Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат українською: Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства

Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства / сторінка 5

Назва:
Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,30 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 

Від допитливих очей малюка не можуть укритися і окремі сторони інтимної близькості дорослих. У таких випадках діти часто імітують форми статевого акту в грі "у сім'ю", чим шокують дорослих. Так, одна мама звернулася за консультацією до психолога з приводу "розпусності" п'ятирічної доньки. Граючись у батьків із сусідським хлопчиком, дівчинка купала "ляльок", а потім, поклавши "дітей" спати, наставляла хлопчика на те, щоб він "ліг зверху на неї і розгойдувався". Психологу вдалося вчасно відвести від дівчинки несправедливий гнів матері. Він пояснив, що для дітей їхні дії в грі не мають еротичного характеру, що це тільки імітація взаємин матері і батька, які вони підгледіли. Причому, якщо в своїй сім'ї дитина, за словами обуреної матері, "не могла побачити нічого такого", то її міг просвітити хтось з дворової компанії.
Якщо ж батьки, помітивши сексуальні ігри дітей, починають підозріло вивідувати, "чим вони там таким займаються", а ще гірше карати сина чи доньку, обзивати їх брутальними словами, дошкільнята починають усвідомлювати, що за такою формою взаємин чоловіка і жінки криється щось негарне, негідне і це інтуїтивне дитяче відчуття чогось низького може залишитися в свідомості дитини на все життя й стати тим образом, який опосередковуватиме інтимні взаємини вже дорослих чоловіка і жінки.
Згадайте, які питання дітей викликали у вас, батьків, найбільші труднощі. Ми не помилимось, якщо скажемо, що це були питання, пов'язані з темою продовження роду.
Причому аналіз запитань, висловлюваних з цього приводу суджень, яскраво свідчить як про багату уяву дітей, так і про найперші свідомі спроби дошукатись до першопричини таємниць народження людини.
Розглядаючи питання народження, діти-дошкільники проявляють неабиякі філософські здібності. Щоб стежити за ростом статевої поінформованості, батьки повинні мати перед очима своєрідний еталон статевих інтересів, дитячої цікавості до питань народження людини. Вчені класифікують питання дітей таким чином:
До 2-3 років цікавить власне тіло, в тому числі статеві органи. При цьому з'ясовуються ознаки відмінності хлопчиків і дівчаток, чоловіків і жінок.
До 3-4 років - цікавлять питання, звідки беруться діти? Хто їх приносить? Чому у жінок бувають такі великі животи?
До 5-6 років - як попадають діти в живіт до матері, яким чином звідти виходять? Як вони ростуть там і розвиваються?
У 6-8 років - яка роль батька появи в сім'ї дітей? Чому діти бувають схожими на своїх батьків? Чи можуть народжуватись діти у дітей?
Якщо батьки невміло коментують характер міжстатевих взаємин і народження дітей, це може негативно позначитись на подальшому розвитку їх статевих установок.
Діти, правдиво інформовані батьками, виробляють у собі стійкий імунітет проти бруду й паскудства, розповсюджуваного нерідко найбільш "досвідченими" представниками вулиці.
Які дають відповіді, як правило батьки? Що рекомендують учені? У книзі "Що я скажу своїй дитині" Рудольф Нойберт на запитання "Чому я хлопчик, а сестричка - дівчинка?" слід відповісти синові, що він народився таким, як татко, а доньці - як мама. "Де беруть дітей?" - "Діти з'являються і живуть в тілі матері". "Як я виріс?" - "З крихітного зернятка, яке завжди було у животі у мами". "Як народжуються діти?" - із спеціального отвору, який при народжені дитини стає великим". "Яка роль батька при народження дитини?" - "Зі статевого органу батька сім'я попадає в спеціальне місце в животі матері".
Кожна сім'я може пригадати цілу низку питань, які в різні роки ставили батьків перед нелегкими проблемами. Хотілося б звичайно, знати, чи правильно вони відповідали дітям.
Батьки повинні враховувати, що малюки, особливо ті, що виховуються в однодітній сім'ї, завжди проявляють інтерес до будови статевих органів в осіб протилежної статі. Так, відомо, що до року діти ретельно вивчають своє тіло, в томі числі й його низ. Тому гру хлопчика із статевим органом не слід розцінювати як відхилення в статевому розвитку дитини. Це тільки прояв цікавості, за яку не можна бити по руках або сварити.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок