Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат на тему: Екологічна психологія

Екологічна психологія / сторінка 3

Назва:
Екологічна психологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,93 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Бюффона «Загальна і приватна природна історія», що вийшла в світ вперше в 1749р. Ця енциклопедична праця, що надала сольну дію на формування наукових інтересів В.І.Вернадського, вся пронизана особливим духом величі Природи з великої букви, просочена ідеями натуралістичного світобачення «Природа завжди прагне до органічного життя більш, - писав Бюффон, - і могутність Природи в цьому «благородному діянні» нічим не обмежена». У описі живого миру Землі Бюффон поставив на перше місце тварин, бо тварина, «по образу нашого розуміння, є досконале єство твір, а людина витончене». У книзі «Бюффон для юнацтва» (1814 р.) представлений опис маленької пташки Медосос (муха-Птах або сучасна Колібрі) як одного з найдосконаліших і витонченіших творів природи. У її наряді всі кольори природи так вдало і гармонійно поєднуються, що ніякі коштовні камені і метали, оброблені кращими майстрами, не можуть порівнятися з її пишністю і красою. Бюффон писав, що Природа «…прикрасила її однієї всіма дарами, які дісталися в долю кожному птаху порізно; легкість, швидкість, спритність, краса, багатий убір, все це виснажила вона для своєї улюбленки. Смарагди, топази, рубіни блищать на її одягу…» (11, с.85-86). Одним словом, уклав Бюффон свою характеристику маленької пташки, вона є «крайньому ступеню Величчю Природи». Ці його вислови як неможна краще характеризують натуралістичну свідомість і світосприймання природодослідника.
Наукова творчість М.В.Ломоносова також пройнята пафосом любові до природі, прославлянням її могутності, гармонії і краси. Його научно-філософсько-гуманістичний світогляд можна цілком назвати натуралістичною свідомістю і світосприйманням. Він писав в роботах по фізичної хімії, що «натура тим більше всього дивовижна», що в простоті своїй багатохитрісна, і від малого числа причин велике різноманіття якостей і явищ виробляє. Ломоносов підкреслював, що потрібно розвивати не тільки прикладні науки, але і прагнути до глибокого пізнання «єства», до розкриття загальних керівників природою законів. Навіть в оді «До Єлизавети», як указуючи на значення своїх власних теоретичних досліджень, Ломоносов вигукує: Відкриті єства статути, Твою помножать гучність слави.
Ломоносов-поет не тільки прославив наукове вивчення Природи (Єства), але і зумів представити Істину в єдності наукових понять і художніх образів і засобів. Його поетична думка сама стає засобом пізнання природи. Його увагу привертають бурхливі і грізні процеси, безперестанно що скоюються в «Натурі»: клекочуть надра Землі, народжуючи метали, вивергають лаву огнедишні вулкани, реве неумолчний океан, де рухаються крижані гори, виблискує блискавка і на щоглах кораблів з'являються таємничі вогні св.Ельма. Світ ще далеко не пізнаний. У «Вечірньому роздумі про Божій величності при нагоді великого північного сяйва» Ломоносов не тільки споглядає нічне небо, але і прагне пізнати закон «Натура», і обговорює із цього приводу різні гіпотези
Відчуття Космосу виражене у Ломоносова з незвичайною глибиною і поетичною силою.
Незвичайне поєднання художньо-історичного і научно-філософського мислення дозволяло Ломоносову глобоко проникнути в таємниці природи. Він ставив проблему навіть в поетичних одах: «Але де ж, Натура, твій закон» (51, з. 214). «Роздуми про Божу велич…» і «Лист про користі скла» належать до числа найзначніших творів науково-філософської поезії не тільки російської, але і світової літератури. Поряд з ними можна поставити, можливо, тільки філософську поему Лукреція Кара «Про природу речей». Натуралістична поезія М.В.Ломоносова несла в собі заряд життєстверджуючого оптимізму.
Натуралістична свідомість була характерним явищем для світобачення художників XVIII-го століття – представників реалізму. У 1753р. Вийшла в світ книга англійського художники У.Хогарта «Аналіз краси», яка була повною несподіванкою для всіх, хто знав цього художника як прославленого сатирика. Краса доступна поглядам, вона всіма легко відчувається і сприймається, але майже всі спроби пояснити її причини виявилися безплідними.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Екологічна психологія

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок