Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Вплив підсвідомих компонентів психіки як центральної ланки творчого процесу при відчутті естетичних властивостей форми художніх творів

Вплив підсвідомих компонентів психіки як центральної ланки творчого процесу при відчутті естетичних властивостей форми художніх творів

Назва:
Вплив підсвідомих компонентів психіки як центральної ланки творчого процесу при відчутті естетичних властивостей форми художніх творів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,10 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вплив підсвідомих компонентів психіки як центральної ланки творчого процесу при відчутті естетичних властивостей форми художніх творів


Сучасна освіта вимагає нових підходів до викладання різних навчальних дисциплін. В основі навчально-виховного процесу повинна бути мисляча і творча особистість.
Сприйняття музики – це складний психічний процес. Сприймаючи музику, людина виражає своє емоційне ”я”, тому, що музика здійснює набагато сильніший вплив на людину ніж всі інші види мистецтва. Саме музичне мистецтво має специфічні унікальні можливості цілеспрямованого впливу у бажаному напрямку виховання молоді. Такі особливості музики базуються не лише на вербальному, багатоплановому за формою емоційному впливі на молоду людину, а й впливають конкретно з її першоелементів – мелодії, ритму, гармонії, які проникають в глибини психіки. Саме в музиці психіка підсвідомості відіграє безсумнівно важливу роль. В роботі над музичним твором не достатньо однієї тільки свідомості, ми також повинні відшукати нервово-психологічні сили, вміти керувати цими силами. Студенту необхідно навчитися керувати ”психікою підсвідомості”, а отже йти до підсвідомого через свідоме шляхом роздумів та аналізу.
На основі вчення академіка І.П.Павлова відомо, що психічна діяльність – це найвища форма нервової діяльності. В основі психічних явищ лежать фізіологічні закономірності нервової системи.
У сучасних дослідженнях асоціативних уявлень нагромаджуються матеріали про залежність можливостей людини в будь-якій діяльності саме від особливостей її психічних процесів. Так, в дослідженнях Е.О. Голубєвої показано певну залежність продуктивності мимовільної та довільної пам’яті від індивідуально-природних властивостей типу нервової системи.
Психологічний аналіз таланту дозволяє виділити загальні структури здібностей (на основі вивчення обдарованих дітей), вони виступають як найбільш характерні групи психічних якостей, що забезпечують можливість здійснювати різні види діяльності. До першої групи належить: уважність, зібраність, постійна готовність до напруженої роботи. Друга група пов’язана з першою і полягає в тому, що готовність до праці переростає в схильність до праці, в необхідність трудитися. Третя група пов’язана з інтелектуальною діяльністю особистості: це особливості мислення, швидкість мислительних процесів, підвищені можливості аналізу й узагальнення.
Сучасна дослідниця теоретичних і практичних основ професійної підготовки майбутнього вчителя – музиканта Г. Падалка поряд з аналітико-раціональними та емоційно-усвідомленими компонентами музично-педагогічної діяльності виділяє вплив підсвідомих компонентів психіки, зокрема інтуїції, як центральної ланки творчого процесу при відчутті естетичних властивостей форми художніх творів.
Інтуїція як особливий вид психічної діяльності, що відбувається без будь-яких ускладнень, виступає важливою ланкою творчого процесу й пов’язана із творчою уявою, без якої неможливий жодний акт творчого процесу й яка сприяє оригінальній, неповторній, слуховій та виконавській інтерпретації художньо-образного, інтонаційного змісту музики, розкриттю самостійних імпровізаційних умінь учителя музики. Переважна більшість музикантів вважають розвинену творчу уяву, інтуїцію важливими засобами стимулювання творчої активності [4 с 20].
Загально відомо, що рівень навчання учня, ефективність засвоєння ним матеріалу залежить як від якості викладання, так і якості учіння. Це по сутті ефективність процесу взаємодії вчителя і учня, яку потрібно спеціально організовувати, вибудовувати. Універсальним засобом реалізації такої взаємодії є спілкування, що включає в себе взаємне сприйняття суб’єктів, емоційний вплив і обмін інформацією. Розвиток і поглиблення взаємодії, взаємовідносин, спілкування вчителя і учня, їх позитивний емоційний стан є одним із напрямків оптимізації та удосконалення якості навчально-виховного процесу.
Специфічною особливістю діяльності педагога-музиканта є прагнення до розвитку музично-творчого потенціалу учнів через особистісні емоційні переживання, що пов’язано з емоційним впливом музичного мистецтва, у творчій, у виконавській, відіграють особливо важливу роль у споживацькій діяльності людей емоції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вплив підсвідомих компонентів психіки як центральної ланки творчого процесу при відчутті естетичних властивостей форми художніх творів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок