Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат безкоштовно: Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства

Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства / сторінка 6

Назва:
Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,30 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Досить лише чимось відволікти увагу дитини.
Свою відмінність від осіб протилежної статі хлопчики і дівчатка пізнають нерідко шляхом взаємовивчення - навмисне, наприклад, грають у лікаря і досліджують будову статевих органів, підглядають одне за одним у туалетах тощо.
Як повинні реагувати батьки, вихователі на прояви цікавості до статевих органів? По-перше, зрозуміти мотиви поведінки дітлахів. Ними рухає допитливість і аж ніяк не зіпсованість чи нездоровий потяг. У дівчаток, як зробив відкриття чотирирічний хлопчик, немає "пісюнчика", а в хлопчиків зовсім не так, як у дівчаток - "бо в них унизу трубка" - зробила висновок його ровесниця, яка почала відвідувати дитсадок. На цьому цікавість до будови геніталій, як правило, закінчується.
По-друге, треба терпляче пояснювати малюкові, що так поводитись підглядати, оголювати статеві органи, зачіпати їх негарно й негідно. Як справедливо зазначає В.Леві, з раннього дитинства хлопчики і дівчатка повинні засвоїти поняття "непристойно". Ні в якому разі не слід звинувачувати дитини в розпусності чи карати. Строгість в оцінці батьками подібних проявів статевої безсоромності не повинна переходити такої межі, коли дитина починає відчувати себе злочинцем.
Вихователі дитячих садків добре знають, що не всі діти (особливо ті, хто живе в однодітних сім'ях і не відвідували з якихось причин дошкільних закладів), досягаючи шкільного віку, знають, що хлопчики від дівчаток відрізняються не тільки тим, що носять інший одяг, але будовою статевих органів.
На думку спеціалістів, про відмінність у будову організму чоловіка і жінки малюки повинні дізнатися десь до 2,5 - 3 років. Батьки повинні знайти доцільний спосіб повідомити дітям про це.
Про голість, гігієну тіла і дещо інше
Хотілось би звернути увагу батьків на недостатньо висвітлену тему в статевому вихованні особистості - це наше ставлення до голості тіла. Незакомплексоване ставлення до голості тіла - важлива умова нормального статевого життя дорослої людини. Ніяковість, боязкість, споглядання не тільки рідної людини, а й власного тіла, що негативно позначаються на сексуальних зносинах, своїм корінням сягають часто в дитячі роки, у сімейне виховання. Адже саме в дитячому віці голість тіла сприймається природно бо пояснення, що тільки роздягненим, оголеним можна добре помитися або що гімнастику краще робити напівроздягненим, що корисно приймати повітряні ванни і т.п. сприймаються як достатнє обгрунтування, чому люди не повинні соромитись оголеності.
Чи вміє ваша дитина мити все тіло теплою водою, обтирати тіло і мити ноги холодною водою, стежити за нігтями, самостійно зачісуватися? Розвинуті з дитячих років навички гігієни тіла важко переоцінити. В дошкільному віці батьки повинні допомагати малюкові засвоїти гігієнічні правила, які допоможуть у зрілі роки зберегти здоров'я, працездатність, можливість народжувати й виховувати повноцінне потомство. Все це безпосередньо стосується засвоєння дитиною статевої ролі.
Сформовані навички гігієни не тільки загартовують організм дівчинки, й запобігають виникненню гінекологічних захворювань. Звернемо увагу на поширену помилку матерів у ставленні до гігієни дочок. На запитання, коли треба починати навчати дівчинку підмиватися. Майже всі матері відповідають : "Коли починається менструація". Це неправильно. Привчати дівчинку до повсякденного підмивання необхідно з раннього дошкільного віку.
В ранньому дитинстві засвоюються перші стереотипи рольової статевої поведінки. Помилки батьків у статевому вихованні дітей часто призводять до трансформації у засвоєнні статевої ролі.
Психіатри зазначають, ще дефіцит тепла батьківського дому породжує в маленької людини почуття страху, самотності, беззахисності. Депривація (тривожна переживання) часто штовхає її на пошуки втіхи у власному тілі. Діти починають ссати палець, губи, подразнювати геніталії.
Відомі приклади провокування ранньої чуттєвості як наслідку порушення гігієнічних норм.
Потяг до штучного подразнення геніталій виник у дівчинки після того, як у п'ятирічному віці глисти викликали у неї свербіння в області статевих органів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок