Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Місце психологічної компетентності офіцера-прикордонника у структурі його професіоналізму

Місце психологічної компетентності офіцера-прикордонника у структурі його професіоналізму

Назва:
Місце психологічної компетентності офіцера-прикордонника у структурі його професіоналізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Місце психологічної компетентності офіцера-прикордонника у структурі його професіоналізму


Реформи, котрі відбуваються в суспільстві на сьогоднішній день, вимагають кардинальних змін в організації органів охорони і захисту кордону, а також висувають неабиякі вимоги до професіоналізму офіцерів-прикордонників. Професійна діяльність офіцера-прикордонника являє собою суспільно необхідне заняття, пов'язане зі здійсненням складних і відповідальних службових функцій в екстремальних умовах. Офіцери та підлеглі прикордонники мають специфічний режим праці. Режим роботи офіцера-прикордонника часто змінюється і залежить від ситуації на кордоні. З огляду на психологічний зміст професійної діяльності офіцерів органів охорони державного кордону (ООДК) слід відмітити, що існують певні вимоги до їх знань із загальної, військової, практичної психології. Таким чином, виділяється важлива складова професіоналізму офіцерів-прикордонників як психологічна компетентність.
Дослідженню особливостей психологічної компетентності офіцерів загалом і офіцерів-прикордонників зокрема у психолого-педагогічній науковій літературі приділено недостатньо уваги. Слід відмітити, що деякі аспекти даної проблематики висвітлені у роботах Є.М.Потапчука, О.Д.Сафіна, В.В.Журавльова, О.В.Тимченка, М.І.Томчука, Б.М.Теплова.
Під професіоналізмом розуміється певна сукупність особистісних характеристик, що забезпечують успішність виконання праці. При цьому нормативній заданості професії завжди протистоїть живий творчий світ професіоналізму самого діяча [1]. Деякі дослідники визначають професіоналізм як ступінь майстерності, оволодіння основами та глибинами професії. Професіоналізм визначається як набута під час навчання здатність до компетентного виконання трудових функцій, рівень майстерності та вправності у певному виді занять, відповідний рівню складності виконуваних завдань [2,3]. з даного визначення випливає зв'язок поняття професіоналізм з поняттям компетентність та професійна компетентність. Професіоналізм же офіцера являє собою досить складне психологічне утворення, зумовлене, передусім, чинником небезпеки як необхідного складового виконання службового обов'язку в будь-яких умовах діяльності (як в мирний, так і у воєнний час) [1].
Якщо зупинитись детальніше на співвідношенні понять професіоналізм та професійна компетентність, то цікавою думкою з цього приводу є думка таких вчених, як І.А.Зязюн [4], О.А.Дубасенюк [5] та ін., котрі вважають компетентність необхідним, важливим компонентом професіоналізму. В загальному, вважається, що професійна компетентність є одним із щаблів професіоналізму, і, являє собою сукупність знань, вмінь, навичок, способів діяльності, професійно важливих психологічних якостей, необхідних фахівцю для здійснення ефективної професійної діяльності. Професійна компетентність - це наявний, результативний рівень підготовленості фахівця, який виявляється в опануванні професією, досвіді. Професійна компетентність визначається як якісна характеристика ступеня оволодіння офіцером-прикордонником своєю професійною діяльністю і передбачає усвідомлення своїх прагнень до даної діяльності, уявлень про свою соціальну роль, оцінку своїх особистісних рис та якостей як майбутнього фахівця-прикордонника, співвіднесення результатів цієї оцінки з об'єктивними вимогами до цієї діяльності, регулювання на цій основі свого професійного становлення, зростання, самовдосконалення. Компетентність - це свого роду дозріванням особистості та набуття такого стану, який дозволяє людині продуктивно здійснювати свою професійну діяльність, трудові операції передбачені нею та досягати високих відчутних результатів.
Очевидно, що складовою професійної компетентності фахівця є сукупність психологічних якостей, які є важливими для його діяльності. Але слід відмітити, що для проведення успішної будь-якої професійної діяльності, в тому числі діяльності офіцера-прикордонника, необхідною умовою є також наявність певних знань з психології, вміння застосовувати ці знання на практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Місце психологічної компетентності офіцера-прикордонника у структурі його професіоналізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок