Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Світ пізнається у грі

Світ пізнається у грі

Назва:
Світ пізнається у грі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,61 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Світ пізнається у грі


У віці від року до півтора дитина перетворюється на маленького дослідника, який уважно вивчає речі, що його оточують, перш ніж "прийняти" щось чи ні. Дитя грається з предметами, кидає їх на підлогу, розглядає. Тут має значення все: і як вони падають, і який звук при цьому чути, і багато іншого. Це те, що ми, дорослі, вже забули, а для малюка кожне з цих маленьких відкриттів незвичайне та інтригуюче. Мине певний час, поки дитина перейде від такого експериментування до більш осмисленого, з нашої дорослої точки зору, поводження з предметами, іграшками. Для цього вона, принаймні, повинна засвоїти певні рухи, навчитися користуватися речами у загальноприйнятий спосіб. Адже на ложці, приміром, немає інструкції із застосування, якою б скористався малюк. Тому спочатку він постукає нею по столу, буде розмахувати, кидати тощо, аж поки, за прикладом батьків, спробує нею їсти. Та, все одно, спочатку дитя не може оперувати ложкою, адже треба, перш за все, правильно її взяти, втримати у горизонтальному положенні, щоб не вилити їжу, донести до рота тощо... Всі ці дії, такі звичні для нас, для малюка надзвичайно складні. Але саме для того й існують експерименти, мета яких - поспостерігати, як поводяться предмети в нових ситуаціях.
Період перших відкриттів
У віці від року до півтора діти вчаться пристосовуватися до нової ситуації. В цей період ваш малюк зробить перше відкриття типу як можна протягти солдатика крізь вузьку щілину або як відкрити зачинені дверцята чи ще щось подібне. І з кожним днем таких відкриттів ставатиме усе більше. Якщо раніше дитина просто виконувала певні дії, вивчаючи, що відбувається з предметом, то тепер вона все частіше придумує нові способи поводження з речами.
Від півтора року до двох ваш малюк ще чомусь навчився: він вперше почне, запам'ятавши дії, які принесли йому задоволення, знову і знову відтворювати їх. Маля невтомно буде раз за разом давати вам уявне печиво, щоб черговий раз почути "дякую" та отримати поцілунок. Дитина вже вміє уявляти предмети та взаємодіяти з цими уявними образами.
Тепер ваше чадо стає здатним розв'язувати досить складні завдання не методом спроб та помилок, а за допомогою мислення. А ще одне відкриття, яке відбувається приблизно в цей час, - це усвідомлення того, що предмети існують постійно. Вам уже не вдасться заховати від маляти річ, просто забравши її з поля зору юного "спостерігача". Саме тепер ви можете гратися з дитиною, ховаючи речі, а вона із задоволенням буде шукати їх, щоразу проявляючи усе більше винахідливості у пошуках. Малюк розвивається, в нього з кожним днем стає кращою пам'ять, формується увага, розвивається мислення.
Дитина активно розвивається і пізнає світ. І найкращий для цього спосіб - це гра. Через неї ваш малюк відкриває властивості оточуючих предметів та засвоює систему соціальних ролей, вчиться володіти своїм тілом, встановлює кількісні та якісні співвідношення між предметами (багато - мало, великий - маленький, круглий - квадратний), розвиває уміння орієнтуватися в просторі тощо.
Гра - пізнавально, просто, весело
Гра - це універсальний спосіб виховання та навчання дитини. Якщо ви хочете розвинути її здібності, навчити думати, розуміти мову дорослих, фантазувати, поводитися з різними предметами, - грайтеся з дитям якомога частіше. Розвиваючі ігри в ранньому віці дарують маляті відчуття впевненості у собі та своїх силах, викликають радість, збуджують інтерес до того, що оточує.
Для того, щоб сприяти розвитку, гра повинна надати малюку можливість пізнавати нове: нові властивості предметів, нові рухи, нові дії. Саме завдяки цьому він відчує радість відкриття та досягнення. Позитивний вплив у такому плані мають як ігри з предметами, так і словесні, інтелектуальні забави.
А які іграшки для цього потрібні? Перш за все, це "традиційний" набір іграшок, якими гралися і ви в дитинстві: кубики, пірамідки, мозаїка. Вони допомагають розвитку сприйняття, уваги, мислення, мови дитини. Через них дитя починає засвоювати поняття форми (круглий, квадратний), співвідношення розмірів (великий - маленький, більший, менший, ще менший), вчиться розрізняти кольори.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Світ пізнається у грі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок