Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Скачати реферат: Єдність і розбіжності психічних процесів, властивостей і станів

Єдність і розбіжності психічних процесів, властивостей і станів / сторінка 4

Назва:
Єдність і розбіжності психічних процесів, властивостей і станів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,81 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 

До психічних станів належать: настрої, прояви почуттів (чуттєві тони, афекти, ейфорія, страх, фрустрації та ін.), уваги (зосередженість, розсіяність, розпач, зібраність), мислення (сумнів), уяви (мрії, марення, фантазії) тощо.
Патологічна брехливість виявляється в схильності до сурядності фантастичних, неправдоподібних історій при збереженій пам'яті. Вона зазвичай зумовлена прагненням людини звернути на себе увагу оточуючих людей шляхом перебільшення значущості своєї особистості.
Особливе місце при вивченні психічних станів займає дослідження психології малих груп, об'єднаних загальною працею і метою (команди екіпажів, робітничі бригади, спортивні групи тощо), а також вивчення людини, що діє у відповідальних ситуаціях, - передстартові стани в спорті, стани учасників конкурсів виконавців, студентів перед іспитами, льотчиків, операторів, що здійснюють чергування, які вимагають особливої пильності і викликають в екстремальних умовах стреси, фрустрації.
Вивчення психічних станів проводиться шляхом спостереження, опитувань, анкетування і методами тестування.
Найбільше значення має експериментальне дослідження психічних станів, що грунтується на принципі відтворення ситуації або моделювання. В лікарсько-льотній експертизі застосовуються проби-на-вантаження для врахування реакцій людини на вплив того чи іншого чинника польоту, відтворені в лабораторії (перевантаження в польоті і на центрифузі; прискорення при закачуванні в польоті і при вестибулометрії та ін.).
Експериментальні дослідження при моделюванні ситуацій вимагають:
1) виділення ситуацій і встановлення порядку ведення експерименту;
2) безперервної або поетапної оцінки результатів;
3) оцінки динамічних показників, що реєструються;
4) спостереження експериментатора.
Предметом спеціального вивчення є психічні стани людей в умовах стресу за екстремальних обставин (у бойовій обстановці, під час випробувань приладів і обладнання, при потребі термінового і відповідального прийняття рішення в надзвичайних ситуаціях).
У патопсихології і медичній психології досліджуються патологічні форми психічних станів — нав'язливі стани, в соціальній психології-масові психічні стани (наприклад, паніка).
Оскільки психічні процеси, властивості і стани людини є наслідком взаємин із довкіллям, яке не завжди сприяє повноцінному розвитку людини, а в багатьох випадках його дія руйнівна, то потрібна їх психогігієна.
Психогігієна (здоров'я душі) - система методів впливу на людину, що виникла на стику гігієни і психології. Вона вивчає і впроваджує закономірності організації між людських взаємин та психогенного середовища в напрямі їх оптимізації згідно з інтересами та потребами людей, суспільства в цілому.
Зв'язок психології з іншими науками
Зв'язок психології з іншими науками обопільний: в одних випадках психологія використовує досягнення інших наук для розв'язання своїх проблем, в інших - різні науки використовують психологічні знання для пояснення або розв'язання своїх питань. Від того, яке місце відводиться психології в системі наук, багато в чому залежить і розуміння можливостей використання психологічних знань в інших галузях суспільного виробництва: духовного і матеріального. І навпаки, розуміння того, якою мірою психологія може використовувати здобутки інших наук, сприяє проведенню психологічних досліджень.
Одна з перших класифікацій наук створена Платоном. Класифікація надавала схему всіх наукових знань тієї епохи, що збігається із структурою самої психології - структурою пізнавальних здібностей людини.
1. Діалектика - розум, виступає як мистецтво міркування.
2. Фізика - почуттєве пізнання, сприймання.
3. Етика - воля і прагнення.
У системі наук, розробленій Гегелем, психологія посідає місце на одній із сходинок саморозвитку духу:—
суб'єктивний дух - набуває форми індивідуальної свідомості;—
антропологія - вияви природно-душевного;—
феноменологія - "свідомість, що виявляється" в зовнішній дії;—
психологія - духовна субстанція - мисляча і втілююча зміст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Єдність і розбіжності психічних процесів, властивостей і станів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок