Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Вибори і використання кризового менеджменту

Вибори і використання кризового менеджменту

Назва:
Вибори і використання кризового менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,76 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Вибори і використання кризового менеджменту


Для того, щоб претендент на “булаву” у виборчій кампнаії “Президент – 2004” мав реальні шанси на перемогу, потрібно, перш за все, визначити, які актуальні соціально-психологічні та соціально-економічні проблеми має віддзеркалювати його імідж. Влучно, коментуючи цю проблему, висловився І. Мінтусов, представник Центру політичного консалтингу “Нікколо М”: “Ми з’ясовуємо реальний імідж реального кандидата, а також імідж неіснуючого кандидата, за якого люди готові голосувати. Сенс стратегії полягає в тому, щоб першого кандидата перетворити на другого”.
Перша проблема, яку має пояснити майбутній переможець: чому в Україні немає довгострокової державної програми соціальної політики. Не випадково у середовищі експертів побутує точка зору про концептуальну невизначеність усіх гілок влади стосовно соціальної політики. Відповідно, “та обставина, що не було вироблено збалансованої соціальної концепції радикальних екномічних реформ та глибинних змін зовнішньо-економічних пріорітетів, призвела до втрат, які серйозно підірвали довіру до конституйованих демократичних інститутів” [1].
Друга проблема традиційна для східнослов‘янського менталітету: “Хто винен?” Однією з найбільш придатних соціальних груп на роль винуватця є ті представники бізнес-еліти, яких преса звично називає олігархами. Оскільки різниця в рівні доходів між заможними і незаможними в Україні приголомшлива, на відміну від країн Євросоюзу, куди Україна прагне потрапити, то можливі й варіанти… Не випадково вихідці з цього ж середовища починають нагадувати, що “в Україні поки ще немає біллів гейтсів, які стали офіційними міліонерами завдяки інтелектові. Є олігархи, які набили собі кишені на використанні природних ресурсів, а також безконтрольній експлуатації бюджетних коштів і державної власності” [2].
Третя проблема – пошук відповіді на запитання: “Чому Україну обійшли у своєму розвитку і Польща, і країни Балтії?” Світовий банк для міжнародних порівнянь використовує показник межі бідності, встановлений на рівні 4-х долларів США на людину в день в країнах колишнього СРСР. Зважмо: у розвинених країнах Заходу межа бідності становить 14 долларів США на людину в день [3]. Отже претендент має пояснити, чому переважна більшість населення України живе за межею бідності.
Четверте питання: “Чому протягом дванадцяти років існування української держави всі гілки влади пробачали собі свої помилки?” Певною мірою таку поблажливість можна пояснити феноменом “детермінізму, що підкрадається”. Цей термін, введений в обіг Б. Фішхофом, пояснює прагнення політиків орієнтуватися на “відредагований варіант минулого” як такий, що, по-перше, мінімізує значення допущених помилкових рішень; по-друге, підтверджує їхнє “право на дурницю”, оскільки вони ж тільки починали розбудовувати нашу незалежну державу (на другому, п`ятому, сьомому, десятому роках її існування – потрібне підкреслити) [4].
П‘ята проблема – зниження авторитету Президента як гаранта Конституції. Чому так сталося – не предмет розбору в цій статті. Але ось викладки соціологів: “Динаміка рівня довіри до діючого Президента засвідчує тенденцію до постійного зниження його рейтингу серед виборців, починаючи з листопада 2001 року” [6].
Моніторинг закордонних електронних ЗМІ також не дає підстав для великого оптимізму. Тільки один конкретний приклад. Протягом грудня минулого року в повідомленнях телеканалу “Euro News” Україна згадувалася тільки двічі. У першому повідомленні йшлося про розслідування європейськими структурами обставин зникнення 300 маленьких дітей з Харківщини, всиновлених європейцями. Ці діти, можливо, були використані, за твердженням каналу, як донори органів тіл. Інформацію супроводжувало інтерв`ю експерта, за спиною якого бовваніла табличка “Биологические отходы”. Друге повідомлення стосувалося прийняття пропрезидентською більшістю Верховної Ради проекту поправок до Конституції щодо обрання Президента України самим парламентом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Вибори і використання кризового менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок