Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Патологічний просоночний стан

Патологічний просоночний стан

Назва:
Патологічний просоночний стан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,40 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Патологічний просоночний стан


Патологічний просоночний стан, що виникає в момент здійснення правопорушення, - явище надзвичайно рідке. У судово-психіатричній літературі воно описувалося під назвами «фізіологічне й патологічне сп'яніння сном», «сновидное сп'яніння», що ставиться до розладів пробудження. Патологічні просоночні стани, як правило, розвиваються в осіб, схильних і раніше до розладів сну, особливо пробудження, що супроводжуються повільним відновленням орієнтування в навколишньому. Виникнення їх може провокуватися прийомом алкоголю.
Хворобливим просоночным станам перед пробудженням властиві яскраві сновидіння зі страхом. Об'єктом агресивного поводження звичайно стають особи, що перебувають поблизу, і перекручене сприйняття їх є як би продовженням сновидіння. У період просоночного стану свідомість буває потьмарено, у силу чого повністю відсутній контакт із навколишніми, послідовність і цілеспрямованість дій визначається змістом сновидінь. Після правопорушення сон або триває, або наступає пробудження з наступною адекватною реакцією розгубленості й подиву із приводу що відбувся. Однак можливі фрагментарні спогади, що стосуються, в основному, змісту сновидінь. Сновидіння, як правило, носять яскравий, застрашливий характер, що супроводжується страхом і необхідністю оборони. Сновидіння тривають і після того, як моторні функції звільняються від сонного гальмування.
Особи, що зробили правопорушення в стані патологічного просоночного стану, зізнаються несамовитими.
Клінічне спостереження. Випробуваний С., 45 років, обвинувачується в убивстві. У Центрі ім. В.П. Сербського перебував в 1996 р. З матеріалів кримінальної справи, зі слів випробуваного й медичної документації відомо, що С. народився в строк, ріс і розвивався правильно, вчасно пішов у школу, закінчив 10 класів. Був активним, дисциплінованим, займався спортом, мав розряд по боксі й лижному спорті. Служив в армії, звільнений на загальних підставах. Одружений, має двох дітей, відносини в родині нормальні. З 1992 р. служив в органах міліції. По роботі характеризувався позитивно, алкоголь уживав помірковано. У стані сп'яніння завжди був спокійний, лягав спати. В амбулаторній карті відзначено, що з 1992 р. він страждав гіпертонічною хворобою 2-й стадії. Приблизно з 1993 р. у нього стали частіше відзначатися підйоми артеріального тиску, скаржився на головні болі, запаморочення, нудоту, що ниють болі в серце, переніс гіпертонічний криз. Як видно з матеріалів кримінальної справи, С. 14.12.95 близько 5 годин ранку в кабінеті він зробив 3 постріли з пістолета, у результаті чого одержав вогнепальні поранення А., від яких помер на місці. У своїх показаннях випробуваний повідомив, що напередодні він чергував 2 зміни й почував себе дуже утомленим. Ранком він випив 100 м горілки. Далі він прийшов у кабінет, де перебував разом із трьома товаришами по службі, сіл за стіл і заснув. Перед засипанням чув розмову, що незабаром в установу повинна приїхати «мафія», «блатні», які втримувалися під охороною. Скільки часу спав - не пам'ятає. Розбудив його якийсь шум. Сидячи за столом він підняв голову, побачив, що «хтось іде на нього», вихопив пістолет і вистрілив кілька разів. Скільки разів стріляв - не пам'ятає. Повідомив, що перед очами в нього стояв «начебто туман, сіра завіса». Через короткий час «отямився», туман перед очами розсіявся, і він побачив лежачого біля стола людини, у якому довідався А. Свідки, що є присутнім у кабінеті, показують, що випробуваний не був п'яний, але від нього виходив захід алкоголю. Виглядав у той день він утомленої, А. запропонував йому «здрімнути» і поклав йому на стіл свій бушлат. А. прикрив голову С. бушлатом, після чого випробуваний заснув. Мінут через 15 С. зненацька підхопився, щось крикнув, у руках у нього виявився пістолет, і він став безладно стріляти, робив постріли без перерви, один за іншим. Коли він скінчив стріляти, то його побачили вартої біля стола з опущеними руками. Вид у нього був розгублений, зложилося враження, що він «нічого не розумів».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Патологічний просоночний стан

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок