Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Стадії трудових конфліктів

Стадії трудових конфліктів

Назва:
Стадії трудових конфліктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,86 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Стадії трудових конфліктів


Генезис конфлікту — момент зародження, виникнення і наступний процес розвитку конфлікту.
Еволюція конфлікту — процес поступового, безупинного розвитку конфлікту від простих до складніших форм.
Динаміка конфлікту — раптова чи поступова зміна відносин між взаємодіючими учасниками, що залежить від специфіки їх міжособистісних відносин, особливостей характеру учасників та їх значущості, переслідуваних ними цілей з урахуванням чинників дійсності, які впливають на них.
Уявний поділ конфлікту на етапи і фази дозволяє розглядати його як явище, що має складну структуру. Колений з етапів (фаз) має характерні ознаки. Перехід від одного етапу до іншого може бути коротким чи тривалим. Це залежить від психологічних особливостей конфліктуючих, значущості конфліктів і т.ін.
У спеціальній літературі різні автори дають різну характеристику фаз конфлікту.
Р.Рамелл виділяє прихований конфлікт, оцінку можливостей, баланс сил, переривання мирного періоду. Г.Прунт, І.Рубін — фази: ескалацію, рівновагу, вирішення; Р.Валтон — диференціацію, конфронтацію, інтеграцію [33, с.44]; Т. Сули-мова — напругу, інцидент, усвідомлення, завершення; А.Іпіму-ратов — фази: латентну (виникнення), демонстративну (усвідомлення, агресивність), батальну (конфліктну поведінку), фінал (дозвіл). Є. Уткін виділяє такі стадії конфлікту: напруженість, незгоду, суперництво, ворожість, агресивність, насильство.
М. Мескон виділяє такі етапи:*
зародження чи виникнення;*
формування (характерними є консолідація сторін конфлікту і висування вимог до опонента);*
розквіт (сторони переходять до активних дій, блокуючи одна одній можливість досягнення цілей і намірів);*
вгасання чи перетворення.
У книзі "Управление персоналом организации" розглядаються такі фази конфліктів:
1. Конфронтаційна (військова) — сторони прагнуть забезпечити свій інтерес за рахунок ліквідації чужого інтересу.
2. Компромісна (політична) — сторони прагнуть досягти свого інтересу через переговори, під час яких роблять заміну інтересів коленого суб'єкта, за якими не досягнуто згоди, на загальний, компромісний.
3. Комунікативна (управлінська) — вибудовуючи комунікацію, сторони досягають згоди, заснованої на тому, що суверенітетом володіють не тільки самі суб'єкти конфлікту, але й їхні інтереси (консенсус), і прагнуть до взаємодоповнення інтересів, ліквідуючи лише незаконні, на погляд співтовариства, розбіжності.
У назві перерахованих фаз, стадій і етапів у багатьох випадках знайшли своє відображення характерні особливості психологічного стану суб'єктів конфлікту.
Відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" молена чітко визначити момент початку конфлікту — трудова суперечка (конфлікт) виникає в той момент, коли уповноважений представницький орган найманих працівників, категорії найманих працівників, колективу працівників чи профспілки одержав від власника чи уповноваженого ним органу повідомлення про повну або часткову відмову задовольнити колективні вимоги і прийняв рішення про незгоду з рішенням власника чи уповноваженого ним органа (представника) або коли терміни розгляду вимог, передбачені цим Законом, закінчилися, а відповіді від власника не надійшло.
Розгортання конфлікту не обов'язково має проходити всі чотири стадії. При конфлікті у вузькому розумінні наочно молена побачити тільки конфліктні дії та загасання конфлікту (інші стадії нібито знаходяться в тіні).
Загалом конфлікт може бути блокований на будь-якій стадії, коли здійснюються ефективні заходи, що сприяють запобіганню конфліктних дій, ворожості і т.ін.
У результаті аналізу існуючих визначень фаз конфліктів молена виділити як найзагальніпіі такі: передконфліктну, конфліктну, вирішення конфлікту і післяконфліктну. У свою чергу, колена з цих фаз таколе молее поділятися на низку стадій.
Зазвичай леоден конфлікт не виникає миттєво, оскільки емоційна напруга, роздратування і злість, як правило, накопичуються протягом деякого часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Стадії трудових конфліктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок