Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Формування внутрішнього плану свідомості: ідея інтеріоризації в психології Зх. регіонів Укр. Розвиток психологічних ідей у Львівське-Варшавській філософ. школі

Формування внутрішнього плану свідомості: ідея інтеріоризації в психології Зх. регіонів Укр. Розвиток психологічних ідей у Львівське-Варшавській філософ. школі

Назва:
Формування внутрішнього плану свідомості: ідея інтеріоризації в психології Зх. регіонів Укр. Розвиток психологічних ідей у Львівське-Варшавській філософ. школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,17 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Формування внутрішнього плану свідомості: ідея інтеріоризації в психології Зх. регіонів Укр. Розвиток психологічних ідей у Львівське-Варшавській філософ. школі


Формування внутрішнього плану свідомості: ідея інтеріоризації в психології Західних регіонів України
У XIX—XX століттях (з їхнім раціо-нальним поглядом на світ) загост-рюються взаємостосунки між людьми, установка людей на життя стає дедалі більш механічною. Основна мета полягає в тому, щоб вироб-ляти речі, і в процесі цього поклоніння речам людина перетворює саму себе в предмет споживання. Зустріч з іншими людьми відбувається на інтелектуально-аб-страктному рівні. Подібні думки були притаманні таким психологам, як К. Г. Юнг, Е. Фромм.
Індустріальна цивілізація створює новий тип людини, яку можна визначити як людину-організацію, людину-автомат. Е. Фромм називає таку людину — homo mechanikus, під чим розуміє систему людських органів, які відчувають потяг до всього механічного й мають відразу до всього живого. «Homo mechanikus дедалі більше ціка-виться машинами й дедалі менше участю у власному житті й відповідальністю за нього»11 Фромм Э. Душа человека. Москва, 1992. С. 44.
. Особистість майбут-нього в своєму програмному виступі «Перший маніфест футуризму» (1909 р.) вимальовує теоретик футуризму Ф. Т. Марінетті. Своїм маніфестом Марінетті звернувся до людства з вимогою досягти якісно нового життя. Футуризм як ідеологія творчості цілком відповідає способові життя на межі XIX—XX століть.
Футуризм не провокував виникнення нового бачен-ня. Він сам був результатом сцієнтизму й техніцизму, надавав їм форми ідеологічних маніфестів. А водночас і визначав собою епоху. У техніцизмі перевагу футурис-ти надавали механічній красі. «Під багажником гоноч-ного автомобіля в'юняться випускні труби та зригують вогонь. Його ревіння схоже на кулеметну чергу, і за красою з ним не зрівняється жодна Ніка Самофракійська» 11 Маринетти Ф. Т. Периый манифест футуризма // Называть вещи своими именами: Программные выступления мастеров западноевро-пейской литературы XX в. Москва, 1986. С. 160..
Таким чином, ставлення людини до світу та інших людей наприкінці XIX — першої половини XX століття стало матеріалізованим. На цьому ґрунті й визначилися основні психологічні орієнтації. В. А. Роменець заува-жує, що вони або дзеркально відбили цю рису епохи сцієнтизму й породили уявлення про людину-робота (поведінкознавчі напрями), чим виправдовували ма-теріалізацію життя й навіть відкинули суб'єктивність і духовність як предмет свого дослідження, або висунен-ням терапевтичних засобів зцілення намагалися вивести людину із заціпеніння матеріалізованості за допомогою компенсаторних настанов, що залишалися на рівні матеріальних механізмів. Ідея інтеріоризації демонструє, яким чином матеріальне стає внутрішнім, суб'єктивним, але про ідеальне тут не йдеться.
Футуризм як універсальна ідеологія початку XX сто-ліття сприяв виникненню численних течій не лише в мистецтві (кубізм, орфізм, дадаїзм, симультанізм, зенітизм, промінізм, вортицизм, конструктивізм, супрема-тизм, імажинізм тощо), а й у психології (емпірична психологія, біхевіоризм, рефлексологія, реактологія, гештальтпсихологія).
Прагматизм і практицизм породжують неприйняття минулого й майбутнього. Вони приводять до виникнен-ня ідеологічних спрямувань — романтизму, зверненого до минулого, до пошуків ідеалізованих народних засад життя, що стало також предметом спеціальних наукових досліджень у царині фольклору. Історики цікавляться минулим, яке спостерігають у натуральному вигляді в житті племен, що перебувають на первісному рівні життя. Виникає підвищений інтерес до проблеми історії — від громадянської до історії різних сфер людської культури. Психологи ж звернулися до етнічної та історичної психології, а також до психології народів.
Отже, на початку XX століття сформувалися основні течії, провідні пошуки у психології, пов'язані з ідеєю інтеріоризації. Саме поняття інтеріоризації в психологію ввійшло після поширення праць представників фран-цузької соціологічної школи (Дюркгейм та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Формування внутрішнього плану свідомості: ідея інтеріоризації в психології Зх. регіонів Укр. Розвиток психологічних ідей у Львівське-Варшавській філософ. школі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок