Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Механізми психіки людини

Механізми психіки людини

Назва:
Механізми психіки людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,36 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Механізми психіки людини 


Механізм – знаряддя, пристрій у людині, завдяки якому поєднуються у цілісність її органи і системи для передачі і перетворення енергії та інформації в процесах її діяльності.
І.М.Сєченов 1878 році відводив поняттю “механізм” важливу роль у психології і стверджував: думка про машинність роботи мозку – скарб для натураліста. А О.О.Ухтомський цю думку конкретизував: тіло людини не є єдиним, одноманітним механізмом, і не монотонною машиною, але є множиною машин і механізмів, котрі калейдоскопічне змінюючи одна одну залежно від умов роботи у кожен окремий момент.
Виходячи з цього можна визначити і склад механізмів психіки людини, А саме: 
відображення – проектування - опредметнення 
Психічне відображення характери-зується системою функцій як регулятора діяльності людини.
По-перше, психічне відображення має активний характер, пов'язане з пошуком та відбором адекватних умовам середовища способів дій.
По-друге, психічне відображення має випереджальний харак-тер, забезпечує функцію передбачення в діяльності та поведінці.
По-третє, кожний психічний акт є результатом дії об'єктивно-го через суб'єктивне відображення, через людську індивідуальність, що накла-дає відбиток своєрідності на її психічне життя.
По-четверте, в процесі діяльності психічне відображення постійно поглиблюється, вдосконалюється й розвивається.
Проектування. Основною функцією проектування - впорядкування і гармонізація змістів відображення відповідно меті дій чи діяльності людини.
Процес проектування - сукупність і послідовність розумових чи психомоторних дій, в наслідок яких створюються образи, схеми чи знакові системи - теорії будови матеріальних предметів чи дій машин, споруд, їх вузлів, а також власних дій, що ведуть до розв’язання теоретичних чи практичних завдань.
Але перед людиною відкривається можливість конструювати, будувати і розглядати предмети і явища з елементів відомого і усвідомленого – в межах потенційної здійсненності.
Опредметнення. Опредметнення – елемент свідомої і доцільної діяльності людини. Ця діяльність має три основні форми:
1) матеріальну: виробництво, фізична праця тощо, робота, якою людина перетворює і втілює себе в довкілля;
2) психічну – виробництво та інтерпретація змісту відображення, добір цінностей, розумові операції і переживання тощо, які виступають конструктивними елементами будь-якого виробництва;
3) творіння себе самого – розвій душевних і духовних потенцій, а також усувати різні форми відчуження.
Таким чином, опредметнення – процес перетворення і втілення людських душевних сил і здатностей із форми живої активності в образ застиглої предметності. Завдяки цьому процесові, вироблений людиною предмет, - стає людським предметом. Недарма Протагор засвідчив: міра всіх речей – людина. А те, що створене людиною потім В.І.Вернадський назве ноосферою – сферою людського розуму.
Психічне життя людини - складне явище й має багато форм свого існування. Психічні явища — це своєрідні переживання, суб'єктивні образи відображуваних (усвідомлюваних і не усвідомлюваних) явищ реальної дійсності, це внутрішній світ людини в усій його повноті й різно-манітності.
Психічне життя людини виявляється:
1.  В активності, що існує суб’єктивно, внутрішньо;
2.  В активності, що виявляється у ставленні до довкілля;
3.  В активності, що виявляється, втілює відображене і перетворене (образ, думку чи почуття) зовні - предмет чи явище. 
Активність людини, що існує суб’єктивно включає в себе її відображаючу діяльність — відчуття, сприймання, пам'ять, мислення, уяву.
Активність, що виявляється у ставленні до довкілля виявляється у формі емоційно-вольовій діяльності різноманітні почуття, переживання, а також прояви волі — вольові якості. Важливим аспектом психічного життя є спонуки до активності — потреби, інтереси, переконання, ідеали тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Механізми психіки людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок