Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Скачати реферат: Екологічна психологія

Екологічна психологія / сторінка 4

Назва:
Екологічна психологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,93 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
У.Хогарт виступив з новою теоретичною концепцією Прекрасного. Джерелом наших уявлень про Прекрасний, на його думку, є сама Природа. Колишні художники базувалися на ідеалістичній естетиці: прекрасне в мистецтві є результат проходження канонам, сумі правив, формалістичному аналізу старих художніх зразків, математичним пропорціям людського тіла. У.Хогарт відмовився від техніки копіювання з гіпсових моделей при створенні своїх картин. Він вважав, що вивчення природи у всьому різноманітті її форм набагато корисніше для виховання художника, ніж копіювання старих художніх зразків: «Я почав ставити природу вище за кращі витвори мистецтва; у житті я убачав таку тонкість, які перевершують вищі зусилля наслідування» (48, з. 27).
Естетична теорія Хогарта включає наступні принципи:
1. Природа вища за всі витвори мистецтва;
2. Природа – це зразок Прекрасного, джерело Прекрасного;
3. Форма може бути прекрасною тільки тоді, коли відповідає внутрішній меті художника;
4. Суть краси в природі – в гармонійному поєднанні єдності і різноманіття;
5. Краса природи виявляється в єдності простоти і складності (перевага хвилеподібної або хвилястої лінії на противагу прямої лінії).
У цій теорії Краси Природи ми відразу взнаємо головні ознаки природи як великої Системи Світу, що самоорганізовується. Трактат англійського представника реалізму У.Хогарта «Аналіз краси» демонструє натуралістичне світобачення XVIII-го століття. Замість принципу симетрії і строгій пропорційності У.Хогарт виставив принцип різноманіття і особливого витонченість зігнутої лінії» (48, 130). Око одержує насолоду від звивистих алей, річок, що зміяться, і всіх предметів, форма яких складена головним чином хвилеподібними і змієподібними лініями. Око примушує нас слідувати за красою організованої складної форми. Істинна краса природи, писав Хогарт, виявляється в наступних її реалістичних якостях: доцільності, різноманітті, єдності, простоті, складності, відповідності частин загальному задуму, гармонії форми і зміст, величині (48, ч. 122). Красиві форми повинні бути величезних розмірів, вважав У.Хогарт, щоб вражати і захоплювати нашу свідомість. Який урочисто виглядає гай високих дерев, великі храми, піраміди і Храми Сонця в Єгипті! «Краса складності полягає у винаході зігнутих форм. Подібних старовинним головним уборам, якими прикрашають голови сфінксів». Таким чином, можна сказати, що натуралістична свідомість дійсна є історичним інваріантом природно-научного пізнання Світу Природи і художнього зображення Величі Натури.
3. Рефлексія і екологічне мислення
Рефлексія – це специфічна властивість людського мислення, яке виступає механізмом переосмислення змісту свідомості і різних видів діяльності людини. Вивчення процесів рефлексій в розумовій діяльності людини. Вивчення процесів рефлексій в розумовій діяльності почалося з 1956р. У роботах І.С.Ладенко і Г.П.Щедровіцкого. Основна увага зверталася на рефлексію в процесах породження нового знання, на її механізм в умовах виділення нових задач. У таких дослідженнях сформувався предмет генетичної логіки, як розділ науки, що займається питаннями механізмів нових логічних образів мислення. У роботах Г.П.Щеровіцкого рефлексія визначається як механізм розвитку діяльності думки. У теорії інтелектуальних систем І.С.Ладенко рефлексія визначається як механізм самоорганізації складних інтелектуальних систем. У 70-й і 80-й роки ХХ століття у вітчизняній психології сформувався новий розділ – психологія рефлексії (роботи Н.Г.Алексєєва, В.А.Лефевра, В.В.Давидова, А.З.Зака, Я.А.Пономарева, Л.В.Грігоровськой, В.К.Зарецкого, І.Н.Семенова, С.Ю.Степанова і ін.). Предметом психології рефлексії виступають закономірності і механізми осмислення змісту свідомості, регулюючі функціонування і розвиток вищих психічних процесів (пам'яті, мислення, творчої уяви). У сучасній психології розроблена безліч нових моделей мислення. Зростає інтерес до особової компоненті в структурі розумової діяльності. Особливий інтерес представляє нова концептуальна модель, розроблена І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Екологічна психологія

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок