Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Конфліктологічна експертиза: від мистецтва до технології

Конфліктологічна експертиза: від мистецтва до технології

Назва:
Конфліктологічна експертиза: від мистецтва до технології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,23 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Конфліктологічна експертиза: від мистецтва до технології


Конфліктологічна експертиза розглядається як особливий вид експертиз, який потребує наукового і методичного забезпечення. Автор аналізує особливості експертної діяльності і, виходячи з власного досвіду проведення конфліктологічної експертизи ситуації в регіоні, розглядає завдання, які ставляться перед експертом, етапи проведення експертизи та методи збирання необхідної інформації.
Експертизою називають дослідження експертом справ, питань, ситуацій, оцінка яких потребує спеціальних знань і досвіду. Мета – підготувати матеріали, необхідні для обгрунтованого прийняття рішення. Наприклад, в судочинстві висновок експерта є одним з джерел доказів. Давно існують і всім відомі такі види експертизи, як патентна, криміналістична, бухгалтерська, пожежно-технічна, судово-медична та інші. Експертиза відрізняється від наукового дослідження тим, що має дати результат (експертний висновок), корисний не “взагалі”, в невизначеному майбутньому, а такий, що мінімізує ризик прийняття хибного рішення в певній ситуації і в певний час. Тому експерт має підготувати і подати особі, яка приймає рішення (ОПР), до визначеного терміну матеріал з інформацією, яку ця особа, як правило, самостійно отримати не може.
Отже, експерт – це: 1) функція, яку виконує висококваліфікований спеціаліст, залучений до процесу прийняття відповідального рішення, і який здійснює його методичне і наукове забезпечення за своїм фахом; 2) функція, яку людина може виконувати завдяки значному досвіду зіткнення з певним класом проблем і розвиненій на цій основі інтуїції; 3) функція, яку людина виконує як носій певного виду інтересів. (Тут будемо розглядати діяльність тільки експертів першого типу).
Одержання наукових узагальнень не є безпосередньою метою експертизи, хоча воно й можливе як її непрямий результат. Доречно згадати історію Архімеда. Цар Герон запросив його провести експертизу виготовленої ювелірами золотої корони. Потрібно було встановити, є чи ні в короні домішки срібла. А славнозвісний закон Архімед відкрив у процесі пошуку засобів виконання експертизи.
Успіх у роботі експерта залежить від розуміння того, в чому полягає на даному етапі головна невизначеність для вибору рішення з точки зору ОПР, а також від коректного використання методів збирання і опрацювання даних. Експертиза може вирішувати як завдання “на знаходження”, так і завдання “на доведення”. На відміну від функцій радника, розробника, адміністратора, аналітика, функція експерта потребує позиції “стороннього спостерігача”, не включеного в адміністративний контур прийняття рішення. Іншими словами, експерт дає відповідь по суті заданих ОПР запитань, безумовно відповідаючи за обгрунтованість своїх оцінок. Але відповідальність за прийняття рішення, вибір виконавців, ухвалення конкретних заходів для реалізації рішення повністю залишається за ОПР.
В експертизі конфліктів можуть брати участь різні спеціалісти. Наприклад, до оцінки окремих подій конфлікту, який став предметом судового розгляду, можуть при потребі залучатися і експерт-патологоанатом, і експерт-психіатр, і експерт-криміналіст, і експерт-пожежник, які здійснюють, відповідно, патологоанатомічну, психіатричну, криміналістичну, пожежно-технічну експертизи. Так само експерт-конфліктолог, як носій спеціальних знань і досвіду, здійснює конфліктологічну експертизу, тобто визначає причини конфлікту, його дійових осіб (зокрема, прихованих організаторів, натхненників і підбурювачів, а також союзників та інших причетних до конфлікту осіб), відносну силу і справжні цілі сторін, стадію розвитку конфлікту, умови його загострення та умови, які сприяють залагодженню, зручний момент для втручання третьої сторони, перспективи ескалації або деескалації, очікувані наслідки продовження конфлікту, можливості його призупинення і розв’язання тощо.
Розглянемо різницю між професійним підходом до експертизи ситуації від дій на основі інтуїції та здорового глузду на прикладі історії, яку розповів Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Конфліктологічна експертиза: від мистецтва до технології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок