Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Однодіючий механізм творчості

Однодіючий механізм творчості

Назва:
Однодіючий механізм творчості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Однодіючий механізм творчості
План
1. Якості психічного здоров'я
2. Натхнення - творчий стан 
3. Сенс творчого піднесення.

З однодіючим механізмом творчості - 20,21% звичайних учнів. За Авіценною, цей стан має формулу: тіло і не хворе, і не здорове, і тому учень спрямований на самозбереження.
Серед них 18,21% учнів з домінуючою пам'яттю - "зубрилок*. Вони - окрема група учнів, працюючих переважно силами пам'яті. Бесіди з ними з'ясували, що ще з початкової школи вони натреновані на запам'ятовування великих обсягів інформації без осмислення її змісту, запам'ятовують, зберігають і відтворюють матеріал як копію оригіналу. Діють з установками на буквальне відтворення завченого. Вони не знають, який саме матеріал засвоюють через механізм творчості, а який - процесами пам'яті. До того ж, пам'ять - не механізм творчості, а її умова, сховище матеріалу. Виняткове панування механізмів пам'яті як окремо взятого елемента психіки є шкідливим і згубним для функцій механізму творчості
Людина з однодіючим механізмом творчості має особливий склад. У ній одна складова є домінуючою, всевладною (дві інші виключені з активності, безробітні). Будь-яка альтернативна домінанта, наприклад, почуттєва або уяви, придушується. Те саме стосується й інших поодиноких домінант.
Дефект у стані механізму творчості - це наслідок єдиновладдя однієї з його складових над іншими, до складу яких дана складова входить. Утворений дефект визначає поведінку, манеру дій у спілкуванні і навчанні. Це - не патологія, не хвороба, а штучно створені труднощі розвитку: навчання вимагає однобічних навчальних дій. Наприклад, трудність розвитку мислення в тому, що до 13 років у дітей пам'ять випереджає мислення. Вона, як губка, всмоктує в себе все, не розбираючись у захопленому, у цінностях. Якщо до цього часу мислення не активізоване (малосильне або бракувало його навантаження), то він придбає, можливо, на все життя - звичку виконувати пізнавальну роботу силами пам'яті, стане "зубрилкою", якій простіше й надійніше створити мнемосхему матеріалу, ніж його осмислити.
Отже, навчання в освітніх закладах не дуже виразно впливає на стан механізму творчості, бо засвоєння навчального матеріалу не вимагає від учнів активності психічних утворень, які ним розвиваються. Навчання розбудоване на функціях пам'яті (закріплення, збереження та відтворення того, що заучене) підкоряється золотому правилу теорії інформації. При передачі інформації вона втрачається: на виході менше, ніж на вході, а енергія — витрачається і розпорошується. З обміном енергії в людині відбувається те ж саме: наприкінці дії її менше, ніж на початку. Але нагромадження інформації та енергії відбувається без витрат при владарюванні в організмі людини золотого правила оптимального енергопотенціал у: за цієї умови під час дії енергія накопичується, інформація скупчується у великі згустки, їх стає більше, ніж на початку роботи. Такого роду розширеному відновленню енергії та скупченню інформації майже немає меж.
Якості психічного здоров'я
Отже, перед кожною людиною завжди стоїть задача - знайти: критерії оптимального здоров'я душі і тіла; засоби для його підтримки на оптимальному рівні; критерії робочого навантаження для здобуття максимального ефекту при мінімальних витратах часу і енергії; та умови збереження творчої дієздатності на довгі роки.
Ми дослідили критерії психічного здоров 'я, способи його збереження і розвиток усіх вимірів здоров'я здорової людини.
Назвемо гіпотетичні судження про критерії психічного здоров'я, зокрема:—
якісна характеристика людини, параметр її життя;—
психічний стан людини у тріаді: гармонія-норма-патологія;—
здатність до творчості як елемент структури особистості - умова розвитку;—
гармонійність взаємодії психіки (душі) і тіла (соми) визначає продуктивність розумових і психомоторних дій;—
дієве, творче ставлення (не споглядальне) до діяльності і життя.
Отже, психічні стани - здоров'я душі і тіла - повинні стати предметом психогігієнічного дослідження і розвитку здорової людини, предметом пристрасної уваги психологічної науки і гігієни, а синтез цих наук повинен вилитися у самостійну практичну сферу діяльності - психогігієну, педагогічну психогігієну, оскільки вона стосується учнів, навчально-виховних технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Однодіючий механізм творчості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок