Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Скачати реферат: Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства

Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства / сторінка 4

Назва:
Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,30 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Хлопчики більше рухаються, ховаються, бігають. Дівчатка миють, зачісують, прив'язують, пересувають, розставляють, збирають. І це надзвичайно важливо для успішного засвоєння статевої ролі. Вчинки дівчаток пов'язані із сім'єю, суто жіночими турботами. Хлопчики - ближчі до чоловічих професій, до відтворення стосунків справжніх мужчин. Вимоги щодо виконання майбутніх статевих ролей чітко проявляються у характері ігрових сюжетів, які швидко опановують малята.
Придивіться пильніше до своїх дітей. Чи нічого не викликає у вас занепокоєння?
Гра проектує, імітує дії, які в майбутньому будуть необхідні у виконання статевої ролі - жінки-матері або чоловіка-батька.
Беремо у вихователі казку
Засвоєння статевої ролі - це насамперед пізнання її моральних вимог, норм, правил поведінки. А допомагають дошкільнятку розібратися у тому, як годиться, а як не варто поводитися хлопчикові чи дівчинці, казки, оповідання, вірші, які, таким чином, програмують певний стиль поведінки майбутніх чоловіка і жінки. У світ маленької дитини входить зміст художнього твору, його звуковий склад, яскравий, образний малюнок і, звичайно, музика маминого голосу. Рима віршів, їх мелодійність збуджують емоції малюка, роблять його сприйнятливішим до закладеного в цих творах змісту. Слово - один з найсильніших подразників психіки.
Родинні читання дають малюкові змогу поки що подумки брати участь у житті казкових персонажів, ставати на бік добрих, мужніх, жаліти скривджених. Важливо, щоб син чи донька не просто "проковтнули" прочитане, а й пропустили його крізь себе. А для цього ми, дорослі, повинні допомогти їм краще усвідомити поведінку героїв, переглянути й прокоментувати малюнки, загострити увагу на моральних якостей дійових осіб.
Чи вмієте ви правильно розповідати казку дитині? Дивне запитання? Аж ніяк, бо багато батьків тільки читають книжки або обмежуються їх переказом. А треба пробуджувати думки дитини, спонукати її до роздумів. Наприклад: "Пригадуєш, чому серце Кая перетворилося в крижинку? Як удалося Герді розтопити лід у серці Кая? Як ти гадаєш, коли б Герда була недоброю дівчинкою і не любила Кая, чи змогла б вона допомогти йому?" і т.п.
Чи часто читаєте ви казки своїм дітям? Пам'ятайте, коли ви розповідаєте синові про мужність Івана-царевича, він подумки ототожнює себе з ним, його подвигами, а донечка уявляє себе красунею-царівною, такою ж ніжною, лагідною та вірною як героїня казки. А моральні норми, якими керуються у вчинках літературні герої, - значущі для дитини етичні орієнтири статевої поведінки, які діти прагнуть наслідувати. Так мужність і жіночність втілюються в уяві дитини в конкретних діях і вчинках.
Невтомні дослідники
Проте, скільки казочок не перечитай малюкові про доброту і чуйність, ніжність і сміливість, найпершим прикладом для дівчинки є мама, для хлопчика - татко. Їхня роль у сім'ї, взаємини між собою, манери поведінки, спілкування - перша модель статевої поведінки чоловіка або жінки, яку пізнає і прагне наслідувати малюк. Та й дорослі по-своєму допомагають малюкові: "Бери приклад з тата - він дужий, бо добре їсть і робить уранці зарядку". Добре, коли дошкільнята мають позитивні статеві орієнтири. А якщо ні? Придивіться до ігор малюків. Дошкільнята нерідко грають у "п'яного тата", розігрують сцени хмільного дебошу в домі. Поки що це гра, але де гарантії, що приклад батька чи затурканої, покірної матері дитина візьме за взірець у своє доросле життя?
Взаємини, спілкування батьків - найперший підручник педагогіки для дітей, в якому найважливіше слово "чому?". Допитливі і спостережливі, дошкільнята часто не розуміють суть понять, явищ, про які йдеться між дорослими, але добре вхоплюють інтонації батька й матері. Так, татко і мама п'ятирічного Олеся, в присутності якого вони часто обговорювали особисте життя своїх знайомих, були глибоко вражені, коли їхній син, бажаючи привернути до себе увагу гостей, авторитетно заявив: "А я знаю, що таке коханка. Це - як дружина, але набагато краще". Його ровесник похвалив бабусю так: "Бабуню! Ти моя найкраща коханка!".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок