Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Утвердження духовних цінностей громадянського суспільства і релігійна соціалізація особистості

Утвердження духовних цінностей громадянського суспільства і релігійна соціалізація особистості

Назва:
Утвердження духовних цінностей громадянського суспільства і релігійна соціалізація особистості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,98 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Утвердження духовних цінностей громадянського суспільства і релігійна соціалізація особистості


У суспільній свідомості нині відбувається процес, який з цілковитою на те підставою можна назвати світоглядним переворотом: формується нове світобачення, смисловим центром якого є особистість. Основним же рушієм цього процесу є інформація, що поширює уявлення про принципи свободи, гуманізму, демократії.
Новий світогляд генетично пов’язаний (нехай це і здасться комусь парадоксом) з релігією.
ХХ століття негативно позначилося на менталітеті багатьох народів, комплексі суспільних відносин, на всьому морально-психологічному стані суспільства. Адже фашизм, тоталітаризм, войовничий атеїзм спричинили жахливі духовні спустошення. Саме цим можна пояснити те, що в суспільному житті нині в ієрархії цінностей перевага віддається нестримній наживі, неробству, обману й лицемірству. Втрачається вартість такого соціального інституту, як сім’я, втрачається повага до батьків, старших людей. Активізується криміналітет, поширюються алкоголізм, наркоманія, корупція. Зрада, сімейна і політична, стала звичним явищем. Все продається й купується. Не може не тривожити, що змінилися критерії моральних оцінок у громадській думці. Низький рівень духовності структур влади, державних лідерів, суспільно-політичних організацій сприймається як щось звичне, цілком природне.
Принципи і норми громадянського суспільства в Україні самі собою утвердитися не зможуть. Тому, на нашу думку, важливо розпочати утвердження громадянськості з віднайдення шляхів формування релігійної свідомості особистості, яка допомогла б осмислити феномен „совісності” в системі суспільно-політичної і професійної реалізації особи.
Проблема релігійної соціалізації на основі християнської етики недостатньо осмислена у вітчизняній науці. Та життя вимагає здійснення цих кроків на етапі цивілізаційних змін у світі, а тим більше – в українському суспільстві. Особливо актуальним це стало після „помаранчевої революції”, коли такі поняття, як „честь”, „чесна влада”, „совість”, „мораль”, „духовність” виявились суспільною потребою. Гасло „Ми хочемо чесної влади!” було воланням упослідженого люду.
Західні суспільства завжди спрямовували свої мрії в напрямі духовності, громадянськості. Хоч і не завжди вдало, адже й там під орифламами патріотизму й громадянськості часто приховувалися зовсім інші наміри та розрахунки. Однак потреба громадянської соціалізації завжди була затребувана.
Вже у працях Е. Дюркгейма соціалізація трактується як результат духовного, вербального спілкування людини з її оточенням, як результат засвоєння нею суспільних „концептів”, „колективних уявлень” [1, с. 99]. Е. Дюркгейм вважав, що в процесі соціалізації провідним фактором є суспільство, тому з проблем релігійної соціалізації, як одного з типів суспільної соціалізації, дослідник соціології та психології релігії завжди повинен звертатися до дослідження суспільства [2, с. 244 - 246].
В контексті предмету нашої уваги – осмислення релігійної соціалізації, релігійна соціалізація нині повинна, як мінімум, сформувати в особистості лояльність, почуття власної відповідальності за існуючу систему суспільних відносин, міжконфесійних стосунків, за систему, яка б сприяла толерантності, духовності і консолідації поліетнічного українського суспільства.
Релігійна соціалізація – це процес, за допомогою якого суспільство передає від покоління до покоління систему релігійної орієнтації, знань, настановлень, набутих за період життєтворчості індивіда, нації, людства. Релігійна соціалізація тісно пов’язана з виробленням такого поняття, як „релігієзнавча культура”, оскільки саме вона орієнтує особистість на ознайомлення і засвоєння загальновизнаних релігійних засад, принципів і норм, набутих людством, і тих принципів, які є канонічними в системі функціонування того чи іншого типу релігії.
Релігійна соціалізація – не односторонній акт. Тому її результати не завжди дають очікувані результати. Наслідки залежать від багатьох чинників, які мають врахувати духовний отець, релігієзнавець, соціолог, культуролог, психолог, котрі культивують і вивчають релігійні процеси в суспільстві з метою одуховнення усіх сфер життєдіяльності людини в суспільних нішах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Утвердження духовних цінностей громадянського суспільства і релігійна соціалізація особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок