Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Залежність від наркотичних засобів (наркоманії)

Залежність від наркотичних засобів (наркоманії)

Назва:
Залежність від наркотичних засобів (наркоманії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Залежність від наркотичних засобів (наркоманії)


Залежність від каннабіноїдів (гашишна наркоманія). Найбільш частою формою залежності від каннабіноїдів є гашишна наркоманія. Після алкоголізму гашишизм - найпоширеніший вид наркотизму у світі. Він розповсюджений у місцях, де виростають коноплі. У деяких південних країнах, звичайно мусульманського віросповідання, регулярно зловживають гашишем до 60% чоловіків статевозрілого віку.
Можливість гашишу викликати залежність зізнається не всіма дослідниками. Ця думка поширена й серед курців гашишу, і особливо серед підлітків. Всупереч цій думці, статистичні дані показують, що 10% курців гашишу згодом стають звичними курцями або переходять на вживання наркотику з більше вираженим наркогенным ефектом (наприклад, опиаты).
Гашишизм розвивається в умовах хронічної інтоксикації, що спочатку може бути епізодичної, не відзначається переваги гашишу, курець може з таким же задоволенням уживати алкоголь. Однак згодом (від року до десяти років) паління гашишу стає звичним, його відсутність викликає почуття психічного дискомфорту, що свідчить про формування залежності.
На 1-й стадії наркоманії знижуються фізіологічні ефекти наркотику: гіперемія особи, м'язова розслабленість, мідріаз, почуття тепла й ваги в кінцівках. Для досягнення колишнього ефекту гашишист змушений збільшувати дозу. Паління стає систематичним, з'являється обсессивное психічний потяг до наркотику як до засобу, що дає ейфорію. Тривалість 1-й стадії 2-5 років.
На 2-й стадії наркоманії міняється картина гострої інтоксикації. Період первісного психосоматического розслаблення дуже нетривалий, звичайно в стані інтоксикації гашишист зібраний, двигательно активний, працездатний, настрій його підняте, темп мислення прискорений. Толерантність до наркотику зростає. Досягає повного розвитку синдром психічної залежності. Стан інтоксикації стає єдиним, у якому можливо оптимальний психічний стан, психічний комфорт. Поза інтоксикацією наркоман розслаблений, незібраний, психічно малопродуктивний. Поза сп'янінням відзначається також падіння фізичної працездатності. Компульсивное потяг практично не виражений. Абстинентный синдром розвивається повільно, протягом місяців і проявляється позіханням, ознобом, розширенням зіниць, млявістю, м'язовою слабістю, занепокоєнням, дисфорией, зникненням сну й апетиту. На цьому тлі може розвиватися компульсивное потяг і вегетативне порушення у вигляді підвищення артеріального тиску, гіперрефлексії, м'язовій гіпертензії, частішання пульсу й подиху. При великій тривалості гашишной наркоманії (більше 5 років) у стані абстиненції розвиваються різноманітні сенестопатические відчуття - почуття печіння, поколювання, дергания, стиску й т.д. Тривалість абстиненції в гашишистов від 3-14 днів до 1 місяця. Залишковими явищами абстиненції вважаються обсессивное потяг до наркотику, астенія, окремі іпохондричні скарги.
На 2-й стадії захворювання у хворих відзначаються неуважність, зниження пам'яті й кмітливості, помітне моральне зниження, втрата працездатності, втрата колишніх соціальних зв'язків, зневага сімейними обов'язками, байдужість і брутальність стосовно близького.
До кінця десятиліття систематичної наркотизації відзначається виражена інтелектуальна й моральна деградація, падіння толерантності, поглиблення анергії, що свідчить про перехід хвороби в 3-ю стадію. Міняється фізіологічний афект наркотику, він робить тільки тонізуючий ефект. Абстинентный синдром здобуває затяжний характер, у його структурі на перший план виступають астенічні й іпохондричні розлади в порівнянні із психопатологічними й вегетативними.
Протягом гашишной наркоманії на тлі інтоксикації й в абстиненції можуть розвиватися різні психотические стану (так звані гашишные психози) сутінкової й делириозной структури або у формі гострого галлюцинаторно-параноидного синдрому.
Розвиток гашишизма на початкових етапах супроводжується формуванням неврозоподобных станів і психопатоподобных розладів по астенічному, шизоидному, збудливому типам. Після етапу психопатоподобных розладів (звичайно 1-2-я стадія залежності) у гашишистов на 2-3-й стадії захворювання формується органічна деменція.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Залежність від наркотичних засобів (наркоманії)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок