Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Особливості типів відношення підлітків до оточуючих людей

Особливості типів відношення підлітків до оточуючих людей

Назва:
Особливості типів відношення підлітків до оточуючих людей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,85 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості типів відношення підлітків до оточуючих людей


Проблема дослідження полягала у вивченні особливостей типів відношення підлітків до оточуючих людей. Як відомо, що в підлітковому віці виявляється широкий спектр  відношень підлітків до оточуючих людей, від  дружелюбного, товариського, альтруїстичного відношення до егоїстичного, підозрілого і навіть агресивного, ворожого ставлення. Таке негативне ставлення підлітків може виявитись не тільки по відношенню до близьких людей, батьків, вчителів, однокласників, але й до чужих людей, які могли зробити підлітку зауваження щодо його поведінки. Це свідчить про недостатній розвиток у підлітків самосвідомості, самоконтролю, вмінь до саморегуляції своєї поведінки і недостатню вихованість, культуру мовлення. Як показують дослідження психологів О. Бовть, К. Бюттер, В. Іванової, О. Мізерної, Н. Цап та інших, що  агресивну поведінку  підлітків не завжди  треба оцінювати як негативну, оскільки така поведінка, виникаючи в критичній ситуації, може виконувати захисну функцію; але якщо вона систематично повторюється, то може перетворитись в усталену форму типового негативного ставлення до оточуючих людей, і часто свою негативну  ворожу поведінку підліток супроводжує брутальністю і вважає таку поведінку цілком закономірною.
Тут  вже не може йти мова про культуру спілкування, мовлення, поведінки. Проблема визначення типів відношення підлітків до оточуючих людей має великий соціально-психологічний і педагогічний інтерес, потребує спеціальної роботи з підлітками, мало досліджена в літературі, і тому є актуальною.
Основні завдання дослідження  полягали в тому, щоб не тільки виявити особливості  типів відношення підлітків до оточуючих людей, але й сприяти подоланню негативних агресивних, ворожих ставлень до різних людей, сприяти розвитку позитивних ставлень, культурних взаємин,  розвитку вмінь будувати свої стосунки в соціумі на основі норм і правил моралі, етикету поведінки, культури спілкування і мовлення.
Нами застосовувались наступні психодіагностичні методики дослідження: методика визначення індексу агресивності у молодших, середніх і старших підлітків Басса-Дарки; діагностика міжособистісних стосунків Т. Лірі; методика визначення локалізації контролю і самоконтролю в міжособистісних стосунках підлітків С. Пантелєєва - Століна.
Проаналізуємо  отримані результати. Так, за визначенням індексу агресивності в стосунках з оточуючими людьми було виявлено у молодших підлітків 10-11 років низького рівня 30%, у середніх підлітків 12-13 років 29% і у старших підлітків 14-15 років 0%. Середній рівень агресивності виявлено у 40% молодших підлітків, 50% у середніх підлітків і 37% у старших підлітків.
Високого рівня агресивності виявлено у 30% молодших підлітків, у середніх підлітків 21% і у старших підлітків 63%. Так,  ми бачимо зростання індексу агресивності і ворожості у стосунках з оточуючими людьми, від молодших підлітків до старших підлітків цей показник  збільшується на 30%, це звичайно поганий показник в психічному розвитку дитини, в розвитку морального поводження, самосвідомості, самоконтролю, оскільки найбільший показник агресивності і ворожості виявлено у старших підлітків.
Проаналізуємо результати за методикою визначення типів відношення особистості підлітка до оточуючих людей за методикою Т. Лірі. Так, було встановлено,  в результаті ранжування, що домінуючим типом відношення до оточуючих людей у молодших підлітків 10-11 років є дружелюбне, альтруїстичне ставлення  на першому місці, на другому - егоїстичні взаємини, на третьому місці авторитарні, агресивні відношення. У середніх підлітків 12-13 років на першому місці виявлено відношення, які характеризувались диференціацією,  підкоренням, залежністю від більш сильного партнера, потім агресивні, егоїстичні відношення,  в той  час, як у старших підлітків 14-15 років виявлено домінування авторитарних, егоїстичних, агресивних стосунків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Особливості типів відношення підлітків до оточуючих людей

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок