Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Професіограма тракториста-машиніста широкого профілю

Професіограма тракториста-машиніста широкого профілю

Назва:
Професіограма тракториста-машиніста широкого профілю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,82 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Професіограма тракториста-машиніста широкого профілю


Рівень розвитку сільського господарства, його економічна ефективність у багатьох випадках визначаються однією із найбільш масових механізаторських професій — тракториста машиніста широкого профілю.
З впровадженням комплексної механізації, особливо у рослинництві, технологічні процеси в сільському господарстві будуються за методом об'єднання кількох операцій (водіння різних сільськогосподарських машин, їх налагодження, ремонт тощо). У зв'язку з цим розширюється профіль механізатора шляхом об'єднання дрібних спеціальностей (тракториста, комбайнера, слюсаря). За своєю суттю професія тракториста машиніста — складна комплексна професія. Вона по праву називається професією широкого профілю, оскільки механізатор виконує майже всі роботи з обробітку грунту, догляду та збирання сільськогосподарських культур, а крім цього, також і слюсарно ремонтні, вантажні та інші роботи.
Розширення профілю професії тракториста машиніста, ускладнення техніки, збільшення робочих швидкостей спричиняють зміни і ускладнення в його професійній діяльності. Отже, змінюються і вимоги, що ставляться до особистості працівника.
Ускладнення вимог до професії тракториста машиніста і відповідно до особистості працівника викликане, по-перше, розвитком тракторного агрегату шляхом злиття конструкції трактора з іншими сільськогосподарськими машинами, впровадженням комбінованих сільгоспмашин. Це веде до того, що під контролем спеціаліста перебуває дедалі більше різноманітних машин і параметрів їх роботи. Наприклад, трактор "Білорусь" чи Т750 нині агрегатується з близько 150 різноманітними сільськогосподарськими машинами. По-друге, наша промисловість для підвищення продуктивності праці у сільському господарстві перейшла на випуск сільгосптехніки, що може працювати на швидкостях 915 км/год. Перед працівником за цих умов ставляться високі вимоги до точності водіння тракторного агрегату: відхилення від заданої траєкторії руху на ряді сільськогосподарських робіт не перевищує 36 см. Зменшується робочий час на рульове управління. Так, щоб досягти кута повороту керованих коліс трактора "Білорусь" в 6° при швидкості 9 км/год, трактористу потрібно удвічі менше часу, ніж при швидкості при швидкості 5 км/год. Крім того, йому доводиться здійснювати часті повороти корпусом (до 180°), точно і швидко розрізняти форму і розмір нерухомих і рухомих предметів при русі трактора, забезпечувати завжди точні повороти, а на прополюванні — рівний рух по лінії, реагувати на подразники. І, потрете, з удосконаленням сільськогосподарських машин, розширенням їх функціональних можливостей збільшується кількість органів управління на робочому місці тракториста машиніста. Приміром, трактор МТ380 має майже вдвічі більше пристроїв керування порівняно з трактором МТ32.
Беручи до уваги ускладнення діяльності тракториста машиніста широкого профілю, спробуємо схематично визначити успішність його роботи. За основні сумарні показники приймемо: а) необхідний рівень професійної діяльності (комплексний показник, що об'єднує всю суму вимог до операцій, виконуваних трактористом); б) визначену тривалість збереження потрібного режиму роботи і її якісних характеристик. Названі показники успішності роботи тракториста машиніста визначаються багатьма факторами. Весь комплекс таких факторів може бути розподілений на дві групи: а) зовнішніх середовищних факторів; б) факторів, які всебічно характеризують тракториста машиніста як виконавця роботи.
До групи зовнішніх факторів в максимальному об'ємі цього поняття належать усі середовищні умови, в яких проходить діяльність тракториста машиніста. Серед них насамперед заслуговують на увагу ті, що безпосередньо детермінують зміст, заходи, засоби, загальну емоційну напруженість професійної діяльності. До таких умов відносяться багато параметрів керованої системи (тих механізмів, якими доводиться керувати трактористу машиністу), її надійність, швидкість дії, ступінь автоматизації тощо. Сюди ж відносяться і особливості робочого місця тракториста.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Професіограма тракториста-машиніста широкого профілю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок