбудити. Найбільш частою формою екзогенних психозів є делірій, що має певні особливості й характеризується застрашливими або грезоподробными зоровими галюцинаціями й фотопсиями. При важкому плині можливий розвиток мусситирующего делірію.
Гостра стадія закінчується повним видужанням, або після більш-менш тривалого (від декількох тижнів до декількох років) періоду псевдоневрастенических розладів (порушення сну, дратівливість, зниження настрою з дисфориями) і зниження психічної активності (слабість спонукань, апатія, адинамія, загальне вповільнення психічних процесів) починають виявлятися симптоми хронічної стадії.
Хронічна стадія характеризується паркинсоническими розладами, можливі минущі нав'язливі розлади, пароксизмы рухового порушення з імпульсивними вчинками, епізоди сновидного потьмарення свідомості на тлі явищ загальної брадифрении. Можливі рідкі випадки затяжних галлюцинаторно-параноидных психозів.
Кліщовий (весняно^-літній) енцефаліт. На території Росії спостерігається у вигляді епідемічних спалахів і окремих спорадических випадків, головним чином, у тайгових районах Далекого Сходу, Сибіру й Уралу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Енцефаліти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок