Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Біоритми організму. Добові біоритми. Вплив Місяця на добові біоритми

Біоритми організму. Добові біоритми. Вплив Місяця на добові біоритми

Назва:
Біоритми організму. Добові біоритми. Вплив Місяця на добові біоритми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,12 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Біоритми організму. Добові біоритми. Вплив Місяця на добові біоритми

Теорії “трьох біоритмів” близько ста років. Цікаво, що її авторами стали троє вчених: Герман Свобода, Вільгельм Фліс, котрі відкрили емоційний та фізичний біоритми, а також Фрідріх Тельчер - дослідник інтелектульного ритму.

Психолога Германа Свободу і отоларинголога Вільгельма Фліса можна вважати “дідусями” теорії біоритмів. В науці таке буває дуже рідко, але однакові результати вони отримали незалежно один від одного.

Свобода працював у Відні. Аналізуючи поведінку своїх пацієнтів, він спостеріг що їхні думки, ідеї, імпульси до дії повторюються з певною частотою. Але Герман Свобода пішов далі і почав аналізувати початок і розвиток хвороб, особливо періодичність серцевих та астматичних нападів. Результатом цих досліджень стало відкриття ритмічності фізичних (22 дні) та психічних (27 днів) процесів.

Лікаря Вільгельма Фліса, котрий проживав у Берліні, найбільше цікавила опірність організму людини хворобам. Чому діти з однаковими діагнозами в одні дні мають імунітет, а в інші помирають? Зібравши дані про початок хвороби, температуру і смерть, Фліс пов'язав їх з датою народження. Розрахунки показали, що спади і підйоми імунітету можна прогнозувати за допомогою 22-денного фізичного і 27-денного емоційного біоритмів.

“Батьком» теорії «трьох бюритмів» став викладач з міста Інсбрука (Австрія) Фрідріх Тельчер. Нова мода спонукала його да своїх спостережень. Як і всі педагоги Тельчер помітив, що здатність студентів сприймати, систематизувати і користуватися інформацією, виражати нові ідеї час від часу знижується чи підвищується, тобто має ритмічний характер. Співставивши дати народжень студентів, дати екзаменів і їх результати, він відкрив інтелектуальний ритм, що триває 32 дні.

Досліджуючи життя творчих людей, Тельчер знайшов також «пульс» нашої інтуїції - 37 днів, але з часом цей ритм «загубився».

Все нове досить важко пробиває собі дорогу. Незважаючи на професорські звання і те, що однакові відкриття зроблені незалежно, фундатори теорії «трьох біоритмів» мали багатьох противників і опонентів. Дослідження бioритмів продовжувалися в Європі, США та Японії. Особливо інтенсивним став цей процес з винаходом ЕОМ та більш сучасних комп'ютерів. У 70-80 рр. біоритми заполонили весь світ. Але мода проходить, проте все в природі має властивість повторюватися.

Три біоритми. Чи чотири?

Теорія «трьох біоритмів», як все геніальне, проста: від народження до смерті ми піддаємося впливу інтелектуального, емоційного і фізичного біоритмів. Будемо справедливі і повернемо інтуїтивний ритм.

Інтелектуальний ритм має період 32 дні і керує пам'яттю, здатністю до навчання, розумовою активністю, ясністю мислення, фантазією.

Емоційний ритм триває 27 днів і впливає на почуття, настрій, емоції, душевність, чутливість до сприйняття світу і самих себе.

Період фізичного ритму складає 22 дні. Він регулює фізичну і сексуальну активність, силу, швидкість, координацію, опір хворобам, витривалість.

Інтуїтивний ритм з періодом 37 днів відповідає за відчуття прекрасного, творче натхнення, сприйняття позасвідомих імпульсів, тобто власне інтуїцію.

Його ще можна назвати духовним.

У перекладі з грецької “rheo” - протікати і означає повтор подібних явищ через однакові проміжки часу.

Найпростішим прикладом ритмічності життєвих процесів є скорочення серця та дихання. Наше розумове, емоційне і фізичне життя також не є стабільним, а має періодичний ( а краще хвилеподібний) характер. Найнижча точка такої “хвилі” називається “мінімумом”, а найвища - “максимумом” і тривають один день.

Інтелектуальний мінімум характерний спадом розумової активності, мислення, погіршенням пам'яті. Цього дня найкраще виконувати просту механічну роботу або й зовсім відпочити. Не варто також вести переговори, укладати угоди, приймати відповідальні рішення. Нові думки та ідеї треба старанно записати і... забути.

Емоційний мінімум приносить спад душевних сил, бажань, деяку загальмованість, апатію, дратівливість, особливо у жінок. Найгірший період для творчих людей, коли немає емоцій і почутів для роботи. Цей день несприятливий для закоханих.

Фізичний мінімум: спад фізичної, сексуальної активності, втомлюваність, підвищена ймовірність захворювань. Слід зменшити або виключити фізичні навантаження, вживання алкоголю.

Інтуїтивний мінімум: «відлучення від Бога». Рішення, прийняті інтуїтивно, можуть виявитися неправильними. Відсутнє натхнення, і найбільше для творчої роботи.

Фундатор біоритмології Вільгельм Фліс так характеризував мінімуми: «У суцільному потоці субстанції людського буття існують певні природні злами, ніби вхідні ворота для нового життя, хвороби чи смерті». Залежно від того, що саме ми впускаємо у критичні дні, і твориться наше сьогодення і майбутнє.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Біоритми організму. Добові біоритми. Вплив Місяця на добові біоритми

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок